Dlaczego warto mieć miernik pola elektromagnetycznego?
News

Dlaczego warto mieć miernik pola elektromagnetycznego?

25.08.2023
Promieniowanie elektromagnetyczne otacza nas każdego dnia, w niemal każdym miejscu, w którym się znajdujemy. Pola elektromagnetyczne to pola utworzone przez ładunki elektryczne będące w ruchu, a dokładniej przez prądy elektryczne oraz zmieniające się pole elektryczne. To pole ma zarówno składnik elektryczny, jak i magnetyczny, które są ze sobą powiązane i propagują się w przestrzeni jako fala elektromagnetyczna.

Dlaczego warto mieć miernik pola elektromagnetycznego?

Promieniowanie elektromagnetyczne otacza nas każdego dnia, w niemal każdym miejscu, w którym się znajdujemy. Pola elektromagnetyczne to pola utworzone przez ładunki elektryczne będące w ruchu, a dokładniej przez prądy elektryczne oraz zmieniające się pole elektryczne. To pole ma zarówno składnik elektryczny, jak i magnetyczny, które są ze sobą powiązane i propagują się w przestrzeni jako fala elektromagnetyczna. Warto zaznaczyć, że pole elektromagnetyczne to zjawisko obejmujące składniki elektryczne i magnetyczne powstające w wyniku działania ładunków elektrycznych. Jest to fundamentalne pojęcie w fizyce, które leży u podstaw wielu technologii, które ukształtowały nasz współczesny świat. Kto ma największy kontakt z takimi polami? Są to niemal wszystkie osoby, w szczególności korzystające z kuchenek mikrofalowych oraz telefonów komórkowych.

Dlaczego warto mieć miernik pola elektromagnetycznego?

Czy pole elektromagnetyczne jest niebezpieczne dla ludzi?

Pola elektromagnetyczne występują wszędzie w naszym otoczeniu, od naturalnych źródeł, takich jak słońce czy pole magnetyczne Ziemi, po te stworzone przez człowieka, jak np. urządzenia elektryczne, anteny telekomunikacyjne czy mikrofale. Istnieją różne rodzaje pól elektromagnetycznych, które różnią się częstotliwością i energią, a potencjalne ryzyko dla zdrowia ludzi zależy od tych parametrów. Choć niektóre rodzaje pola elektromagnetycznego są potencjalnie szkodliwe dla zdrowia (np. promieniowanie jonizujące), wiele codziennych źródeł pól elektromagnetycznych, takich jak telefony komórkowe czy WiFi, uważa się za bezpieczne, o ile ekspozycja nie przekracza ustalonych międzynarodowych norm. Ważne jest jednak bycie świadomym tego, jakie pole elektromagnetyczne jest w naszym otoczeniu i jaka jest jego siła. W zdobyciu tej wiedzy pomagają mierniki pola elektromagnetycznego.

Jak działają profesjonalne mierniki pola elektromagnetycznego?

Wysokiej jakości urządzenia, mierniki częstotliwości sygnałów bezprzewodowych, takie jak miernik pola elektromagnetycznego Milerd HiRang, to zaawansowane urządzenia o intuicyjnej obsłudze. W tym konkretnym przypadku miernik promieniowania elektromagnetycznego Milerd HiRang. Z pomocą tego urządzenia możliwe jest monitorowanie promieniowania elektromagnetycznego aż do częstotliwości 8 gHz. Mając to urządzenie przy sobie, zawsze i wszędzie można sprawdzić, czy jesteśmy narażeni na bezpośrednie działanie silnego promieniowania, a także jaki jest jego typ. Ma to szczególne znaczenie dla osób bardzo dbających o swoje zdrowie, kobiet w ciąży, a także osób chorujących na nowotwory. Miernik Milerd HiRange polecany jest również osobom pracującym w budynkach, na których zainstalowane zostały maszty i nadajniki sieci 5G. Z pomocą tego prostego w obsłudze przyrządu, dowiesz się, czy jesteś bezpieczny, czy promieniowanie ma na Ciebie większy wpływ.

Gdzie można kupić miernik pola elektromagnetycznego Milerd HiRange?

Jeżeli zainteresowało Cię przedstawione urządzenie, które na bieżąco będzie informować o wielkości promieniowania oraz fakcie, czy przekroczyło ono bezpieczny poziom, możesz je kupić na stronie https://www.milerd.pl/. Jest tam przedstawiona szczegółowa specyfikacja produktu, wraz z opisem jego wszystkich możliwości. Ze swojej strony możemy dodać, że jest to urządzenie idealnie nadające się na prezent, a zarazem gadżet, który ucieszy wszystkie osoby świadome potencjalnych zagrożeń, związanych z występującym na co dzień promieniowaniem. Solidna obudowa, duża wytrzymałość, możliwość ładowania przez USB zapewniają naszemu miernikowi 100% mobilność i przydatność do pracy w każdych warunkach.

 

News Drukarki etykiet Zebra - dlaczego warto je wybrać?

Drukarki etykiet służą do drukowania etykiet przy wykorzystaniu metody termicznej lub termotransferowej. Najczęściej wykorzystywane są do druku etykiet samoprzylepnych.

Wybór odpowiedniej drukarki etykiet ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania marki. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z drukarek etykiet Zebra, które charakteryzują się wysoką jakością i trwałością na długie lata. czytaj więcej

News Dlaczego warto przygotowywać paczki świąteczne w naszych firmach?

Święta to w naszej tradycji szczególny czas w roku. Celebrujemy je z rodziną i przyjaciółmi, długo się do nich przygotowujemy i pragniemy spędzić ten czas jak najlepiej. Szczególnie mocno przeżywamy Święta Bożego Narodzenia, choć także Wielkanoc to dla nas istotny moment w roku. Warto podkreślić wyjątkowość tego okresu także na naszym gruncie zawodowym. Jest to doskonały czas na wszelkie akcje promocyjne skierowane do naszych stałych oraz nowych klientów. Paczki świąteczne dla klientów to świetna okazja do połączenia nienachalnej reklamy z wyrażeniem wdzięczności wobec lojalnych klientów lub zachęceniem nowych do współpracy. czytaj więcej

News Jak wybrać najlepszego operatora?

Co najmniej raz na dwa lata nadchodzi moment, w którym chcemy zweryfikować, czy nasz dotychczasowy operator sieci komórkowej rzeczywiście jest najlepszym wyborem.

Spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli masz dosyć obecnego dostawcy, na pewno nie chciałbyś przechodzić kolejnego rozczarowana.

Jakie są więc sposoby na to, żeby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę i mieć pewność, że tym razem będzie to udany związek? czytaj więcej

News Najlepsze produkty dla telekomunikacji - co wybrać?

W dzisiejszych czasach telekomunikacja jest niezbędna do prowadzenia właściwie każdej działalności gospodarczej. To bowiem właśnie dzięki niej możliwe jest odbywanie jakiejkolwiek komunikacji na odległość. Dlatego też każdy przedsiębiorca powinien postawić na najlepsze rozwiązania dla telekomunikacji. Sprawdźmy się więc, jakie produkty telco warto wybrać oraz dowiedzmy się, dlaczego warto to zrobić. czytaj więcej

News Dlaczego warto korzystać z chmury?

Rośnie popularność chmury obliczeniowej. Firmy dostrzegają zalety korzystania z cloud computingu i doceniają morze możliwości, jakie oferują poszczególne rodzaje chmury. Zobacz, co dzięki temu możesz zyskać firma. czytaj więcej