Cyberbezpieczeństwo - studia pod lupą. Gdzie się na nie zapisać?
News

Cyberbezpieczeństwo - studia pod lupą. Gdzie się na nie zapisać?

07.05.2024
Cyberbezpieczeństwo to jedna ze specjalności realizowanych w ramach studiów z bezpieczeństwa narodowego, która nie może narzekać na brak popularności. To przyszłościowy wybór dla osób chcących zrobić karierę w branży IT. Co warto wiedzieć o cyberbezpieczeństwie na studiach I stopnia i gdzie się na nie zapisać?

Cyberbezpieczeństwo – czy to studia dla ciebie?

Komu polecamy wybór cyberbezpieczeństwa na studiach licencjackich? To dobra propozycja dla osób, które interesują się bezpieczeństwem w obszarze sieci informatycznych i ochrony danych. To również doskonała opcja, jeśli zależy ci na zdobyciu przyszłościowych umiejętności.

 

Absolwenci studiów z cyberbezpieczeństwa potrafią między innymi chronić dane osobowe i informacje niejawne, wykrywać zagrożenia i im przeciwdziałać, wykorzystywać narzędzia śledzenia cyfrowego w pracy oraz stosować techniki chroniące przed terroryzmem i cyberterroryzmem. Dzięki temu bez problemu znajdą pracę w służbach mundurowych, działach IT, firmach konsultingowych, organach administracji publicznej czy organizacjach zajmujących się audytami bezpieczeństwa.

Tego nauczysz się na studiach z cyberbezpieczeństwa

Wybierając specjalność cyberbezpieczeństwo na studiach I stopnia z bezpieczeństwa wewnętrznego, przez pierwsze 3 semestry zaliczasz ogólne przedmioty. To np. język obcy, ochrona własności intelektualnej, podstawy ekonomii, zasady BHP czy prawa i wolności człowieka. Od 4. semestru w programie pojawiają się przedmioty zgodne z modułem specjalnościowym:

  • wstęp do cyberbezpieczeństwa,
  • przestępczość komputerowa i patologie w cyberprzestrzeni,
  • bezpieczeństwo systemów komputerowych,
  • cyberataki i wykrywanie ataków,
  • administracja danymi osobowymi i informacjami niejawnymi,
  • bezpieczeństwo danych w chmurze,
  • audyt systemów teleinformatycznych,
  • regulacje prawne w zakresie cyberbezpieczeństwa,
  • instytucje do zwalczania cyberprzestępczości,
  • zarządzanie ryzykiem w obszarze cyberbezpieczeństwa,
  • social media i ich wpływ na bezpieczeństwo.

Cyberbezpieczeństwo – studia licencjackie. Gdzie się zapisać?

Po przeczytaniu naszego artykułu stwierdziłeś lub stwierdziłaś, że warto wybrać cyberbezpieczeństwo na studiach licencjackich? Wiemy, gdzie się na nie zapisać. Jedną z placówek, którą warto wziąć pod uwagę, jest Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. W ofercie WSKZ znajdziesz między innymi cyberbezpieczeństwo na studiach online, czyli prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Oprócz tego możesz zdecydować się na jeden z wielu innych kierunków licencjackich.

 

Dlaczego warto wybrać cyberbezpieczeństwo na studiach licencjackich online? Przede wszystkim to jeden z najlepszych sposobów na połączenie edukacji ze zdobywaniem tak cennego w branży IT doświadczenia. Bez problemu połączysz naukę nie tylko z realizacją praktyk, ale także z pierwszą pracą w zawodzie. Dodatkowo dyplom studiów z cyberbezpieczeństwa oferowanych przez WSK jest uznawany w całej Unii Europejskiej. Dzięki temu nie musisz się ograniczać wyłącznie do współpracy z polskimi firmami.