Telewizor plazmowy - poznaj wady i zalety urządzenia
News

Telewizor plazmowy – poznaj wady i zalety urządzenia

27.10.2018
Nowoczesne telewizory plazmowe sprawiają, że możemy we własnym salonie poczuć się niemalże tak jak w kinie. Tego typu sprzęt posiada wiele zalet przez które tak wiele ludzi chce go kupić. Niemniej jednak tak jak każde inne urządzenie elektroniczne posiada także wiele wad. Zastanawiasz się nad zakupem telewizora plazmowego? W takim razie koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, który z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji.

Dlaczego warto kupić telewizor plazmowy – zalety

Pierwszą zaletą telewizorów plazmowych jest ich cena. W związku z tym, że na rynku pojawia się coraz to więcej nowszych sprzętów, zakup plazmy obecnie jest zdecydowanie tańszą inwestycją niż kilka lat temu.

Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę to głębia kolorów – jest ona znacznie lepsza niż w matrycach LCD. Oparte na kontrastach i podświetleniach barwy sprawiają, że jakość obrazu jest naprawdę na wysokim poziomie. Atut stanowi także wielkość ekranu, gdzie możliwa jest opcja zwiększania rozdzielczości – tą opcje docenisz szczególnie oglądając filmy oraz programy w jakości HD.

Telewizor plazmowy - poznaj wady i zalety urzadzenia

Należy również dodać, że montaż telewizorów plazmowych jest bardzo prosty i możliwy w wielu miejscach. Sprzęt swobodnie zawiesisz w salonie lub sypialni. Ponadto urządzenia te odznaczają się także wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Telewizory plazmowe dysponują także imponującymi przekątnymi ekranu, które w niektórych modelach dochodzą nawet do 150 cali. Tak duży ekran sprawia, że oglądanie filmów staje się o wiele ciekawsze.

Brak efektu smużenia to kolejna zaleta, jaką może pochwalić się na przykład telewizor plazmowy Panasonic, w którym czas reakcji wynosi około 0,001 ms. To sprawia, że kontur obiektów na ekranie w dynamicznych scenach zaciera się.

Telewizor plazmowy – wady

Każdy sprzęt elektroniczny posiada jakieś wady, co także dotyczy telewizorów plazmowych. Poprzez intensywną głębię czerni, dłuższe oglądanie szczególnie filmów oraz scen w ciemniejszym klimecie bywa niestety męczące dla oczu. Ponadto w odróżnieniu od telewizorów LCD, plazmowe są zdecydowanie masywniejsze, a co za tym idzie, pobierają więcej prądu. W zależności od częstotliwości korzystania z urządzenia, obraz staje się coraz mniej kontrastowy i wyraźny.

Telewizor plazmowy - poznaj wady i zalety urzadzenia

Parametry, na które warto zwrócić uwagę kupując plazmę

Jeśli poszukujesz idealnego telewizora plazmowego zwróć szczególną uwagę na kilka ważnych parametrów. Przede wszystkim powinien on cechować się dobrymi kątami widzenia, wysokim współczynnikiem kontrastu oraz perfekcyjnym odwzorowaniem czerni. Równie ważnym kryterium przy wyborze jest czas reakcji matrycy – to parametr, który informuje o tym ile czasu potrzebuje piksel na zmianę swojej jasności.

News Kogeneracja – co warto wiedzieć?

Hasło „kogeneracja” coraz częściej pojawia się w dyskusjach o sposobach zasilania i ogrzewania budynków. Czy jednak ten szum jest faktycznie coś wart, czy może to tylko sztucznie wywołany trend? Na to i kilka innych pytań odpowiemy w poniższym tekście. czytaj więcej

News Laptop czy komputer stacjonarny do gier - co wybrać?

Świat gier wideo rozwija się w błyskawicznym tempie. To sprawia, że sprzęt, który pozwalał na bezproblemowe uruchomienie tytułów ukazujących się jeszcze kilka lat dziś okazuje się już właściwie bezużyteczny z punktu widzenia miłośnika ostatnich premier. To z kolei oznacza, że gracze chcący zawsze trzymać rękę na pulsie, muszą przygotować się na regularne wymiany lub aktualizacje swojego sprzętu, a więc również związane z tym – zwykle dość wysokie wydatki.

- Jaki sprzęt dla gracza? Wady i zalety laptopów do grania

- Jaki sprzęt dla gracza? Wady i zalety komputerów stacjonarnych czytaj więcej

News Realme - nowy gracz na polskim rynku

Smartfony Realme cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Tym samym rośnie też grupa osób zadających sobie pytanie, który z tych telefonów zasługuje w największym stopniu na zainteresowanie. Czas przyjrzeć się najpopularniejszym modelom i ocenić ich wady i zalety. czytaj więcej

News Najlepsze biznesy w internecie. Lista opłacalnych biznesów online

Możliwości, które obecnie oferuje swoim użytkownikom internet są nieograniczone. Jedną z nich, która w obecnych czasach zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością, jest posiadanie własnej działalności gospodarczej. W poniższym artykule poznasz najlepsze pomysły na biznes w sieci oraz dowiesz się, jakie są wady i zalety prowadzenia sklepu internetowego. czytaj więcej