Wirtualna Centrala - wszystkie oddziały firmy w jednym systemie
VoIP bez Limitu telefon IP

Bezprzewodowe telefony VoIP WiFi

VoIP przez bezprzewodową sieć WiFi

Na rynku urządzeń bezprzewodowych, dostępne są również bezprzewodowe telefony VoIP łączące się z siecią Internet za pośrednictwem WiFi, wykorzystując w tym celu jeden ze standardów 802.11.

Rysunek: Telefon VoIP WiFi

Rysunek: Telefon VoIP WiFi

Legenda:

Gniazdo WAN (typu RJ-45) - podłączenie od strony Internetu

Gniazdo WAN (typu RJ-45) - podłączenie od strony Internetu

Gniazdo LAN (typu RJ-45) - podłączenie: komputera, lokalnej sieci IP, urządzeń sieciowych

Gniazdo LAN (typu RJ-45) - podłączenie: komputera, lokalnej sieci IP, urządzeń sieciowych

Kabel komputerowy typu skrętka (Ethernet) zakończony wtykami typu RJ-45

Kabel komputerowy typu skrętka (Ethernet) zakończony wtykami typu RJ-45

 

Telefon taki może współpracować za pośrednictwem sieci bezprzewodowej albo z centralką VoIP, posiadając jej numer wewnętrzny albo z serwerem operatora świadczącego usługi telefonii internetowej, posiadając numer miejski. Z punktu widzenia samej funkcjonalności telefonu VoIP WiFi, działa on tak samo jak stawiane na biurkach stacjonarne telefony VoIP, z tą różnicą, że telefony WiFi mają wbudowaną antenę umożliwiającą podobnie jak np. komputer przenośny, korzystanie z sieci bezprzewodowej. Podobnie jak w komputerze, mamy możliwość sprawdzenia w zasięgu jakich sieci bezprzewodowych znajduje się telefon, wpisania do jego ustawień odpowiednich parametrów (zależnie od wymagań danej sieci bezprzewodowej) umożliwiających zalogowanie się do niej oraz wpisania parametrów konta użytkownika VoIP, z którego chcemy korzystać w telefonie.

Rozwiązanie takie jest szczególnie przydatne w miejscach, gdzie użytkownik telefonii internetowej musi się często przemieszczać i być jednocześnie stale dostępnym pod swoim numerem telefonu. To rozwiązanie jest również bardzo przydatne w podróży, gdy np. zatrzymujemy się w hotelu, w którym korzystamy z sieci bezprzewodowej i tak samo możemy korzystać z telefonii internetowej nie obawiając się kosztów związanych z korzystaniem z telefonu hotelowego. Dodatkowym atutem jest tu fakt, że mimo, że znaleźliśmy się w nowym miejscu, nadal jesteśmy dostępni pod tym samym numerem telefonicznym – na przykład jesteśmy w hotelu w Londynie, a numer mamy z Polski i osoby do nas dzwoniące mimo przebywania za granicą nadal dzwonią do nas jak byśmy byli w Polsce. My w tym przypadku dzwoniąc do innych w Polsce, również realizujemy połączenia po stawkach krajowych. Z punktu widzenia usługi VoIP z której korzystamy, nie ma to znaczenia w którym miejscu się znajdujemy, ważne, że jesteśmy w zasięgu sieci Internet, przez co telefon może się zalogować do serwera usług VoIP i numer, który posiadamy, jest dostępny dla innych.

Rozwiązanie to ma jednak jedną istotną wadę, większość bezprzewodowych telefonów VoIP działających za pośrednictwem sieci WiFi, ma dość „słabe” baterie, które szybko się wyładowują, przez co czas czuwania i rozmów dla takiego urządzenia może być dość ograniczony. Dodatkowo istnieje tu kwestia zasięgu sieci WiFi, który może być ograniczony lub niejednorodny, powodując tworzenie sytuacji braku pełnego komfortu rozmów czy nawet dostępności usługi VoIP. Dlatego dużo skuteczniejszym rozwiązaniem jest rozwiązanie telefonii VoIP opartej o DECT.


Jesteś zainteresowany/a tym rozwiązaniem? Chcesz skorzystać, wdrożyć lub kupić? Wyślij poniższy formularz do firmy obsługującej tą część w serwisie Operatorzy.pl.

Jesteś zainteresowany/a tym rozwiązaniem? Chcesz skorzystać, wdrożyć lub kupić? Wyślij poniższy formularz do firmy obsługującej tą część w serwisie Operatorzy.pl.

* - Pola wymagane

Dodatkowe informacje dotyczące prezentowanego tekstu i grafik: Ten teks i grafiki są autorskimi tekstami i grafikami redakcji Operatorzy.pl. Jeśli chcesz wykorzystać ten tekst lub grafikę w swoich materiałach, podaj źródło i link do strony źródłowej serwisu Operatorzy.pl.

 

Avaya zna sposób na zmierzenie szczęścia - 20 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szczęścia

20.03.2018 Avaya zna sposób na zmierzenie szczęścia - 20 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szczęścia Międzynarodowy Dzień Szczęścia to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Upamiętnia przyjęcie przez ONZ rezolucji podkreślającej, że dążenie do szczęścia jest podstawowym celem człowieka. ONZ nawołuje do bardziej kompleksowego, sprawiedliwego i zrównoważonego podejścia do rozwoju gospodarczego, który promuje szczęście i dobrobyt dla wszystkich narodów. Na obchody święta wyznaczono 20 marca. Korzystając z okazji Avaya przedstawia w jaki sposób można zmierzyć szczęście.

AutoMapa 5. Powiedz, dokąd jedziesz - nowa wersja aplikacji przeznaczonej dla platformy Android

19.03.2018 AutoMapa 5. Powiedz, dokąd jedziesz - nowa wersja aplikacji przeznaczonej dla platformy Android AutoMapa prezentuje nową wersję najpopularniejszej nawigacji dla systemu Android. Zmiany obejmują m.in: - Nowy wygląd aplikacji - Głosową obsługę wyszukiwania - Nazwy POI widoczne na mapie - Nową wizualizację natężenia ruchu w widoku mapy

Sony Xperia XZ2 z konsolą PlayStation 4 w przedsprzedaży w T‑Mobile

16.03.2018 Sony Xperia XZ2 z konsolą PlayStation 4 w przedsprzedaży w T‑Mobile Zaprezentowany podczas ostatnich targów MWC 2018 w Barcelonie najnowszy flagowiec Sony Xperia XZ2, pojawi się w przedsprzedaży T‑Mobile już dzisiaj, 16 marca 2018 r. w zestawie z konsolą Sony Playstation 4. Pierwsi klienci, którzy zdecydują się na zakup w sklepie www.t-mobile.pl, otrzymają w prezencie dostęp do mobilnych gier PlayStation, które umilą niejeden wieczór ze znajomymi.

Wyniki najnowszego badania na temat postaw Polaków wobec sztucznej inteligencji, zaprezentowane na kongresie Huawei Rozmowy o Przyszłości

15.03.2018 Wyniki najnowszego badania na temat postaw Polaków wobec sztucznej inteligencji,  zaprezentowane na kongresie Huawei Rozmowy o Przyszłości Wśród Polaków rośnie świadomość istnienia sztucznej inteligencji, ale mała jest ich wiedza na temat jej praktycznych zastosowań – wynika z badania przeprowadzonego przez InFuture Institute na zlecenie Huawei. 43% konsumentów uważa, że sztuczna inteligencja ułatwi ludziom życie, pełniąc rolę swego rodzaju osobistego asystenta. Przedstawiciele firm stwierdzili z kolei, że AI doprowadzi przede wszystkim do powstania zupełnie nowych zawodów. Spośród zbadanych przedsiębiorstw, 1/3 ma za sobą wdrożenia rozwiązań z tego zakresu, a aż 85% z nich przekonanych jest o pozytywnym wpływie AI na prowadzone działania.

Kanał ELEVEN SPORTS 4 dostępny w telewizji PLAY NOW

15.03.2018 Kanał ELEVEN SPORTS 4 dostępny w telewizji PLAY NOW Od 15 marca kanał Eleven Sports 4 dostępny dla wszystkich abonentów telewizji PLAY NOW

AppStresser – nowe narzędzie do automatyzacji testów aplikacji www

15.03.2018 AppStresser – nowe narzędzie do automatyzacji testów aplikacji www Za sprawą polskiej firmy Passus SA testy aplikacji internetowych staną się dużo łatwiejsze

Huawei przewiduje, że do końca 2018 roku powstanie 100 komercyjnych sieci ze 150 mln połączeń

14.03.2018 Huawei przewiduje, że do końca 2018 roku powstanie 100 komercyjnych sieci ze 150 mln połączeń Zdaniem Huawei, technologie sieciowe Narrowband-IoT (NB-IoT) są już na tyle dojrzałe, że mają własny szybko rosnący ekosystem i oczywistą wartość biznesową. Tylko w 2017 roku powstało 39 komercyjnych sieci z 500 tys. stacji bazowych i 100 mln połączeń dla NB-IoT. Firma przewiduje, że do końca bieżącego roku powstanie kolejne 100 takich sieci z 1,2 mln stacji bazowych oraz 150 mln połączeń.

Samsung Electronics Polska zaprezentuje nowe rozwiązanie biznesowe dla portów lotniczych

14.03.2018 Samsung Electronics Polska zaprezentuje nowe rozwiązanie biznesowe dla portów lotniczych Podczas kongresu Fly&More firma Samsung Electronics Polska zaprezentuje innowacyjne rozwiązanie pozwalające lotniskom i współpracującym z nimi firmom zwiększać przychody z działalności handlowej. Kongres odbędzie się 15 marca 2018 roku w G2A Arenie w Jasionce k. Rzeszowa. Samsung Electronics Polska jest partnerem technologicznym wydarzenia.

20% zniżki na bilety siatkarskich Reprezentacji Polski dla klientów Plusa

14.03.2018 20% zniżki na bilety siatkarskich Reprezentacji Polski dla klientów Plusa Za kilka dni rozpocznie się pierwsza faza sprzedaży biletów na Siatkarskie Ligi Narodów Kobiet i Mężczyzn. Plus, który od 20 lat wspiera Polską Siatkówkę przygotował dla swoich klientów specjalną promocję, dzięki której mogą otrzymać 20% rabatu na bilety polskich reprezentacji na mecze rozgrywane w Polsce w 2018 roku.