Bezprzewodowe telefony VoIP WiFi

VoIP przez bezprzewodową sieć WiFi

Na rynku urządzeń bezprzewodowych, dostępne są również bezprzewodowe telefony VoIP łączące się z siecią Internet za pośrednictwem WiFi, wykorzystując w tym celu jeden ze standardów 802.11.

Rysunek: Telefon VoIP WiFi

Rysunek: Telefon VoIP WiFi

Legenda:

Gniazdo WAN (typu RJ-45) - podłączenie od strony Internetu

Gniazdo WAN (typu RJ-45) - podłączenie od strony Internetu

Gniazdo LAN (typu RJ-45) - podłączenie: komputera, lokalnej sieci IP, urządzeń sieciowych

Gniazdo LAN (typu RJ-45) - podłączenie: komputera, lokalnej sieci IP, urządzeń sieciowych

Kabel komputerowy typu skrętka (Ethernet) zakończony wtykami typu RJ-45

Kabel komputerowy typu skrętka (Ethernet) zakończony wtykami typu RJ-45

 

Telefon taki może współpracować za pośrednictwem sieci bezprzewodowej albo z centralką VoIP, posiadając jej numer wewnętrzny albo z serwerem operatora świadczącego usługi telefonii internetowej, posiadając numer miejski. Z punktu widzenia samej funkcjonalności telefonu VoIP WiFi, działa on tak samo jak stawiane na biurkach stacjonarne telefony VoIP, z tą różnicą, że telefony WiFi mają wbudowaną antenę umożliwiającą podobnie jak np. komputer przenośny, korzystanie z sieci bezprzewodowej. Podobnie jak w komputerze, mamy możliwość sprawdzenia w zasięgu jakich sieci bezprzewodowych znajduje się telefon, wpisania do jego ustawień odpowiednich parametrów (zależnie od wymagań danej sieci bezprzewodowej) umożliwiających zalogowanie się do niej oraz wpisania parametrów konta użytkownika VoIP, z którego chcemy korzystać w telefonie.

Rozwiązanie takie jest szczególnie przydatne w miejscach, gdzie użytkownik telefonii internetowej musi się często przemieszczać i być jednocześnie stale dostępnym pod swoim numerem telefonu. To rozwiązanie jest również bardzo przydatne w podróży, gdy np. zatrzymujemy się w hotelu, w którym korzystamy z sieci bezprzewodowej i tak samo możemy korzystać z telefonii internetowej nie obawiając się kosztów związanych z korzystaniem z telefonu hotelowego. Dodatkowym atutem jest tu fakt, że mimo, że znaleźliśmy się w nowym miejscu, nadal jesteśmy dostępni pod tym samym numerem telefonicznym – na przykład jesteśmy w hotelu w Londynie, a numer mamy z Polski i osoby do nas dzwoniące mimo przebywania za granicą nadal dzwonią do nas jak byśmy byli w Polsce. My w tym przypadku dzwoniąc do innych w Polsce, również realizujemy połączenia po stawkach krajowych. Z punktu widzenia usługi VoIP z której korzystamy, nie ma to znaczenia w którym miejscu się znajdujemy, ważne, że jesteśmy w zasięgu sieci Internet, przez co telefon może się zalogować do serwera usług VoIP i numer, który posiadamy, jest dostępny dla innych.

Rozwiązanie to ma jednak jedną istotną wadę, większość bezprzewodowych telefonów VoIP działających za pośrednictwem sieci WiFi, ma dość „słabe” baterie, które szybko się wyładowują, przez co czas czuwania i rozmów dla takiego urządzenia może być dość ograniczony. Dodatkowo istnieje tu kwestia zasięgu sieci WiFi, który może być ograniczony lub niejednorodny, powodując tworzenie sytuacji braku pełnego komfortu rozmów czy nawet dostępności usługi VoIP. Dlatego dużo skuteczniejszym rozwiązaniem jest rozwiązanie telefonii VoIP opartej o DECT.


Jesteś zainteresowany/a tym rozwiązaniem? Chcesz skorzystać, wdrożyć lub kupić? Wyślij poniższy formularz do firmy obsługującej tą część w serwisie Operatorzy.pl.

Jesteś zainteresowany/a tym rozwiązaniem? Chcesz skorzystać, wdrożyć lub kupić? Wyślij poniższy formularz do firmy obsługującej tą część w serwisie Operatorzy.pl.

* - Pola wymagane

Dodatkowe informacje dotyczące prezentowanego tekstu i grafik: Ten teks i grafiki są autorskimi tekstami i grafikami redakcji Operatorzy.pl. Jeśli chcesz wykorzystać ten tekst lub grafikę w swoich materiałach, podaj źródło i link do strony źródłowej serwisu Operatorzy.pl.

 

Wyjątkowa oferta moto g – smartfony ze słuchawkami w cenie, na którą każdy może sobie pozwolić

15.11.2017 Wyjątkowa oferta moto g – smartfony ze słuchawkami w cenie, na którą każdy może sobie pozwolić Jak wygląda idealny smartfon? Taka definicja nie istnieje, ale istnieją funkcje w telefonach, które cenią sobie użytkownicy bez względu na szerokość geograficzną. Jesteśmy w stanie zapłacić więcej za nowy telefon, pod warunkiem, że będzie posiadał pożądane przez nas cechy. Wydajna bateria, płynne działanie, lepsze aparaty fotograficzne, metalowa obudowa, czy dobrej jakości ekran należą do grupy funkcji premium, ważnych dla każdego. Motorola kontynuuje rozwijanie swojej najpopularniejszej rodziny produktów – moto g, tak by móc zaoferować najlepsze, dostępne na rynku rozwiązania w cenie dostępnej dla większości z nas.

T-Mobile: prezent dla siebie i bliskiej osoby za jednym zamachem

15.11.2017 T-Mobile: prezent dla siebie i bliskiej osoby za jednym zamachem Od jutra, 16 listopada 2017, T‑Mobile rozpoczyna świąteczną kampanię w ramach której przygotował konkurs z wyjątkowo atrakcyjnymi nagrodami oraz specjalną ofertę z Samsungiem Galaxy S7 w cenie na start niższej o 700 zł.

TomTom uruchamia TomTom Route Monitoring, aby ułatwić podróżowanie po miastach

15.11.2017 TomTom uruchamia TomTom Route Monitoring, aby ułatwić podróżowanie po miastach TomTom ogłosił wprowadzenie TomTom Route Monitoring. Nowa usługa została zaprojektowana, aby stawić czoła rosnącym wyzwaniom związanym z zakorkowaniem dróg, z którymi zmagają się miasta na całym świecie. TomTom Route Monitoring wspiera traffic managerów, event managerów oraz dyspozytorów służb ratunkowych w monitorowaniu czasu podróży oraz opóźnień, a także przekazywaniu społeczności informacji o niedogodnościach i alternatywnych trasach poprzez smartfony, systemy samochodowe oraz inne rodzaje komunikatów.

Wyniki Spółki PLAY COMMUNICATIONS S.A. za III kw. 2017 r.

14.11.2017 Wyniki Spółki PLAY COMMUNICATIONS S.A. za III kw. 2017 r. Dalszy wzrost przychodów oraz wyniku EBITDA dzięki stałemu wzrostowi bazy klientów abonamentowych oraz wzrostowi zagregowanego ARPU.

AutoMapa - nowa wersja programu dla systemu Android

14.11.2017 AutoMapa - nowa wersja programu dla systemu Android AutoMapa opublikowała nową wersję aplikacji dla systemu Android. Nowości w programie obejmują między innymi: - Nową wizualizację wyznaczonej trasy - Nowy wygląd AutoRadaru - Wyszukiwarkę Ulubionych Punktów

Telefonia VOIP – jakie rozwiązanie wybrać dla swojej firmy?

14.11.2017 Telefonia VOIP – jakie rozwiązanie wybrać dla swojej firmy? W każdej prężnie rozwijającej się firmie można odnotować duże zapotrzebowanie na rozwiązania regulujące komunikację z użyciem telefonów. Na rynku pojawia się coraz to więcej rozwiązań technologicznych, które pozwalają nie tylko na poprawę jakości połączeń, ale i minimalizowanie kosztów rozmów telefonicznych. Jedną z opcji coraz częściej stosowanych przez organizacje jest VOIP.

InvisibleShield z ofertą zabezpieczenia wyświetlaczy dla iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X

13.11.2017 InvisibleShield z ofertą zabezpieczenia wyświetlaczy dla iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X InvisibleShield, marka należąca do firmy ZAGG, globalny innowator w obszarze zabezpieczania wyświetlaczy wprowadza na rynek rozwiązania pozwalające zabezpieczyć ekrany smartfonów iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X. W ofercie oprócz znanych już rozwiązań znajdują się trzy zupełnie nowe produkty, które dodatkowo zwiększają poziom zabezpieczenia tych urządzeń.

Targi eHandlu oraz konferencja z Polish VoIP & Security Summit już za nami

13.11.2017 Targi eHandlu oraz konferencja z Polish VoIP & Security Summit już za nami 8 listopada byliśmy na targach eHandlu. To znaczące wydarzenie w naszym kalendarzu. Pojawiają się na nim tysiące ludzi prowadzących swoje biznesy i poszukujące narzędzi do rozwoju. Jako dostawcy systemu do obsługi komunikacji z klientami, opowiadaliśmy tam o jego możliwościach, słuchaliśmy potrzeb potencjalnych klientów i rozeznawaliśmy trendy na runku. Nasz 9-cio osobowy zespół miał co robić, bo zainteresowanie przy naszym stosiku chwilami było naprawdę imponujące.

TP-Link Neffos Y5 – dobry, niedrogi smartfon

13.11.2017 TP-Link Neffos Y5 – dobry, niedrogi smartfon Stały rozwój technologii sprawia, że smartfony można wykorzystywać na wiele sposobów. Stały się jednocześnie aparatami fotograficznymi, odtwarzaczami muzyki, nawigacjami samochodowymi, przenośnymi konsolami i tak można by wymieniać jeszcze długo.