Wirtualna Centrala - wszystkie oddziały firmy w jednym systemie
CallPage top 1

Bezprzewodowe telefony VoIP WiFi

VoIP przez bezprzewodową sieć WiFi

Na rynku urządzeń bezprzewodowych, dostępne są również bezprzewodowe telefony VoIP łączące się z siecią Internet za pośrednictwem WiFi, wykorzystując w tym celu jeden ze standardów 802.11.

Rysunek: Telefon VoIP WiFi

Rysunek: Telefon VoIP WiFi

Legenda:

Gniazdo WAN (typu RJ-45) - podłączenie od strony Internetu

Gniazdo WAN (typu RJ-45) - podłączenie od strony Internetu

Gniazdo LAN (typu RJ-45) - podłączenie: komputera, lokalnej sieci IP, urządzeń sieciowych

Gniazdo LAN (typu RJ-45) - podłączenie: komputera, lokalnej sieci IP, urządzeń sieciowych

Kabel komputerowy typu skrętka (Ethernet) zakończony wtykami typu RJ-45

Kabel komputerowy typu skrętka (Ethernet) zakończony wtykami typu RJ-45

 

Telefon taki może współpracować za pośrednictwem sieci bezprzewodowej albo z centralką VoIP, posiadając jej numer wewnętrzny albo z serwerem operatora świadczącego usługi telefonii internetowej, posiadając numer miejski. Z punktu widzenia samej funkcjonalności telefonu VoIP WiFi, działa on tak samo jak stawiane na biurkach stacjonarne telefony VoIP, z tą różnicą, że telefony WiFi mają wbudowaną antenę umożliwiającą podobnie jak np. komputer przenośny, korzystanie z sieci bezprzewodowej. Podobnie jak w komputerze, mamy możliwość sprawdzenia w zasięgu jakich sieci bezprzewodowych znajduje się telefon, wpisania do jego ustawień odpowiednich parametrów (zależnie od wymagań danej sieci bezprzewodowej) umożliwiających zalogowanie się do niej oraz wpisania parametrów konta użytkownika VoIP, z którego chcemy korzystać w telefonie.

Rozwiązanie takie jest szczególnie przydatne w miejscach, gdzie użytkownik telefonii internetowej musi się często przemieszczać i być jednocześnie stale dostępnym pod swoim numerem telefonu. To rozwiązanie jest również bardzo przydatne w podróży, gdy np. zatrzymujemy się w hotelu, w którym korzystamy z sieci bezprzewodowej i tak samo możemy korzystać z telefonii internetowej nie obawiając się kosztów związanych z korzystaniem z telefonu hotelowego. Dodatkowym atutem jest tu fakt, że mimo, że znaleźliśmy się w nowym miejscu, nadal jesteśmy dostępni pod tym samym numerem telefonicznym – na przykład jesteśmy w hotelu w Londynie, a numer mamy z Polski i osoby do nas dzwoniące mimo przebywania za granicą nadal dzwonią do nas jak byśmy byli w Polsce. My w tym przypadku dzwoniąc do innych w Polsce, również realizujemy połączenia po stawkach krajowych. Z punktu widzenia usługi VoIP z której korzystamy, nie ma to znaczenia w którym miejscu się znajdujemy, ważne, że jesteśmy w zasięgu sieci Internet, przez co telefon może się zalogować do serwera usług VoIP i numer, który posiadamy, jest dostępny dla innych.

Rozwiązanie to ma jednak jedną istotną wadę, większość bezprzewodowych telefonów VoIP działających za pośrednictwem sieci WiFi, ma dość „słabe” baterie, które szybko się wyładowują, przez co czas czuwania i rozmów dla takiego urządzenia może być dość ograniczony. Dodatkowo istnieje tu kwestia zasięgu sieci WiFi, który może być ograniczony lub niejednorodny, powodując tworzenie sytuacji braku pełnego komfortu rozmów czy nawet dostępności usługi VoIP. Dlatego dużo skuteczniejszym rozwiązaniem jest rozwiązanie telefonii VoIP opartej o DECT.


Jesteś zainteresowany/a tym rozwiązaniem? Chcesz skorzystać, wdrożyć lub kupić? Wyślij poniższy formularz do firmy obsługującej tą część w serwisie Operatorzy.pl.

Jesteś zainteresowany/a tym rozwiązaniem? Chcesz skorzystać, wdrożyć lub kupić? Wyślij poniższy formularz do firmy obsługującej tą część w serwisie Operatorzy.pl.

* - Pola wymagane

Dodatkowe informacje dotyczące prezentowanego tekstu i grafik: Ten teks i grafiki są autorskimi tekstami i grafikami redakcji Operatorzy.pl. Jeśli chcesz wykorzystać ten tekst lub grafikę w swoich materiałach, podaj źródło i link do strony źródłowej serwisu Operatorzy.pl.

 

Promocja noworoczna - Zwiększ sprzedaż w Twoim e-sklepie!

10.01.2018 Promocja noworoczna - Zwiększ sprzedaż  w Twoim e-sklepie! PROMOCJA NOWOROCZNA -20% NA SYSTEM THULIUM PRZEZ PIERWSZE 3 MIESIĄCE!

Nowe punkty dostępowe AP420 WatchGuard: wyjątkowa prędkość Wi-Fi i integracja z Google For Education

20.12.2017 Nowe punkty dostępowe AP420 WatchGuard: wyjątkowa prędkość Wi-Fi i integracja z Google For Education Kraków, dnia 19.12.2017 r. – Firma Bakotech, wyłączny dystrybutor rozwiązań firmy WatchGuard w Polsce, informuje, że Watchguard wprowadza do swojej oferty nowe, unikatowe punkty dostępowe AP420.

Eksperci z laboratorium Threat Lab: przewidzieli ataki typu WannaCry, teraz prognozują co wydarzy się w 2018

20.12.2017 Eksperci z laboratorium Threat Lab: przewidzieli ataki typu WannaCry, teraz prognozują co wydarzy się w 2018 Kraków, dnia 12.12.2017 r. – Firma Bakotech, wyłączny dystrybutor rozwiązań firmy WatchGuard w Polsce, przedstawia przewidywania laboratorium badawczego Threat Lab od WatchGuard’a, dotyczące cyberbezpieczeństwa w 2018 roku.

Thulium w 2018 roku rusza na podbój świata!

18.12.2017 Thulium w 2018 roku rusza na podbój świata! Po 11 latach spędzonych niemal wyłącznie na rynku polskim Thulium wyrusza w świat. Zaczynamy sprzedawać nasz system do obsługi klienta także za granicą. Przygotowania do podróży trwały od dłuższego czasu, ale dopiero teraz kupiliśmy nasz bilet w postaci domeny thulium.com. Zabieramy ze sobą duży bagaż doświadczeń.

TP-Link Neffos – smartfony pod choinkę

14.12.2017 TP-Link Neffos – smartfony pod choinkę Jak pokazują tegoroczne badania przeprowadzone przez Deloitte nt. świątecznych zwyczajów konsumenckich w Polsce i w Europie, coraz rzadziej robimy zakupy na ostatnią chwilę.

mophie wprowadza na rynek bezprzewodową stację ładującą dla iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X

01.12.2017 mophie wprowadza na rynek bezprzewodową stację ładującą dla iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X mophie wprowadza system ładowania smartfonów od Apple z najnowszą bezprzewodową technologią Qi

MacBook i MacBook Pro z przenośnymi ładowarkami USB-C od mophie

27.11.2017 MacBook i MacBook Pro z przenośnymi ładowarkami USB-C od mophie Powerstation USB-C XXL ma wystarczająco dużo energii, aby co najmniej raz naładować do pełna baterię urządzenia MacBook.

„Nerka” w prezencie za doładowanie w Plusie

27.11.2017 „Nerka” w prezencie za doładowanie w Plusie W najnowszej promocji Plusa dla użytkowników usług na kartę oraz mix można odebrać saszetkę typu „nerka”. Wystarczy wysyłać na numer 80444 bezpłatnego SMS-a o treści NERKA, a następnie za pośrednictwem kanału internetowo-bankowego doładować swoje konto za minimum 50 zł.

W T‑Mobile piątek trwa cały weekend! Specjalne promocje na Czarny Piątek – ciąg dalszy

24.11.2017 W T‑Mobile piątek trwa cały weekend! Specjalne promocje na Czarny Piątek – ciąg dalszy Black Friday i Cyber Monday rozgościły się na dobre. Operator przygotował przeceny popularnych smartfonów, nowoczesnych laptopów oraz rabaty do abonamentów. Dodatkowo teraz, w ramach specjalnej oferty, łowcy okazji będą mogli upolować fantastyczne zestawy smartfonów i akcesoriów marki Samsung w bardzo okazyjnych cenach.