Bezpieczeństwo w sieci – czy powinieneś się bać? Bezpieczeństwo w sieci – czy powinieneś się bać?

Bezpieczeństwo w sieci – czy powinieneś się bać?

Bez internetu trudno jest żyć w obecnych czasach. Obecności w sieci właściwie się już nie zauważa – nasze smartfony są połączone z internetem 24 h na dobę. Czy to źle? Co powinieneś wiedzieć o bezpieczeństwie w sieci?
Telewizor HDR. Jak wybrać? Telewizor HDR. Jak wybrać?

Telewizor HDR. Jak wybrać?

Jedną z powszechnie dostępnych kategorii telewizorów jest grupa sprzętów z technologią HDR. Czym odznacza się ten rodzaj urządzeń? Jak wygląda w praktyce ich użytkowanie? Jakimi kryteriami należy kierować się, wybierając odpowiedni model tego typu telewizora? Poczytaj nasz poradnik. Więcej poniżej.
Co daje test szybkości internetu? Co daje test szybkości internetu?

Co daje test szybkości internetu?

Prędkość internetu jest zmienna. Czasem, kiedy drastycznie spada, może się to okazać niezwykle uciążliwe. Przyczyn tego może być wiele, a pierwsze, co można zrobić, by zacząć ich szukać, to przeprowadzenie testu szybkości internetu. Jest on darmowy i dostępny na kilku stronach.
Telewizor plazmowy – poznaj wady i zalety urządzenia Telewizor plazmowy – poznaj wady i zalety urządzenia

Telewizor plazmowy – poznaj wady i zalety urządzenia

Nowoczesne telewizory plazmowe sprawiają, że możemy we własnym salonie poczuć się niemalże tak jak w kinie. Tego typu sprzęt posiada wiele zalet przez które tak wiele ludzi chce go kupić. Niemniej jednak tak jak każde inne urządzenie elektroniczne posiada także wiele wad. Zastanawiasz się nad zakupem telewizora plazmowego? W takim razie koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, który z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji.
Czy warto kupić telewizor powystawowy? Czy warto kupić telewizor powystawowy?

Czy warto kupić telewizor powystawowy?

Technologia nieustannie się rozwija i sprzęt elektroniczny, który był nowością kilka lat temu i kosztował kilka tysięcy złotych, jest przestarzały, a jego wartość na rynku wtórnym spadła kilkukrotnie. Jak zatem nadążyć za zmieniającymi się technologiami, a jednocześnie pozostać oszczędnym? Mamy na to kilka rozwiązań.
Na co zwracać uwagę, kupując nowy telefon komórkowy? Na co zwracać uwagę, kupując nowy telefon komórkowy?

Na co zwracać uwagę, kupując nowy telefon komórkowy?

Z roku na rok telefony komórkowe stają się coraz bardziej zaawansowane. To już nie proste urządzenia do dzwonienia, ale skomplikowane maszyny wielofunkcyjne. Na co warto zwracać uwagę podczas zakupu smartfona?
Serwery VPS – zalety wykorzystania Serwery VPS – zalety wykorzystania

Serwery VPS – zalety wykorzystania

Elastyczność, wydajność, niezawodność oraz stabilność to najbardziej pożądane cechy dobrych serwerów, które zapewniają bezproblemowy, stały dostęp do Twojej strony internetowej. Gwarantem ich wszystkich okazuje się z pewnością wybór serwerów VPS.
Certyfikat SSL – co daje jego posiadanie? Certyfikat SSL – co daje jego posiadanie?

Certyfikat SSL – co daje jego posiadanie?

Coraz głośniej o rozmaitych oszustwach wirtualnych. Z roku na rok drastycznie zwiększa się liczba użytkowników sieci, którzy padli ofiarami hackerów. Wykradanie cennych danych to dziś w Internecie chleb powszedni, dlatego też niesamowicie ważne okazuje się zastosowanie wszelkich możliwych form ochrony na wypadek nieuczciwych internautów, którzy czyhają na nieostrożnych i niezabezpieczonych. Z pewnością pytanie nasuwające się nie jednemu czytającemu brzmi- tylko jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci? Jedną z bardzo skutecznych form jest szyfrowanie SSL. Więcej o tym w dalszych częściach.
SMS-y marketingowe – na co zwracać uwagę tworząc do nich treści? SMS-y marketingowe – na co zwracać uwagę tworząc do nich treści?

SMS-y marketingowe – na co zwracać uwagę tworząc do nich treści?

Wysyłanie wiadomości marketingowych w formie SMS-ów to świetny sposób na skuteczną i przemyślaną komunikację z klientem. Aby jednak wysyłane masowo SMS-y były efektywne oraz właściwie spełniły pokładane w nich nadzieje, wiadomości powinny być prawidłowo przygotowane oraz opracowane. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę korzystając z takich narzędzi, jak SMS API w Apifonica.com?
Śniadanie w Chmurze. Przyjdź i sprawdź jak zwiększyć efektywność swojego biznesu Śniadanie w Chmurze. Przyjdź i sprawdź jak zwiększyć efektywność swojego biznesu

Śniadanie w Chmurze. Przyjdź i sprawdź jak zwiększyć efektywność swojego biznesu

Odwieczne pytanie: Jak zwiększyć efektywność swojego biznesu? Śniadanie w Chmurze jest doskonałym miejscem do znalezienia nowych pomysłów w tym zakresie oraz okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami w dziedzinie wielokanałowej komunikacji z klientami.
Brak wyjścia „na miasto” lub nie można dodzwonić się do Twojej firmy? Twój biznes wymaga nowych rozwiązań Brak wyjścia „na miasto” lub nie można dodzwonić się do Twojej firmy? Twój biznes wymaga nowych rozwiązań

Brak wyjścia „na miasto” lub nie można dodzwonić się do Twojej firmy? Twój biznes wymaga nowych rozwiązań

Jeśli w twojej firmie jest centrala telefoniczna, to nieodłącznym elementem są też linie telefoniczne, które są do niej podłączone. Dzięki temu możesz swobodnie dzwonić ze swojego telefonu na biurku. Problem zaczyna się jednak wtedy, gdy do centrali jest podłączonych mniej linii telefonicznych, niż osób które chcą zadzwonić „na miasto”. A jeśli nawet wszyscy mogą dzwonić na zewnątrz firmy w jednym czasie, to już nikt do twojej firmy nie może się dodzwonić, ponieważ wszystkie linie są już zajęte przez pracowników firmy. Co wtedy?
Czy abonament „bez limitu” tylko w komórkach? Czy abonament „bez limitu” tylko w komórkach?

Czy abonament „bez limitu” tylko w komórkach?

Jesteśmy już przyzwyczajeni, że w naszych telefonach komórkowych korzystamy z usług abonamentowych bez limitu. Ale co z innymi rodzajami usług telekomunikacyjnych? Czy w nich też dostępne są abonamenty bez limitu rozmów? Odpowiedzią na te pytania jest telefonia internetowa.

Krótkie kody Lebara Mobile

Ekspresowe kody Lebara Mobile Kod USSD
Doładowanie konta kuponem, za pomocą vouchera lub karty zdrapki Lebara

*101* wpisz 14 cyfrowy numer z vouchera (telekod), wpisz znak # i naciśnij przycisk telefonowania (zielona słuchawka)

Uwaga: W przypadku pięciokrotnego wpisania niepoprawnego kodu doładowującego numer zostanie zablokowany na 24 godziny i nie będzie można go doładować. Blokada ta zostanie automatycznie zdjęta po upływie 24 godzin.

Sprawdzenie swojego numeru telefonu *149# i naciśnij przycisk telefonowania
Sprawdzenie stanu konta *100# i naciśnij przycisk telefonowania

Korzystanie z Internetu w Lebara

Przejdź do swoich ustawień internetowych i upewnij się, czy Twoja nazwa APN to internet Lebara a pole APN to: internet.t-d1.de

Aby aktywować te ustawienia internetowe, należy wyłączyć a następnie włączyć swój aparat komórkowy.

Aktywowanie poczty głosowej w Lebara

Zadzwonić na 3311 (9ct/min), wpisz standardowy PIN: 4321 potem utwórz swój własny numer pin wpisując go dwukrotnie (Twój osobisty pin nie może być zbyt łatwy, ponieważ system go nie zaakceptuje, na przykład nie może być 2233 lub 6789).

Odsłuchanie poczty głosowej z innego numeru w Lebara

Zadzwoń na numer 0049 171 252 3311 (opłata standardowa sieci) po czym zostaniesz zapytany o swój numer komórkowy i osobisty PIN.

Dezaktywowanie poczty głosowej w Lebara

Zadzwoń na ##002# , wprowadź kod, naciśnij przycisk telefonowania i (bardzo ważne!!!) wyłącz telefon, potem go włącz i po 5 godzinach Twoja poczta głosowa zostanie wyłączona.

Włączanie funkcji przekierowania połączeń telefonicznych w Lebara

Jeśli chcesz przekierować lub przekazać dalej połączenie, możesz to zrobić samodzielnie:

 1. Natychmiastowe przekierowanie wszystkich połączeń:
  1. Sprawdzanie statusu *#21#
  2. Ustawianie **21*[Numer docelowy]#
  3. Aktywowanie *21
  4. Dezaktywowanie #21# Usuń ##21#
 2. Przekierowanie nieodebranego połączenia:
  1. Sprawdzanie statusu *#61#
  2. Ustawianie **61*[Numer docelowy]#
  3. Aktywowanie *61#
  4. Dezaktywowanie #61#
  5. Usuwanie ##61#
  6. Czas oczekiwania na przekierowanie **61*[Numer docelowy]*11*[czas]# ([czas] w sekundach: 5 - 30)
 3. Przekierowanie połączenia w razie gdy numer jest zajęty:
  1. Sprawdzanie statusu *#67#
  2. Ustawianie **67*[Numer docelowy]#
  3. Aktywowanie *67#
  4. Dezaktywowanie #67#
  5. Usuwanie ##67#
 4. Przekierowanie połączenia w razie braku dostępności:
  1. Sprawdzanie statusu *#62#
  2. Ustawianie **62*[Numer docelowy]#
  3. Aktywowanie *62#
  4. Dezaktywowanie #62#
  5. Usuwanie ##62#
 5. Dezaktywowanie przekierowania:
  1. Wszystkie (również poczta głosowa) ##002#
  2. Tylko gdy zajęty, niedostępny i połączenia nieodebrane ##004#

źródło: Lebara Mobile

Zawsze sprawdź aktualne szybkie (ekspresowe) kody USSD na stronie internetowej swojego operatora.