Skype for Business odchodzi do lamusa. Przełącz się na Microsoft Teams i usługi Direct Routing
Żegnaj Skype, witaj Teams, czyli nowe narzędzie na Nowy Rok Żegnaj Skype, witaj Teams, czyli nowe narzędzie na Nowy Rok Żegnaj Skype, witaj Teams, czyli nowe narzędzie na Nowy Rok Żegnaj Skype, witaj Teams, czyli nowe narzędzie na Nowy Rok Żegnaj Skype, witaj Teams, czyli nowe narzędzie na Nowy Rok
News

Żegnaj Skype, witaj Teams, czyli nowe narzędzie na Nowy Rok

18.12.2018
Koniec roku to czas, który sprzyja podsumowaniom. Często patrzymy na nasze dokonania, próbując oceniać mijający rok. Efektem takiej oceny najczęściej są postanowienia noworoczne. Trudno analizować, ile z nich udaje się później zrealizować, bo jest to sprawa indywidualna. Wiemy jednak na pewno, że dotyczą one życia prywatnego, jak i zawodowego.

Do najbardziej popularnych należą m.in. nauka języka obcego, rzucanie palenia, zrzucenie kilku zbędnych kilogramów i decyzja o podjęciu większej aktywności fizycznej. W odniesieniu do pracy, postanowienia najczęściej dotyczą lepszej organizacji.

 

Nowy rok to idealny moment, żeby nad tym popracować. Żeby mieć pewność, iż to postanowienie ma szansę na spełnienie, warto pomyśleć nad właściwymi narzędziami do pracy.

 

Jednym z takich narzędzi jest popularny i dobrze znany Office 365. Dzięki aplikacjom, takim jak Word, Excel, Outlook, PowerPoint czy OneNote, umożliwia pracę i dzielenie się jej efektami w czasie rzeczywistym, w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu.

 

Bardzo popularną aplikacją od zawsze był Skype, który w opcji biznesowej (Skype for Business) zastępowany jest przez Microsoft Teams.

Rozwiązanie to umożliwia organizację pracy na wiele sposobów, właśnie w oparciu o elementy pakietu Office 365. Tym samym wpływa na usprawnienie komunikacji wewnątrz zespołów. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, Teams umożliwia m.in.:

  • prowadzenie konwersacji indywidualnych oraz czatów grupowych, równocześnie na wielu platformach (desktop, przeglądarka, mobile),
  • przesyłanie wysokiej jakości głosu i obrazu, w grupie lub @wskazując wybranego uczestnika,
  • udostępnianie obrazu i prezentacji,
  • wymianę dokumentów, zarówno w ramach czatu jak i w zadaniach zespołowych,
  • planowane spotkań i prowadzenie kalendarza,
  • równoczesną pracę online na dokumentach wchodzących w pakiet Office 365.

Co to oznacza w praktyce?

Wyobraźmy sobie, że w pracy korzystamy z kilku programów do pracy zespołowej. Do edycji dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych czy prezentacji używamy narzędzi online, tak aby móc pracować nad nimi ze swoi zespołem. Tak wiele zadań, a do tego kilka aplikacji. Czy na pewno wszystkie są ze sobą kompatybilne?

 

Tutaj właśnie z odpowiedzią i być może ratunkiem przyszedł Microsoft, który tworząc Teams, połączył to wszystko w jedno, działające bez zarzutu narzędzie. Takie, które dodatkowo pozwala nie tylko lepiej zorganizować i zarządzać pracą zespołu, ale także prowadzić video i telekonferencje oraz swobodnie łączyć się z numerami stacjonarnymi i komórkowymi.

 

Teams, które jest częścią niezwykle popularnego pakietu Office 365, doskonale łączy się z innymi produktami Microsoft, takimi jak Word, Excel, PowerPoint, czy dysk OneDrive o pojemności 1TB. Oczywiście umożliwia pracę w opcji desktopowej, mobilnej, czy po prostu z poziomu przeglądarki, niezależnie czy pracujemy w środowisku Windows, MacOS, Android czy iOS.

 

Odpowiadając na pytanie, co to oznacza w praktyce, można odpowiedzieć, że Teams organizuje naszą pracę bez zbędnego rozpraszania pracy na różne aplikacje.

 

Ciekawostką, która dodatkowo wyróżnia usługę jest Direct Routing, czyli integracja Teams z klasyczną telefonią. Spółka 3S jako jedyny operator w Polsce oferuje rozwiązanie umożliwiające podpięcie klasycznej numeracji krajowej, międzynarodowej, a także komórkowej z aplikacją Microsoft Teams.

 

Oznacza to możliwość dzwonienia bezpośrednio z aplikacji, w taki sposób jak przy zwykłym połączeniu telefonicznym. Usługa działa w dwie strony, czyli istnieje możliwość odbierania telefonów przez aplikację Teams.

Czy Office i Microsoft Teams pomogą dotrzymać postanowień noworocznych?

Tak naprawdę zależy to od nas samych. Czy nie zaplanujemy ich zbyt dużo. Warto pamiętać, że czasami wystarczy mieć tylko 2 – 3, ale ich realizacja zagwarantuje wystarczający sukces. Im więcej planów, tym prościej ulec pokusie zrezygnowania z nich, co rodzi niepotrzebne frustracje.

 

Polecamy wybrać te najważniejsze, podzielić realizację planów na etapy i zacząć od kontaktu ze specjalistami 3S, którzy pomogą wdrożyć usługi w Twojej organizacji i zrealizować noworoczne plany.

 

Dowiedz się więcej: na stronie www.cloud2b.pl lub mailowo: cloud2b|3s.pl| |cloud2b|3s.pl

News 5 wskazówek, jak stworzyć szybką i zoptymalizowaną stronę internetową

Jeśli chcemy, żeby naszą stronę internetową odwiedzało jak najwięcej użytkowników i żeby łatwo było znaleźć ją w wyszukiwarce, powinniśmy zadbać o to, aby spełniała kryteria wymienione we Wskazówkach dla Webmasterów Google. czytaj więcej

News Lekcja organizacji, czyli dlaczego warto sprawić sobie porządny kalendarz na 2022 rok

W dzisiejszych czasach większość z nas wiedzie aktywny tryb życia. Każdy dzień obfituje w wyzwania, którym stawiamy czoła w sferze zawodowej i w prywatnej. Aby odnosić sukcesy i zachowywać balans między natłokiem obowiązków a chwilą dla przyjaciół, rodziny i dla samego siebie, niezbędna jest właściwa organizacja. Co zrobić, by się nią cieszyć? Pomocny okaże się kalendarz! czytaj więcej

News Atramentowa, laserowa, a może urządzenie wielofunkcyjne? Kupujemy drukarkę na nowy rok szkolny

Domowa drukarka jest niezbędnym wyposażeniem dla uczniów, studentów, a także nauczycieli. Ponadto p0rzyda się również wszystkim osobom pracującym z domu, których obecnie jest coraz więcej. Drukowanie dokumentów bez wychodzenia z domu jest znacznie wygodniejsze niż poszukiwanie najbliższego punktu ksero. Pozwala również zaoszczędzić trochę grosza, zwłaszcza w mniejszych miastach, w których punktów ksero jest niewiele. Jakie model drukarki wybrać? A może lepiej postawić na urządzenie wielofunkcyjne? Podpowiadamy w naszym krótkim poradniku. czytaj więcej

UPC UPC wdraża CallPage, autorskie rozwiązanie zwycięzcy 4. edycji Think Big

UPC Polska wprowadza kolejne rozwiązanie mające na celu usprawnienie kontaktu z klientami. Na stronie internetowej dostępny jest już prosty moduł do zamawiania rozmowy z konsultantem UPC. Pracownicy firmy błyskawicznie oddzwaniają do klientów, którzy pozostawili swój numer telefonu na portalu. Narzędzie dostarczył CallPage – zwycięzca 4.edycji Think Big, programu UPC Biznes skierowanego do małych i średnich przedsiębiorstw. czytaj więcej