Zabezpiecz swojego smartfona na wakacje
News

Zabezpiecz swojego smartfona na wakacje

11.07.2022
Nie ma nic gorszego jak uszkodzony smartfon, szczególnie podczas wakacji, kiedy ostatnią rzeczą o jakiej chciałoby się myśleć jest to, gdzie i jak naprawić smartfona, który właśnie wypadł nam z rąk i przez to stłukł się w nim ekran, uszkodziła się obudowa albo co gorsza wpadł nam do wody i całkowicie zamókł. Przez takie nieprzyjemne zdarzenia, odpoczynek wakacyjny straci na pewno swój urok. Dlatego sprawdź, jak możesz zabezpieczyć swój telefon i swobodnie z niego korzystać podczas wakacyjnego odpoczynku.

Twój cenny smartfon zasługuje na to, żeby mieć odpowiednie zabezpieczenie, które spowoduje, że nawet gdy ci wypadnie z ręki, uderzy w coś lub się zamoczy, nadal będzie mógł ci służyć jak dotychczas. Smartfona możesz zabezpieczyć na pewno na trzy różne sposoby, więc pomyśl o tym, aby to zrobić jeszcze przed wcześniej zaplanowanym wakacyjnym wyjazdem i długo oczekiwanym urlopem.

Sposób pierwszy – ochrona przed wodą

Etui wodoszczelne na telefon służy do tego, aby w przypadku kontaktu z wodą, twój smartfon nie uległ uszkodzeniu na skutek zamoczenia, ale również do tego, żeby móc swobodnie korzystać z niego w utrudnionych warunkach pogodowych, czyli na przykład podczas opadów deszczu czy śniegu. Wybierając tego typu etui, zwróć uwagę na stopień ochrony. Jeśli specyfikacja wskazuje, że stopień ochrony to IP68, oznacza to, że nasze etui ochroni urządzenie przed wodą nawet gdy do niej wpadnie, więc przypadkowa kąpiel w basenie, nie będzie oznaczała dla naszego telefonu jego końca.

Tu jednak dodatkowa rada, przed docelowym użyciem danego modelu wodoszczelnego etui, dobrze jest najpierw nauczyć się z niego właściwie korzystać, a więc dobrze jest zamknąć je zgodnie z instrukcją obsługi producenta (ale najlepiej bez żadnego urządzenia w środku) i włożyć pod wodę. W ten sposób przekonamy się, czy etui nie posiada czasami jakiejś wady konstrukcyjnej lub fabrycznej i czy prawidłowo się nim posługujemy. Jeśli test przebiegł pomyślnie, nasz samartfon może czuć się bezpiecznie w kontakcie z wodą. Tego rodzaju etui pozwala swobodnie korzystać ze wszystkich funkcji dotykowych telefonu, mimo, że jest on szczelnie zamknięty wewnątrz etui, a my nie mamy fizycznego kontaktu z ekranem.

Sposób drugi – zabezpieczenie przed kurzem i pyłem

Jeśli jednak nie jesteśmy amatorami częstego kontaktu z wodą, do ochrony naszego smarfona może posłużyć zwykłe etui na telefon. Tego typu rozwiązanie zapewni nam ochronę przez codziennymi warunkami użytkowania telefonu, ponieważ etui będzie je chronić przed kurzem i pyłem ale również przed przypadkowym zachlapaniem wodą (ale już nie przed zanurzeniem jak w wyżej opisanym sposobie).

Niemniej trzeba tu zauważyć, że prócz funkcji ochronnych, tego typu rozwiązania mają jeszcze jedną istotną cechę, a mianowicie mogą sprawić, że nasz smartfon po założeniu na niego etui, całkowicie zmieni swój wygląd, dzięki różnego rodzaju grafikom, ornamentom i wzorom, które zostały nań naniesione. To sprawia, że otrzymujemy tutaj również funkcję estetyczną, mogącą wyróżnić nasze urządzenie z tłumu innych, fabrycznie podobnych do siebie smartfonów. Innym aspektem w tym punkcie, jest materiał z którego jest wykonane etui, ponieważ może ono być stworzone z różnego rodzaju tworzyw (również łączonych ze sobą), nierzadko dodających różnych innych cech, na przykład przez powleczenie całości lub dodaniem do tworzywa substancji antybakteryjnych. Tak więc wykończenie i rodzaj tworzywa, mogą wpływać na zmysły wzroku ale i dotyku.

Innym walorem istotnym przy wyborze zwykłego etui na telefon jest jego konstrukcja. Zauważmy, że mamy tu do wyboru rozwiązania, które po założeniu ochronią boki i tył naszego telefonu, ale również modele, które zasłonią przód smarfona, a więc jego ekran, ponieważ posiadają klapkę ochronną. Bardzo często w tego typu konstrukcjach, mimo, że wierzchnia klapka będzie zamknięta, możemy w większym lub mniejszym stopniu sterować funkcjami urządzenia (np. odbierać połączenia telefoniczne) bez otwierania etui/klapki. To zwiększa ochronę podczas korzystania z telefonu i podczas jego noszenia, w kieszenie spodni, torebce, plecaku lub w dowolny innym miejscu.

Sposób trzeci – ochrona ekranu

Ekran smartfona to główny element umożliwiający nam nawiązywanie komunikacji z innymi, za pomocą którego sterujemy w zasadzie wszystkim tym, co robi nasz telefon, dlatego tak ważne jest jego właściwe ochronienie, przed różnymi zdarzeniami, najczęściej o charakterze mechanicznym. Dlatego folia na telefon to obowiązkowa rzecz w którą powinniśmy się zaopatrzyć, najlepiej od razu w momencie kupna smartfona.

Dziś można śmiało stwierdzić, że w momencie, gdy na rynku pojawia się nowy model smartfona, pojawia się od razu do niego szeroki wybór dedykowanych folii ochronnych, ponieważ firmy produkujące tego typu zabezpieczenia, ściśle współpracują z producentami smartfonów. Dedykowane do danego modelu smarfona folie, mogą mieć różną grubość i wytrzymałość na zdarzenia fizyczne, a w tej kategorii akcesoriów dla naszych smartfonów, mieszczą się również szkła do ochrony ekranów naszych urządzeń – tego rodzaju ochrona, daje w zasadzie najwyższą gwarancję odporności na przykład na stłuczenie ekranu.

 

Tak więc na koniec można stwierdzić, że bez dodatkowej ochrony smartfona trudno będzie przedłużyć jego żywotność, ponieważ codzienna intensywność jego użytkowania, powoduje, że jest on narażony na wiele czynników zwiększających prawdopodobieństwo jego uszkodzenia lub wręcz zniszczenia. Dlatego nie zwlekaj i wybierz jak najszybciej etui i folię do swojego modelu smartfona.

 

News Etui na telefon - wybierz najlepsze dla swojego smartfona!

Chcesz, aby Twój smartfon służył Ci przez wiele lat? W takim razie musisz odpowiednio chronić go podczas codziennego użytkowania. A w tym pomoże Ci oczywiście właściwie dopasowane etui na telefon. Zobacz, jak wybrać obudowę, która będzie skutecznie zapobiegać wszelkim uszkodzeniom. czytaj więcej

News Jakie etui na telefon zapewnia najlepszą ochronę urządzeń mobilnych?

Etui na telefon odgrywa bardzo dużą rolę dla właścicieli smartphonów. I to nie bez powodu! Przyczyn jest co najmniej kilka. Wbrew pozorom pokrowiec nie tylko pełni funkcję estetyczną, która odpowiada za ciekawy design urządzenia, ale przede wszystkim praktyczną. Dzięki odpowiednio dobranemu case’owi poziom ochrony telefonu znacznie wzrasta. Jak sprawić, by urządzenie mobilne było jeszcze lepiej chronione niż dotychczas? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszamy do lektury! czytaj więcej

News Napij się wody ze swojego smartfona

Nie od dziś wiadomo, że nasze smartfony potrafią robić różne rzeczy, ale niespodziewanie okazało się, że można się z niego też napić wody. Jak to zrobić? Przeczytaj dalszą część tej informacji. czytaj więcej

News Xiaomi Mi 11 i Apple iPhone 12 - co je różni?

Oba tytułowe smartfony to modele, które zostały wypuszczone na rynek w ostatnim czasie. Xiaomi Mi 11 miał swoją premierę w grudniu 2020 roku, a Apple iPhone 12 miał swoją premierę trochę wcześniej, bo w październiku 2020 roku. Oba modele to bardzo dobre urządzenia, z tej samej półki cenowej, dlatego chcąc wybrać jedno z tych urządzeń, warto spojrzeć na detale, które je różnią. czytaj więcej

Neffos Smartfon na wakacje - zabierz ze sobą Neffosa od TP-Link

Wakacyjne wyjazdy skłaniają wiele osób do poszukiwania telefonu specjalnie na tę okazję. Bywa, że ma to być smartfon dla dziecka, który weźmie ze sobą na kolonie lub obóz. Inni szukają urządzenia, które zabiorą na zagraniczną wycieczkę i będą mogli skorzystać z lokalnej karty operatora. W takich sytuacjach szukamy smartfonów, które poza takimi aspektami jak wydajność, funkcjonalność czy atrakcyjny wygląd będą miały jeszcze jedną ważną cechę – korzystną cenę. W ofercie firmy TP-Link dostępne są modele smartfonów Neffos do 500 zł, które sprostają tym wymaganiom i idealnie sprawdzą się w czasie urlopu. czytaj więcej