Wymagamy coraz więcej od smartfonów. Co możemy dostać „więcej”?
News

Wymagamy coraz więcej od smartfonów. Co możemy dostać „więcej”?

06.09.2021
Smartfon jest nieodzownym elementem naszego życia. Zawsze mamy go pod ręką i zawsze jest przy nas. Wymagamy od niego coraz więcej, dlatego warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które swoją konstrukcją odbiegają od standardowych brył znanych nam już od lat, a których konstrukcja, pozwala nam na skorzystanie ze wspomnianego wcześniej „więcej”.

Jedną z kwestii w przypadku smartfonów, jest ich wielkość i możliwość schowania na przykład do kieszeni lub torebki. Jeśli lubisz, gdy Twój telefon zajmuje mało miejsca, to Samsung Galaxy Z Flip3 5G jest dla Ciebie. Dlaczego? Ponieważ możesz go złożyć na pół, dzięki czemu z prostokątnego kształtu masz kwadratowy. A po złożeniu, nadal masz dostęp do wyświetlacza, ponieważ oprócz głównego wyświetlacza, jest w nim zamontowany dodatkowy wyświetlacz, który działa po złożeniu telefonu i poprzez który masz dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji.

 

Od strony czysto technicznej, wygląda to następująco (wysokość x szerokość x grubość):

 • gdy smartfon jest otwarty, obudowa ma wymiary: 166 x 72,2 x 6,9 mm,
 • gdy smartfon jest zamknięty, obudowa ma wymiary: 86,4 x 72,2 x 17,1/15,9 mm.

Samsung Galaxy Z Flip3 5G

Jednak są osoby, którym zwykły rozmiar wyświetlacza - do którego jesteśmy na co dzień przyzwyczajeni - nie wystarcza, ponieważ jest za mały. Jeśli lubisz widzieć jeszcze więcej na ekranie swojego telefonu, wybierz Samsunga Galaxy Z Fold3 5G, który po rozłożeniu, udostępni Ci duży, kwadratowy ekran, na którym możesz swobodnie oglądać ulubione filmy, grać lub pracować. Tego rodzaju rozwiązanie daje nam możliwość po pierwsze: zwiększenia wielkości ekranu, po drugie: pracy lub rozrywki na dwóch ekranach jednocześnie, po trzecie: umożliwi Ci otwarcie wielu okien z widokami różnych aplikacji w tym samym czasie.

 

I znów, od strony czysto technicznej, wygląda to następująco:

 • gdy smartfon jest otwarty, ekran wewnętrzny ma rozdzielczość: 2208 x 1768 pikseli (6,2 cala),
 • gdy smartfon jest zamknięty, ekran zewnętrzny ma wymiary: 2268 x 832 pikseli (7,6 cala).

Samsung Galaxy Z Fold3 5G widok ekranu na zewnątrz

Tak więc w formie złożonej, masz do dyspozycji ekran w tradycyjnym formacie, z którego korzystasz jak w każdym innym smartfonie. Po rozłożeniu, masz jeden duży ekran, który powstaje z połączenia dwóch.

Samsung Galaxy Z Fold3 5G widok ekranu wewnątrz

Jeśli jednak lubisz tradycyjne formaty smartfonów, a Twoim priorytetem nie jest powiększanie lub zmniejszanie smartfona i przy okazji lubisz fotografować, Twój wybór może paść na Samsunga Galaxy A71, który posiada tradycyjną bryłę, ale jego wyróżnikiem są matryce fotograficzne o dużej rozdzielczości. Ten model posiada cztery aparaty fotograficzne z tyłu i jeden z przodu. Aparaty z tyłu to:

 • aparat główny: 64 Mpix (F1.8),
 • aparat ultraszerokokątny: 12 Mpix (F2.2)
 • aparat do zdjęć z głębią ostrości: 5 Mpix (F2.2)
 • aparat do zdjęć macro: 5 Mpix (F2.4).

Jak widać z powyższego zestawienia, główny aparat ma obiektyw o dużej jasności, co powoduje na przykład krótsze działanie migawki w aparacie i uchwycenie dobrego kadru również w sytuacji gorszych warunków oświetlenia. Aparat przedni – do selfie – jest również aparatem o wysokiej rozdzielczości: 32 Mpix.

Samsung Galaxy A71 aparaty tył

Na koniec, porównanie tego co często nas interesuje w kontekście pracy takich urządzeń jak smartfony, czyli bateria i jej pojemność:

 • Samsung Galaxy Z Flip3 5G jest zasilany całkiem sporą baterią o pojemności 3300 mAh,
 • Samsunga Galaxy Z Fold3 5G został wyposażony w baterię o pojemności 4400 mAh,
 • Samsunga Galaxy A71 ma największą baterię, która ma pojemność 4500 mAh.

I drugi parametr, równie ważny z punktu widzenia użytkownika, pojemność pamięci wbudowanej:

 • Samsung Galaxy Z Flip3 pojemność pamięci wbudowanej do wyboru: 128 GB lub 256 GB,
 • Samsunga Galaxy Z Fold3 5G pojemność pamięci wbudowanej do wyboru: 256 GB lub 512 GB,
 • Samsunga Galaxy A71 to jedna pojemność pamięci wbudowanej: 128 GB.

 

Tak więc podejmij decyzję, co jest dla Ciebie priorytetem i wybierz się na zakupy – najlepiej on-line.