Huawei Y6 Prime 2018
Huawei Y7 Prime 2018
Huawei

Kiedy kupić pierwszy telefon dla dziecka? Polscy rodzice odpowiadają

27.06.2018
Kiedy kupić dziecku pierwszy telefon, w jaki sposób można wykorzystać urządzenie w procesie wychowania i czym kierować się przy jego wyborze? Ponad połowa polskich rodziców zapytanych przez GfK Polonia na zlecenie Huawei wskazało, że 10 rok życia to odpowiedni wiek na podarowanie dziecku pierwszego telefonu. Najważniejszą potrzebą rodziców - stojącą za zakupem urządzenia - jest pozostawanie w stałym kontakcie z dzieckiem. Z badań wynika, że głównymi kryteriami wyboru smartfona dla najmłodszych są: atrakcyjna cena, solidne wykonanie i pojemna bateria.

W dzisiejszych czasach posiadanie przez najmłodszych smartfona jest coraz bardziej powszechne. Jak pokazują  badania GfK Polonia zrealizowane na zlecenie Huawei, 53% dzieci w wieku od 6 do 11 lat ma już własny telefon. Niemal połowa rodziców dzieci w wieku od 6 do 11 lat zapytanych przez insytut badawczy o najlepszy czas na zakup urządzenia wskazało 10 rok życia. Z kolei 24% rodziców wskazało wiek 11 lat lub więcej.  

Co motywuje rodziców do zakupu dziecku pierwszego telefonu?

Aż 95% Polaków deklaruje, że zabiera swój smartfon wychodząc z domu*. Pozostawanie w kontakcie z pociechą to naturalna i najważniejsza motywacja dla rodziców do zakupu smartfona dla dziecka (80% rodziców chce pozostawać w kontakcie z dzieckiem w każdej chwili; dla 57% ankietowanych ważne jest to, żeby dziecko czuło się komfortowo mając możliwość kontaktu z rodzicem w każdym momencie). Co trzeci zapytany rodzic kupił dziecku smartfon z myślą o zapewnieniu mu kontaktu z rówieśnikami.

Jaki jest idealny smartfon dla dziecka?

Bez względu na to, czy chcemy kupić telefon jako narzędzie do kontaktu z dzieckiem czy jako pomoc naukową – zawsze pojawia się pytanie, który model jest odpowiedni. Niezależnie od wieku dziecka, głównymi kryteriami wyboru, którymi kierują się rodzice jest cena urządzenia (wskazało 78% badanych), wytrzymałość obudowy (wskazało 69% badanych) oraz pojemna bateria (wskazało 51% badanych).

Smartfonami, które idealnie sprawdzą się w roli pierwszego urządzenia mobilnego dla dziecka mogą być urządzenia z serii Huawei Y 2018. Są one nowoczesne, solidnie wykonane, a do tego w atrakcyjnej cenie. Ich atutem jest wytrzymała obudowa, duży ekran FullView w najmodniejszych proporcjach 18:9 oraz bardzo wydajna bateria, która z powodzeniem wystarczy na nawet dwa dni zwykłego użytkowania.

Huawei Y5 2018, najtańszy model z nowej serii Y Huawei kosztuje 549 złotych. Nieco droższy Y6 – 649 złotych – wyróżnia się m. in. wydajniejszym procesorem i większym ekranem. Oba modele oferują doskonałą szybkość działania, nowoczesne funkcje, takie jak rozszerzona rzeczywistość i doskonały system audio. Dwa kolejne modele z serii Y 2018 – Y6 Prime i Y7 Prime, kosztują odpowiednio 749 złotych i 849 złotych. Charakteryzują się m. in. doskonałą wydajnością i designem, a droższy model został wyposażony w podwójny aparat fotograficzny.

Badanie Omnibus „Najlepszy moment na zakup pierwszego smartfona dla dziecka” zostało zrealizowane przez Gfk na zlecenie Huawei w dniach 6 – 12 czerwca metodologią CAPI.


*Badanie Ipsos przygotowane na zlecenie Huawei w 2018 r.

**Rekomendowane ceny sprzedaży.

News Jak wybrać najlepszy telefon do 1000 zł? – wszystko, co trzeba wiedzieć

Smartfony z przedziału cenowego do 1000 złotych są jednymi z najczęściej wybieranych modeli na rynku. Trudno się temu dziwić, gdyż niejednokrotnie przystępna kwota przekłada się na wysoką funkcjonalność urządzenia, z którego przeciętny użytkownik będzie w pełni zadowolony. Co jednak istotne, warto pamiętać o kilku istotnych zasadach, aby zawsze kupić najlepszy telefon do 1000 zł.

1. Wybór producenta.
2. Możliwości najlepszego telefonu do 1000 zł.
3. Przydatne udogodnienia.
4. O czym jeszcze warto pamiętać? czytaj więcej

News NordVPN - najlepszy VPN?

VPN to skrót od Virtual Private Network, czyli wirtualnej sieci prywatnej. Korzystający z VPS łączy się z siecią za pomocą specjalnego serwera pośredniczącego, który szyfruje ruch i ukrywa prawdziwy adres IP. Jak działa VPS? Czy jest potrzebny każdemu użytkownikowi podczas codziennego surfowania? Czy najlepszą aplikacją tego typu jest NordVPN? czytaj więcej

News Rodzaje drukarek – krótki poradnik, jak wybrać najlepszą drukarkę

Każdy, kto planuje zakup urządzenia drukującego, prędzej czy później musi się zmierzyć z takim zagadnieniem, jak różne rodzaje drukarek. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele modeli odmiennych od siebie pod względem specyfikacji technicznej, wydajności czy ceny – to, jaki sprzęt wybierzemy ostatecznie, zależy od naszych potrzeb, wymagań i możliwości finansowych. czytaj więcej

News Huawei: Pierwszy telefon dla dziecka – jak wybrać?

Bez względu na to, czy chcemy kupić dziecku telefon jako gadżet, pomoc naukową czy po prostu potrzebujemy być z nim w stałym kontakcie – zawsze pojawia się pytanie, który model jest odpowiedni. Niezależnie od wieku dziecka, głównym kryterium wyboru powinna być pojemna bateria, solidne wykonanie, nowoczesne funkcje i najważniejsze – atrakcyjna cena. Wybierając prezent z okazji Dnia Dziecka, warto przyjrzeć się bliżej telefonom Huawei z serii Y 2018, które pojawiły się właśnie w sprzedaży. czytaj więcej