Huawei proponuje przejście na wewnętrzny system cyfrowy z rozwiązaniem LampSite Family
Huawei

Huawei z rozwiązaniem LampSite Family

20.06.2018
Huawei wysunął propozycję przejścia sektora odpowiadającego za emisję sygnału sieciowego w budynkach na Indoor Digital System (IDS), który jest architektonicznym rozwiązaniem cyfryzacji wnętrz. Firma ogłosiła swój pomysł na ostatnim Small Cell World Summit w Londynie. System IDS składa się z trzech elementów: cyfrowej stacji czołowej czyli centralnego punktu dystrybucyjni, kabla IT oraz instrukcji użytkowania i konserwacji (O&M), które stanowią główną różnicę w stosunku do tradycyjnego systemu obsługującego rozproszone po budynku zestawy anten (DAS).

Przewaga IDS na DAS

Cyfrowa stacja czołowa jest aktywnym urządzeniem antenowym (AAU), w którym anteny Remote Radio Unit (RRU) są zintegrowane w jednej obudowie. Jeśli chodzi o kable IT, tradycyjne przewody do transmisji danych są zastępowane kablami światłowodowymi i kablami Ethernet w sieci IDS w celu ułatwienia realizacji projektu. Instrukcja O&M umożliwia natomiast operatorom wdrożenie zarządzania komponentami end-to-end i usługami sieciowymi, przekształcając sieci w łatwe do zarządzania i konserwowania. Co więcej, budowa wewnętrznej sieci w oparciu o IDS pozwala przygotować się na nadchodzące 5G.

 

Przewagą IDS nad DAS jest fakt, że ten drugi system został zapoczątkowany w erze GSM i składa się głównie z elementów analogowych i pasywnych, które nie pozwalają operatorom na właściwe zarządzanie siecią. Wszystkie elementy składowe są specyficzne dla pasma o wysokiej częstotliwości, a straty sygnału na kablach są znacznie większe niż w przypadku pasm o wyższej częstotliwości, takich jak 3,5 GHz, które mają być masowo wykorzystywane. Przejście więc z systemu DAS do IDS niesie za sobą wyraźne korzyści płynące z poprawy doświadczenia mobilebroadband (MBB), obniżenia kosztów inżynieryjnych, zwiększenia wydajności O&M oraz urozmaicenia usług.

 

LampSite – ucieleśnieniem architektury IDS

Rozwiązanie LampSite Family od Huawei spełnia wszystkie wymogi związane ze stworzeniem systemu IDS. Gwarantuje ono operatorom skuteczne rozwiązywanie problemów w zakresie zasięgu i doświadczeń użytkowników w zakresie wewnętrznych usług MBB.

 

Obejmuje ono cztery produkty, które spełniają potrzeby wewnętrznych scenariuszy. Na przykład LampSite Sharing umożliwia dostęp wielu operatorów, co jest cechą potrzebną zarówno neutralnym hostom, jak i operatorom, którzy zamierzają budować sieci i dzielić się nimi z innymi. Z kolei LampSite Pro i LampSite Grid zostały zaprojektowane z myślą o dostępie dla jednego operatora. Co ważne, LampSite Pro już teraz pomaga operatorom na całym świecie z powodzeniem spełniać wymogi ruchu w scenariuszach o dużej przepustowości, takich jak dworce kolejowe. Natomiast Huawei LampSite Libero innowacyjnie wspiera technologię bezprzewodowych sieci typu backhaul przez LTE, dzięki czemu wdrożenie jest tak łatwe, jak w przypadku korzystania ze sprzętu klienta.

 

– Na drodze do wewnętrznego zasięgu 5G, DAS zmaga się z większą utratą zasilania w paśmie 3,5 GHz, niemożnością obsługi transmisji wieloantenowej (Multiple Input Multiple Output – MIMO) i wewnętrznych usług lokalizacyjnych. Nadszedł czas, aby rozpocząć wewnętrzną transmisję cyfrową. Rozwiązania Huawei z serii LampSite mogą być dostosowywane do różnych scenariuszy wewnętrznych i zapewniać optymalne rozwiązania cyfrowe dla operatorów i firm pracujących w wieżowcach – Ritchie Peng, prezes linii produktów Small Cell od Huawei.

News Efektywne rozwiązania telekomunikacyjne dla firm posiadających wirtualne biura i filie

Wybór rozwiązania telekomunikacyjnego VoIP dla małej lub średniej firmy wiąże się nie tylko z decyzją o tym, jaki model telefonu zainstalować np. w recepcji, a jaki lepiej sprawdzi się w magazynie. Aby użytkowanie wszystkich tych urządzeń było jak najbardziej komfortowe, a instalacja jak najprostsza, warto zwrócić uwagę również na kwestie uniwersalności i elastyczności danej oferty.

Dlatego warto wybierać rozwiązania kompatybilne z różnymi dostawcami SIP, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać możliwości płynące z tej technologii, połączyć aktualny system telefoniczny z siecią VoIP, a jednocześnie skutecznie zarządzać kosztami komunikacji w firmie. Dowiedz się więcej o tym jak unowocześnić procesy telekomunikacyjnie w firmie, dzięki zastosowaniu bramek VoIP marki Grandstream. czytaj więcej

News Jaki zasilacz awaryjny apc do firmy wybrać?

Zasilacze awaryjne (z angielskiego uninterruptible power supply, czyli popularne UPS) sprawdzą się w mieszkaniach prywatnych oraz biurach. O ile jednak na zakup zasilacza na potrzeby prywatne decydują się tylko te osoby, które zainwestowały w drogi sprzęt i chcą go odpowiednio zabezpieczyć, to w przypadku firm tego typu zakup można uznać za obowiązkowy.

1. Sprawdzony producent zasilaczy awaryjnych
2. Czy warto kupić UPS do firmy?
3. Co należy sprawdzić przed zakupem UPS?
4. Dodatkowe funkcje zasilaczy awaryjnych czytaj więcej

News MŚP 2.0 – jak usprawnić komunikację w małej i średniej firmie?

Unowocześnienie procesu obsługi klientów, usprawnienie obiegu informacji, zwiększenie jakości i skuteczności działania to cele, jakie stawia sobie każda firma, bez względu na zasięg działania czy liczbę zatrudnionych pracowników. Zarządzający firmami z sektora MŚP szczególnie baczną uwagę zwracają na efektywność przy jednoczesnym obniżaniu kosztów. Szczególnie dzisiaj, w dobie pandemii, która wymusza digitalizację wielu procesów. Jak skutecznie się komunikować, jednocześnie dbając o firmowe wydatki? Odpowiedzią na te wyzwania są rozwiązania telekomunikacyjne VoIP oferowane przez Grandstream, czyli sprawdzony, znany na całym świecie system pozwalający małym i średnim przedsiębiorstwom korzystać z możliwości dostępnych kiedyś tylko dla dużych korporacji. czytaj więcej

Huawei Wystawa HUAWEI z rozwiązaniami dla Inteligentnego Miasta na Smart City Forum w Warszawie

Dynamiczny rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) zmienia nasz sposób życia. Wykorzystując bowiem ich potencjał można skutecznie poprawić funkcjonalność naszego otoczenia. A szybka, otwarta wymiana informacji staje się kluczem do budowania lepszych miast. W ramach promocji tej idei firma HUAWEI w dniach 8 - 9 marca – podczas V edycji Smart City Forum w Warszawie – będzie prezentowała w formie otwartej dla wszystkich wystawy rozwiązania, które pomagają efektywnie tworzyć komfortowe i nowoczesne środowisko miejskie. czytaj więcej