Wiadomości firmowe

Huawei i islandzki operator Nova podpisali umowę w zakresie testowania 5G

04.03.2019
Podczas Mobile World Congress 2019 (MWC 2019) Huawei i islandzki operator Nova podpisali umowę na przeprowadzenie pierwszych testów technologii 5G na Islandii. Jest to pierwsze partnerstwo firmy w obszarze 5G na Islandii.

– Nasi klienci oczekują, że będziemy oferować wysokie prędkości dzięki 5G, a my chcemy mieć pewność, że już na starcie osiągniemy przewagę na Islandii. Nasza współpraca z Huawei przy pierwszym lokalnym teście 5G jest strategicznym ruchem, który pozwoli nam osiągnąć te cele – mówi Margrét Tryggvadóttir, CEO firmy NOVA.

 

Nova była pierwszym operatorem telefonii komórkowej, który uruchomił na Islandii zarówno sieć 3G, jak i 4G. Podążając tym torem firma jako pierwsza będzie także lokalnie testować 5G. Huawei został wybrany na partnera tego przedsięwzięcia i dostawcę potrzebnego sprzętu. Testy mają potrwać kilka miesięcy. Nova oczekuje, że technologia 5G zostanie szeroko wdrożona na Islandii w 2020 roku.

 

– Cieszymy się, że będziemy współpracować z Nova podczas testów technologii 5G. Dołożymy wszelkich starań, aby zakończyły się one sukcesem. Istotne jest dla nas, aby niezawodność naszych systemów i poziom bezpieczeństwa sieci były sprawdzane w ramach bezpośredniej współpracy z naszymi klientami na kolejnych rynkach, co pozwoli upewnić się, że nasze rozwiązania są solidne – mówi Kenneth Fredriksen, CEO Huawei w Szwecji i Islandii.

 

Na potrzeby testów Huawei zainstalował stacje bazowe 5G i routery, które zostały umieszczone w obiektach Nova. Szczegółowe testy obejmą takie aspekty jak jakość transmisji i bezpieczeństwo sieci. Obecnie Huawei ma podpisanych ponad 30 kontraktów na komercyjne wykorzystanie technologii 5G z firmami telekomunikacyjnymi na całym świecie, głównie z Europy, w tym z Finlandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

 

Zakres podpisanego memorandum

Zgodnie z podpisanym porozumieniem Nova i Huawei zamierzają wzmocnić i rozszerzyć swoje partnerstwo strategiczne. Obie strony chcą zwiększyć współpracę w obszarze technologii 5G, aby stworzyć najlepszą sieć telekomunikacyjną na Islandii pod względem zasięgu radiowego, stabilności i przepustowości. Ma ona zapewnić niezawodną jakość usług i jeszcze lepsze doświadczenia dla klientów Nova.

 

***

HUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Celem firmy jest zapewnienie wysokiej jakości łączności dla użytkowników na całym świecie. W tym celu firma wspiera rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez prowadzenie z nim dialogu oraz ścisłą współpracę z przedstawicielami branży. Dzięki wysokim inwestycjom w badania i rozwój oraz strategii zorientowanej na klienta, a także otwartemu partnerstwu, tworzy zaawansowane rozwiązania teleinformatyczne typu end-to-end, umożliwiając klientom przewagę konkurencyjną w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej, sieciowej oraz cloud computingu. Ponad 180 tys. pracowników Huawei jest zaangażowanych w tworzenie nowatorskich rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych, przedsiębiorstw oraz użytkowników, które są wykorzystywane w ponad 170 krajach, docierając tym samym do jednej trzeciej populacji świata. Marka Huawei została założona w 1987 roku i w całości jest własnością pracowników.

 

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę www.huawei.com lub śledź nas na:

http://www.linkedin.com/company/Huawei

http://www.twitter.com/Huawei

http://www.facebook.com/Huawei

http://www.google.com/+Huawei

https://www.youtube.com/Huawei

 

 

Kontakt dla mediów:

 

Adam Tyszkiewicz

account manager

Multi Communications

e-mail: adam.tyszkiewicz|multipr.pl| |adam.tyszkiewicz|multipr.pl

tel: +48 604 089 930

Piotr Boiwka

junior account executive

Multi Communications

e-mail: piotr.boiwka|multipr.pl| |piotr.boiwka|multipr.pl

tel: +48 728 508 443

 

 

News Co to jest SIP Trunk? Możliwości, cechy, jak skorzystać?

SIP Trunk w połączeniu z centralą telefoniczną umożliwia stworzenie systemu telefonii służącej do obsługi firmy. Czym jest SIP Trunk? Jest łączem telefonicznym zapewniającym komunikację pomiędzy firmą (jej pracownikami) i wszystkimi pozostałymi użytkownikami telefonii w kraju i za granicą. Buduje łączność dla wszystkich działów w firmie. czytaj więcej

Huawei Huawei podpisało z China Unicom umowę o strategicznym partnerstwie 5G

Podczas tegorocznych targów Mobile World Congress w Szanghaju (MWC Shanghai) firmy China Unicom i Huawei zawarły porozumienie o partnerstwie strategicznym w obszarze 5G. W wydarzeniu wzięli udział Shao Guanglu, wiceprezes China Unicom Group, oraz Ryan Ding, dyrektor wykonawczy Huawei i prezes Huawei Carrier Business Group. Huawei i China Unicom skoncentrują się na weryfikacji technicznej E2E 5G, współpracy z partnerami w branży wertykalnej, budowaniu ekosystemu 5G oraz integracji i promocji usług dla sieci nowej generacji. czytaj więcej

Huawei Huawei z rozwiązaniem LampSite Family

Huawei wysunął propozycję przejścia sektora odpowiadającego za emisję sygnału sieciowego w budynkach na Indoor Digital System (IDS), który jest architektonicznym rozwiązaniem cyfryzacji wnętrz. Firma ogłosiła swój pomysł na ostatnim Small Cell World Summit w Londynie. System IDS składa się z trzech elementów: cyfrowej stacji czołowej czyli centralnego punktu dystrybucyjni, kabla IT oraz instrukcji użytkowania i konserwacji (O&M), które stanowią główną różnicę w stosunku do tradycyjnego systemu obsługującego rozproszone po budynku zestawy anten (DAS). czytaj więcej

Huawei China Unicom i Huawei podpisali umowę w sprawie warstwowania sieci 5G

China Unicom i Huawei podpisali umowę dotyczącą warstwowania sieci 5G (network slicing). czytaj więcej