Wiadomości firmowe

Co warto wziąć pod uwagę zamawiając najtańszy abonament?

11.08.2022
Kiedy zbliża się koniec Twojej umowy w sieci komórkowej, w której jako klient spędziłeś kilka lat to warto zorientować się co obecnie oferuje rynek telekomunikacyjny. Może warto też rozważyć zmianę sieci na tańszą? Może warto nie wchodzić w długoletnie umowy z operatorami, którzy kuszą najnowszymi telefonami, które są dostępne od ręki? Jeżeli na wszystkie te pytania odpowiedziałeś twierdząco, to czytaj dalej.

Mamy dla Ciebie przydatne wskazówki jak wybrać najtańszy abonament i przestać wiązać się długoterminowymi umowami. 
 

1. Sprawdź zasięg

Zasięg to absolutna podstawa, a każdy z operatorów chwali się, że “ich zasięg obejmuje 99% terytorium Polski”. Czy to możliwe? Okazuje się, że tak - w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z bardzo rozbudowaną infrastrukturą nadajników, więc o dobry zasięg nie jest trudno.

Problem pojawia się wtedy, kiedy miejsce naszego zamieszkania znajduje się właśnie w okolicach tego jednego procenta. Czyli mieszkamy na wsi lub w mało zaludnionym miejscu. 

Jak zatem wybrać odpowiednią sieć? Na pewno nie warto sugerować się opiniami innych użytkowników w Internecie w kwestii zasięgu, bo jest to kwestia mocno indywidualna i u każdego zasięg i jakość sygnału może wypaść zupełnie inaczej. Jak to sprawdzić?

 • Sprawdź miejscowość, w której mieszkasz na mapach zasięgu operatora (znajdziesz je na ich stronach www).

 • Porozmawiaj z sąsiadami i zapytaj o ich doświadczenia z sieciami.

 • Kup kilka starterów i sam sprawdź, która sieć działa najlepiej.

Pamiętaj, że poza “Wielką Czwórką”, czyli Play, T-mobile, Orange i Plus na rynku są też mniejsi, wirtualni operatorzy z sektora MVNO, np. lajt mobile

 

2. Postaw na najtańszy abonament!

W obecnej sytuacji ekonomicznej każdy szuka oszczędności, gdzie tylko się da. Jednym ze sposobów jest zmiana operatora na tańszego. Świat telekomunikacyjny nie kończy się na znanych sieciach. Są też mniejsi, którzy oferują bardzo dużo względem swoich niskich cen i bez utraty jakości - to ważne.

Przykładem jednej z tego rodzaju sieci jest polska sieć komórkowa lajt mobile, która mimo szalejącej inflacji utrzymuje najniższe ceny na rynku, a co więcej potrafi zaskoczyć, bo zamiast podnosić ceny - podnoszą liczbę GB w swojej ofercie. 

Wielu z nas boi się usług sieci, której nie znamy, ale to nie jest argument do przepłacania. W dużych sieciach płacimy horrendalne kwoty za usługi, które de facto kosztowne nie są, a zapotrzebowanie na nie jest co najmniej porównywalne do zapotrzebowania na chleb. Tak, niestety wciąż wielu z nas nie jest w stanie funkcjonować bez telefonu, i to raczej się nie zmieni.

W ofercie lajt mobile ma najtańszy abonament już od 9,99 zł/mies. z pakietem 10 GB. To kwota za trzy pierwsze miesiące z możliwością wypowiedzenia umowy z miesięcznym okresem wypowiedzenia bez żadnych konsekwencji. Inne plany też przyciągają uwagę, np. Numer1! z 60 GB z 5G za 29,99 zł/mies. i No Limit L z 300 GB (100 GB dzień/200 GB noc) za 39,99 zł/mies. Te kwoty robią wrażenie. Konkurencja ma o wiele drożej. Sprawdź, ile zapłacisz za “najtańszy abonament” w dużych sieciach… Jesteśmy przekonani, że o wiele więcej.

 

3. Umowa!

Po co Ci kilkuletnia umowa? Chcesz się wiązać terminowo i nie przeszkadza Ci brak swobody w podejmowaniu decyzji? Mali operatorzy mają kluczową przewagę nad dużymi sieciami. W sektorze MVNO w większości przypadków możesz podpisać umowę bezterminową, więc sam decydujesz o długości jej trwania i jak wspomnieliśmy wyżej nie musisz martwić się o konsekwencje, kiedy ją wypowiadasz. Wystarczy miesiąc wypowiedzenia bez podania przyczyny. To niezwykle wygodne, bo raz że nie musisz pamiętać o przedłużaniu umowy, Twoja oferta jest stała przez cały okres obowiązywania umowy, to rezygnujesz, kiedy chcesz!

Taki system przyjął m.in. lajt mobile, więc jeżeli cenisz sobie elastyczność i niezależność, to zapoznaj się z ich ofertą. W każdym abonamencie od lajt mobile otrzymujesz:

 • nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci,

 • nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci,

 • wystarczający transfer danych GB, 

 • bezterminową umowę,

 • panel klienta, 

 • komfort załatwiania spraw online z podpisaniem umowy włącznie.
   

Jeśli jednak chcesz porównać w jednym miejscu, ofertę wielu sieci komórkowych na najtańszy abonament to warto skorzystać z gotowych porównywarek, tj. porownajabonamenty.pl

Wiadomości firmowe lajt mobile znów zaskakuje! No Limit + 10 GB za 9,99 zł/mies.!

Operator uruchomił bardzo atrakcyjną promocję na abonament NO LIMIT + 10 GB za jedyne 9,99 zł przez pierwsze 3 miesiące i z aktywacją za 1,00 zł! A to nie wszystko!
czytaj więcej