We wtorek 1 września nowy rok szkolny – znajdź wszystko co jest niezbędne do rozpoczęcia nauki w szkole
News

We wtorek 1 września nowy rok szkolny – znajdź wszystko co jest niezbędne do rozpoczęcia nauki w szkole

18.08.2020
Przybory szkolne są niezbędne do nauki w szkole. Tak samo jak książki i pomoce naukowe. Dopełnieniem całości są akcesoria elektroniczne, które wesprą ucznia w jego nauce i pracy w szkolnej ławie. Warto wcześniej zaopatrzyć się we wszystko co niezbędne, aby od początku września ruszyć pełną parą z nauką, szczególnie jeśli jest się uczniem ostatniej klasy szkoły podstawowej lub klasy maturalnej.

Już teraz szkoły podają listy książek i pomocy naukowych, które będą wymagane w nauce podstawowych przedmiotów, jak matematyka i język polski oraz pozostałych przedmiotów, których standardowo uczniowie uczą się w szkole podstawowej. W szkołach ponadpodstawowych, a szczególnie w klasach wyższych, przedmioty mogą się różnić od siebie w zależności od obranego przez ucznia kierunku. Niemniej zawsze powstaje pytanie, gdzie kupić książki, ćwiczenia i pozostałe pomoce naukowe. Pomóc może nam w tym porównywarka cen, w której możemy wyszukać interesującą nas pozycje książkowe i kupić w najbardziej korzystnej cenie lub od najbardziej zaufanego dostawcy.

Równie ważna jest tak zwana wyprawka szkolna, która jest wszystkim co możemy sobie wyobrazić w zakresie pisania, rysowania, malowania, klejenia, lepienia i czegokolwiek innego związanego z manualnymi działaniami, ale wyprawka szkolna to też wszystko to, co służy nam do przenoszenia wszystkich tych przedmiotów, a więc tornistry, plecaki, teczki, piórniki i podobne. W te wszystkie rzeczy najczęściej zaopatrujemy się od nowa w każdym roku szkolnym, aby łatwo i z wigorem zacząć nowy rok szkolny.

We wtorek 1 września nowy rok szkolny – znajdź wszystko co jest niezbędne do rozpoczęcia nauki w szkole - kredki i zeszytyPrzed rozpoczęciem szkolnej nauki na pewno warto sprawdzić w jakim stanie jest nasz sprzęt elektroniczny, który później będzie wykorzystywany w nauce. Mamy tu na myśli głównie komputery i laptopy, które są podstawowymi narzędziami wspierającymi ucznia w jego zmaganiach z danym przedmiotem, tym bardziej, że dziś nauka to nie tylko książki i zeszyty, ale również całe dobrodziejstwo zasobów internetowych, dzięki którym możliwe jest pogłębienie wiedzy i dokładne poznanie nawet najtrudniejszych aspektów danego tematu.

 

W zakresie sprzętu komputerowego na uwagę zasługuje też fakt, że w dobie wszechpanującego koronawirusa, bardzo prawdopodobne jest, że podobnie jak w drugiej połowie roku szkolnego 2019/20, nastąpiło zamknięcie szkół z jego powodu, a uczniowie byli zdani na samodzielną naukę lub naukę on-line, to taka sama sytuacja może nastąpić w roku szkolnym 2020/21 i na przykład na przełomie września i październiki szkoły zostaną ponownie zamknięte w związku z drugą falą pandemii COVID-19, a uczniowie i szkoły otrzymają tym razem (jak się domyślamy) wystandaryzowane narzędzia do nauki zdalnej, co bez posiadania komputera stacjonarnego lub laptopa nie będzie możliwe do zrealizowania.

We wtorek 1 września nowy rok szkolny – znajdź wszystko co jest niezbędne do rozpoczęcia nauki w szkole - nauka on-line

Uzupełnieniem dla sprzętu komputerowego będą akcesoria i peryferia do których należą oprócz drukarek i skanerów, również (w przypadku komputerów stacjonarnych) myszy i klawiatury, jak również mikrofony i głośniki, które w pracy z nauczycielem w modelu on-line będą nieuniknione. Dlatego rozsądnym jest wcześniejsze zweryfikowanie, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego i sprawdzenie, czy nasze peryferia komputerowe działają prawidłowo i czy czasem nie trzeba ich wymienić lub uzupełnić.

 

Na koniec nie można nie wspomnieć o telefonach, tabletach i akcesoriach do nich, które są praktycznym uzupełnieniem możliwości nauki, ponieważ zawsze znajdują się pod ręką ucznia i na przykład w każdej chwili można sprawdzić tłumaczenie danego słowa czy sformułowania przy nauce języka lub poznać definicję nieznanego zagadnienia lub zjawiska, nie mówiąc już o szybkim dostępie do wzorów, terminów i pojęć, jak również do zdjęć i grafik obrazujących dane zagadnienie dla danego przedmiotu szkolnego. No i telefony oczywiście posłużą rodzicom do komunikacji ze swoimi pociechami, ale o tym raczej nie trzeba pisać.