Wady i zalety zakupu telefonu na abonament
News

Wady i zalety zakupu telefonu na abonament

09.07.2019
Obecnie prawie nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. Nic więc dziwnego, że sieci komórkowe prześcigają się w proponowaniu coraz to lepszych ofert dla użytkowników. Znany jest również spór między zwolennikami telefonów na kartę i na abonament. Jeśli stoimy przed wyborem tego rodzaju oferty, warto wiedzieć jakie są wady i zalety rozwiązań.

Zalety korzystania z oferty na abonament

Wiele osób sądzi, że oferty na abonament są drogie. Obecnie konkurencja na rynku telefonii komórkowych jest tak duża, że każdy znajdzie ofertę dopasowaną do swoich potrzeb i możliwości. Oczywiście cena telefonu na abonament jest inna w zależności od modelu aparatu i dostępnych w ofercie usług, ale nie można jednoznacznie stwierdzić, że propozycje z abonamentem są drogie. Poza tym, na rynku dostępne są oferty krótkoterminowe, które dają możliwość wypróbowania oferty. Nie należy kojarzyć abonamentu jedynie z 24 lub 36-miesięcznym okresem umowy. Bardzo często, oferty abonamentowe rekomendowane są przedsiębiorstwom. Rzeczywiście ma to swoje zalety i sprawdza się przede wszystkim w firmach, które prowadzą rozmowy zagraniczne, bo są one zazwyczaj tańsze, niż w przypadku ofert na kartę.

Wady telefonów na abonament

W przypadku oferty abonamentowej, zerwanie umowy często jest nieopłacalne, bo wiąże się z karami wspomnianymi w dokumentach. Poza tym, podpisując umowę na abonament musimy liczyć się z tym, że nie możemy zmienić warunków usług, w trakcie jej trwania. Często zdarza się, że na rynku pojawiają się nowe, atrakcyjniejsze oferty, z których nie możemy skorzystać. Warto pamiętać również, że będąc stałym klientem nie zawsze dostaniemy lepszą ofertę, przy przedłużaniu umowy. Najlepiej jest sprawdzić dostępne opcje u innych operatorów. Często bardziej opłacalna jest całkowita zmiana sieci i podpisanie nowej umowy. Poza tym, jeśli zależy nam na najnowszym modelu telefonu np. iPhonie, bardziej opłacalny jest zakup aparatu w autoryzowanym sklepie bez umowy abonamentowej. Oferty u operatorów zazwyczaj mają zawyżone ceny i decydując się na takie rozwiązanie, po prostu przepłacimy.

Serwis telefonu

Podpisując umowę z operatorem, warto zapytać o warunki serwisowania telefonu. W każdej chwili może przecież dojść do usterki aparatu – stłuczenia ekranu, zalania telefonu czy pęknięcia obudowy. Najlepiej jest znać warunku i czas naprawy. Niektóre firmy współpracują z autoryzowanymi serwisami, a inne naprawiają telefony w swoich punktach. Przykładem najbardziej zaufanego serwisu telefonicznego jest: https://www.maclife.pl/. Firma posiada filie w 4 miastach w Polsce. Wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści pomogą rozwiązać każdy problem z telefonem. Co ważne, na stronie internetowej można na bieżąco śledzić postęp naprawy i zadawać pytania na czacie. Oczywiście warto zapobiegać ewentualnym uszkodzeniom telefonu, używając odpowiednich etui i szkieł hartowanych. Na rynku dostępne są także wodoodporne modele telefonów. Nie mniej jednak w przypadku wystąpienia usterki, najlepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalistów.

News Poznaj korzyści płynące z przeniesienia numeru do Orange Flex

Od niedawna Orange oferuje zupełnie nową taryfę, czyli Orange Flex. Dowiedz się na czym polega, jak przenieść numer i dlaczego warto. czytaj więcej

News Kogeneracja – co warto wiedzieć?

Hasło „kogeneracja” coraz częściej pojawia się w dyskusjach o sposobach zasilania i ogrzewania budynków. Czy jednak ten szum jest faktycznie coś wart, czy może to tylko sztucznie wywołany trend? Na to i kilka innych pytań odpowiemy w poniższym tekście. czytaj więcej

News Laptop czy komputer stacjonarny do gier - co wybrać?

Świat gier wideo rozwija się w błyskawicznym tempie. To sprawia, że sprzęt, który pozwalał na bezproblemowe uruchomienie tytułów ukazujących się jeszcze kilka lat dziś okazuje się już właściwie bezużyteczny z punktu widzenia miłośnika ostatnich premier. To z kolei oznacza, że gracze chcący zawsze trzymać rękę na pulsie, muszą przygotować się na regularne wymiany lub aktualizacje swojego sprzętu, a więc również związane z tym – zwykle dość wysokie wydatki.

- Jaki sprzęt dla gracza? Wady i zalety laptopów do grania

- Jaki sprzęt dla gracza? Wady i zalety komputerów stacjonarnych czytaj więcej

News Realme - nowy gracz na polskim rynku

Smartfony Realme cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Tym samym rośnie też grupa osób zadających sobie pytanie, który z tych telefonów zasługuje w największym stopniu na zainteresowanie. Czas przyjrzeć się najpopularniejszym modelom i ocenić ich wady i zalety. czytaj więcej