Wady i zalety zakupu telefonu na abonament
News

Wady i zalety zakupu telefonu na abonament

09.07.2019
Obecnie prawie nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. Nic więc dziwnego, że sieci komórkowe prześcigają się w proponowaniu coraz to lepszych ofert dla użytkowników. Znany jest również spór między zwolennikami telefonów na kartę i na abonament. Jeśli stoimy przed wyborem tego rodzaju oferty, warto wiedzieć jakie są wady i zalety rozwiązań.

Zalety korzystania z oferty na abonament

Wiele osób sądzi, że oferty na abonament są drogie. Obecnie konkurencja na rynku telefonii komórkowych jest tak duża, że każdy znajdzie ofertę dopasowaną do swoich potrzeb i możliwości. Oczywiście cena telefonu na abonament jest inna w zależności od modelu aparatu i dostępnych w ofercie usług, ale nie można jednoznacznie stwierdzić, że propozycje z abonamentem są drogie. Poza tym, na rynku dostępne są oferty krótkoterminowe, które dają możliwość wypróbowania oferty. Nie należy kojarzyć abonamentu jedynie z 24 lub 36-miesięcznym okresem umowy. Bardzo często, oferty abonamentowe rekomendowane są przedsiębiorstwom. Rzeczywiście ma to swoje zalety i sprawdza się przede wszystkim w firmach, które prowadzą rozmowy zagraniczne, bo są one zazwyczaj tańsze, niż w przypadku ofert na kartę.

Wady telefonów na abonament

W przypadku oferty abonamentowej, zerwanie umowy często jest nieopłacalne, bo wiąże się z karami wspomnianymi w dokumentach. Poza tym, podpisując umowę na abonament musimy liczyć się z tym, że nie możemy zmienić warunków usług, w trakcie jej trwania. Często zdarza się, że na rynku pojawiają się nowe, atrakcyjniejsze oferty, z których nie możemy skorzystać. Warto pamiętać również, że będąc stałym klientem nie zawsze dostaniemy lepszą ofertę, przy przedłużaniu umowy. Najlepiej jest sprawdzić dostępne opcje u innych operatorów. Często bardziej opłacalna jest całkowita zmiana sieci i podpisanie nowej umowy. Poza tym, jeśli zależy nam na najnowszym modelu telefonu np. iPhonie, bardziej opłacalny jest zakup aparatu w autoryzowanym sklepie bez umowy abonamentowej. Oferty u operatorów zazwyczaj mają zawyżone ceny i decydując się na takie rozwiązanie, po prostu przepłacimy.

Serwis telefonu

Podpisując umowę z operatorem, warto zapytać o warunki serwisowania telefonu. W każdej chwili może przecież dojść do usterki aparatu – stłuczenia ekranu, zalania telefonu czy pęknięcia obudowy. Najlepiej jest znać warunku i czas naprawy. Niektóre firmy współpracują z autoryzowanymi serwisami, a inne naprawiają telefony w swoich punktach. Przykładem najbardziej zaufanego serwisu telefonicznego jest: https://www.maclife.pl/. Firma posiada filie w 4 miastach w Polsce. Wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści pomogą rozwiązać każdy problem z telefonem. Co ważne, na stronie internetowej można na bieżąco śledzić postęp naprawy i zadawać pytania na czacie. Oczywiście warto zapobiegać ewentualnym uszkodzeniom telefonu, używając odpowiednich etui i szkieł hartowanych. Na rynku dostępne są także wodoodporne modele telefonów. Nie mniej jednak w przypadku wystąpienia usterki, najlepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalistów.

News Laptop czy komputer stacjonarny do gier - co wybrać?

Świat gier wideo rozwija się w błyskawicznym tempie. To sprawia, że sprzęt, który pozwalał na bezproblemowe uruchomienie tytułów ukazujących się jeszcze kilka lat dziś okazuje się już właściwie bezużyteczny z punktu widzenia miłośnika ostatnich premier. To z kolei oznacza, że gracze chcący zawsze trzymać rękę na pulsie, muszą przygotować się na regularne wymiany lub aktualizacje swojego sprzętu, a więc również związane z tym – zwykle dość wysokie wydatki.

- Jaki sprzęt dla gracza? Wady i zalety laptopów do grania

- Jaki sprzęt dla gracza? Wady i zalety komputerów stacjonarnych czytaj więcej

News Realme - nowy gracz na polskim rynku

Smartfony Realme cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Tym samym rośnie też grupa osób zadających sobie pytanie, który z tych telefonów zasługuje w największym stopniu na zainteresowanie. Czas przyjrzeć się najpopularniejszym modelom i ocenić ich wady i zalety. czytaj więcej

News Najlepsze biznesy w internecie. Lista opłacalnych biznesów online

Możliwości, które obecnie oferuje swoim użytkownikom internet są nieograniczone. Jedną z nich, która w obecnych czasach zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością, jest posiadanie własnej działalności gospodarczej. W poniższym artykule poznasz najlepsze pomysły na biznes w sieci oraz dowiesz się, jakie są wady i zalety prowadzenia sklepu internetowego. czytaj więcej

News Telewizor plazmowy – poznaj wady i zalety urządzenia

Nowoczesne telewizory plazmowe sprawiają, że możemy we własnym salonie poczuć się niemalże tak jak w kinie. Tego typu sprzęt posiada wiele zalet przez które tak wiele ludzi chce go kupić. Niemniej jednak tak jak każde inne urządzenie elektroniczne posiada także wiele wad. Zastanawiasz się nad zakupem telewizora plazmowego? W takim razie koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, który z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji. czytaj więcej