Telewizor 32 cale czy 40 cali?
News

Telewizor 32 cale czy 40 cali?

05.05.2021
Wiele osób kupując telewizor, stawia na jak największy rozmiar. Czy jest to dobre podejście? Przecież nie zawsze więcej znaczy lepiej. Przy wyborze wielkości ekranu musimy kierować się kilkoma ważnymi aspektami. Telewizory w rozmiarach 32 i 40 cali to raczej mniejsze modele, jednak mogą sprawdzić się bardzo dobrze w niektórych przypadkach. Jaki rozmiar wybrać — 32 czy 40 cali?

Rodzaj pomieszczenia — sypialnia, pokój dziecięcy, czy salon?

Przy wyborze rozmiaru telewizora warto wziąć pod uwagę rodzaj pokoju, w jakim ma on stać. Telewizor 32 cale sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach takich jak np. sypialnia czy mały pokój dziecięcy. Jest to także dobra opcja dla graczy — telewizor w takim rozmiarze może posłużyć jako dodatkowy monitor do wyświetlania gry.

Jeśli szukamy sprzętu do salonu lub większego pokoju, to lepszym wyborem będzie telewizor 40 cali. Nieco większy monitor pozwoli na komfortowe oglądanie ulubionych filmów czy seriali z większej odległości.

Odległość od telewizora do kanapy

Kolejnym ważnym aspektem jest odległość, jaka dzielić będzie telewizor od kanapy lub innego siedziska, a w sypialni — od łóżka. Tutaj wiele zależy od rozdzielczości. Istnieją pewne wytyczne, które określają jaka odległość będzie odpowiednia dla telewizora o danej wielkości i rozdzielczości. W telewizorach Full HD oblicza się tę wartość, mnożąc cale przez 4,2 cm. Oznacza to, że optymalna odległość kanapy od telewizora 32 cale w rozdzielczości Full HD to ok. 134 cm. Natomiast w przypadku ekranu w rozmiarze 40 cali, będzie to 168 cm.

Zatem wielkość telewizora należy dobrać do odległości pomiędzy nim a siedziskiem. Jeśli pomieszczenie jest mniejsze i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu większego niż 134 cm, to nie warto kupować telewizora powyżej 32 cali. Kierowanie się tymi wytycznymi pozwoli na dobranie odpowiedniego sprzętu, który zapewni komfort oglądania, a my będziemy mogli wykorzystać cały jego potencjał.

Miejsce, w którym będzie znajdował się telewizor

Warto kierować się też miejscem przeznaczonym na telewizor. Jeśli chcemy umieścić go za pomocą uchwytów na pustej, dużej ścianie, to lepszym wyborem będzie ekran o rozmiarze 40 cali. Dzięki temu zapełnimy pustą powierzchnię, a pomieszczenie będzie bardziej przytulne.

W przypadku gdy telewizor chcemy ustawić na szafce RTV, musimy wziąć pod uwagę jej wymiary. Jeśli dysponujemy wysokim meblem, to najlepiej wybrać mniejszy telewizor, czyli np. 32 cale. Im niższa szafka, tym większy powinien być ekran.

Indywidualne potrzeby i preferencje

Wszystkie wyżej wymienione aspekty mają na celu pomóc dobrać rozmiar telewizora tak, aby zapewnić największy komfort i umożliwić wykorzystanie całego potencjału urządzenia. Nie zapominajmy jednak o własnych preferencjach. Niektórym będzie odpowiadał bardzo duży ekran w małym pomieszczeniu i odwrotnie.

Jak widać, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, który rozmiar będzie lepszy. Każdy z nich sprawdzi się w innym przypadku. Dlatego przy wyborze warto wziąć pod uwagę wymienione wyżej aspekty. Dzięki temu wybierzemy sprzęt, który zapewni nam wygodne i komfortowe oglądanie. A jeśli jesteśmy miłośnikami seriali i maratonów filmowych to warto pomyśleć nad dodatkowymi funkcjami w telewizorze, które zapewniają dostęp do wielu produkcji. Dobrym pomysłem jest np. przystawka Apple TV.

News Czy warto kupić telewizor powystawowy?

Technologia nieustannie się rozwija i sprzęt elektroniczny, który był nowością kilka lat temu i kosztował kilka tysięcy złotych, jest przestarzały, a jego wartość na rynku wtórnym spadła kilkukrotnie. Jak zatem nadążyć za zmieniającymi się technologiami, a jednocześnie pozostać oszczędnym? Mamy na to kilka rozwiązań. czytaj więcej

Netia Netia z ofertą innowacyjnych rozwiązań WiFi marketingu dla biznesu

Netia, jako pierwszy operator telekomunikacyjny w Polsce, wraz w usługami dostępowymi, zaoferowała swoim Klientom biznesowym pełen pakiet narzędzi analitycznych WiFi Marketing. Rodzina rozwiązań pod marką Netia WiFi Marketing pozwala firmom zwiększyć przychody, pozyskać nowych Klientów, a także wzmocnić ich lojalność. czytaj więcej

Netia Netia: internet i TV z Ligą Mistrzów UEFA do końca roku bez opłat

Netia wprowadza nową ofertę promocyjnych pakietów z szybkim, światłowodowym dostępem do internetu, aż do 900 Mb/s i usługami telewizyjnymi z dostępem na żywo do meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA, w rewelacyjnie niskich cenach. Oferty są dostępne zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. czytaj więcej

Netia Netia: światłowód w domach jednorodzinnych

Netia wprowadza nową ofertę światłowodowego dostępu do internetu do 900 Mb/s i pakietów z TV dla mieszkańców domów jednorodzinnych. Nowe oferty są dostępne również z rabatem smartDOM dla klientów Grupy Cyfrowy Polsat, której Netia jest częścią. czytaj więcej