Telewizja z Internetem – najlepsze oferty dostawców
News

Telewizja z Internetem – najlepsze oferty dostawców

10.07.2020
Jest wielu dostawców, którzy na terenie Polski oferują pakiet Internet + telewizja: INEA, UPC, Vectra czy Netia to tylko część z nich. I nic dziwnego, że to połączenie usług cieszy się taką popularnością: zarówno telewizja, jak i Internet, stanowią ważny, często nieodzowny element pracy, nauki, a także rozrywki. Zapewniają nam informacje oraz relaks, warto jednak dostarczać je w najwyższej jakości. Na co należy zatem zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy telewizji i Internetu?

Telewizja z Internetem – dlaczego warto?

Zacznijmy od tego, że wybór oferty łączącej telewizję i Internet to dobry pomysł, ponieważ dostawcy telewizji i Internetu proponują atrakcyjne oferty klientom decydującym się na obie usługi. Takie połączenie jest korzystniejsze niż zakup oddzielnych usług u różnych operatorów, a do tego daje większą wygodę, gdyż wszystkie sprawy załatwiamy w jednym miejscu, a rachunki płacimy jednym przelewem. Na dodatek możemy trafić na promocje, dotyczące np. bezprzewodowego dekodera z nagrywarką lub usługi typu multiroom, czyli podłączenia większej liczby odbiorników w kilku pomieszczeniach.

Jak wybrać najlepszą telewizję?

Aby cieszyć się w pełni z oferty programów telewizyjnych, musimy upewnić się, że wybieramy taki pakiet kanałów TV, który będzie odpowiadał naszym preferencjom. Jeśli lubimy sport, dobierzmy odpowiednie kanały sportowe, jeśli mamy dzieci – programy dedykowane ich grupie wiekowej. Ale to nie wszystko, ponieważ w telewizji ważna jest też jakość dźwięku i obrazu. Jeśli decydujemy się na telewizję przez Internet, szybkie łącze pozwoli nam cieszyć się doskonałą jakością. Warto też wybrać dekoder z możliwością nagrywania – dzięki niemu nie tylko odtworzymy nagrane programy, ale też zatrzymamy je w dogodnym momencie, by wrócić do nich za chwilę bez straty choćby sekundy lub cofniemy się do programu sprzed 7 dni (taki dekoder oferuje m.in. INEA). Telewizja z Internetem zależy więc w dużej mierze od jego jakości.

Jak wybrać najszybszy Internet w Polsce?

Szybkość Internetu uzależniona jest przede wszystkim od technologii użytej do przesyłania danych. Internet dostarczany drogą kablową będzie zwykle szybszy od Internetu przesyłanego drogą radiową. Ale nawet kable mogą się różnić – prędkość przesyłu światłowodem jest znacznie szybsza niż przy tradycyjnych kablach miedzianych. Najszybszy Internet w Polsce oferuje INEA. Światłowód oparty na łączu symetrycznym u tego dostawcy osiąga prędkość wielokrotnie wyższą niż 1 Gb/s. U innych dostawców mających w ofercie światłowód prędkości są niższe, ale także przewyższają tradycyjne łącza internetowe. Światłowód jest też bardzo stabilny, niezależnie od np. panujących warunków pogodowych.