Telekonferencje – ten sposób komunikacji zostanie z nami na dłużej!
News

Telekonferencje – ten sposób komunikacji zostanie z nami na dłużej!

29.04.2021
Żyjemy w czasach telekonferencji. I chociaż wszyscy liczymy na to, że tzw. „odmrożenie gospodarki” nastąpi jak najszybciej i z niecierpliwością czekamy, kiedy wreszcie będzie można umówić się na spotkanie „w realu”, wiemy, że pandemia zmieniła nasz świat już bezpowrotnie. Niektóre rozwiązania, a tele- i wideokonferencje na pewno, zostaną z nami już na zawsze. Bo okazało się, że choć bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem nic nie jest w stanie zastąpić, to jednak dzięki telekonferencjom i spotkaniom online, możemy oszczędzać czas i pieniądze oraz efektywniej pracować zdalnie. Dlatego warto inwestować w rozwiązania, które wspierają ten rodzaj komunikacji, aby zapewnić pracownikom jak najwyższy komfort pracy. Dzięki rozwiązaniom tele- i wideokonferencyjnym od Grandstream problemy techniczne nigdy nie staną na przeszkodzie wysokiej skuteczności!

Dla najbardziej wymagających

To jeden z najbardziej zaawansowanych wideotelefonów dostępnych na polskim rynku! Prawdziwy kombajn, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Mowa o wideotelefonie Grandstream GXV3380.

Grandstream GXV3380

Dlaczego warto wybrać właśnie ten model? Lista jego zalet jest bardzo długa. GXV3380 świetnie prezentuje się na każdym biurku. I choć to nie o wygląd chodzi, warto podkreślić, że ten model wyposażony jest w duży, 8-calowy (1280x800), pojemnościowy, 10-punktowy ekran dotykowy IPS LCD i ma wbudowany aparat aparat o rozdzielczości 2 Mpix do połączeń wideo z migawką prywatności. Obsługuje 16 linii z maksymalnie 16 kontami SIP, umożliwia prowadzenie 7-kierunkowych konferencji audio HD i 3-kierunkowych konferencji wideo HD 1080p 30fps. Ma dwumikrofonowy zestaw głośnomówiący HD z zaawansowanym tłumieniem echa i oferuje zintegrowane, dwupasmowe Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz). Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth łatwo go zsynchronizować z urządzeniami mobilnymi i połączyć z wybranym zestawem słuchawkowym. Wideotelefon działa w systemie operacyjnym Android 7.x, a więc zapewnia łatwy dostęp do aplikacji sklepu Google Play umożliwiając korzystanie z Skype, Skype for Business, Teams, Hangouts i dowolnej innej formy komunikacji internetowej, w tym również poczty email. Port USB 2.0 oraz czytnik micro SD, umożliwiają łatwe przenoszenie danych np. nagrywanie połączenia na zewnętrznym nośniku. Administrator systemu ma do dyspozycji wiele rodzajów szyfrowania i cyberzabezpieczeń, a sam telefon można dodatkowo zabezpieczyć przed kradzieżą za pomocą zamka Kensington Lock.

Zestaw głośnomówiący przyszłości

Tym, którzy rzadziej korzystają z połączeń wideo Grandstream oferuje wyjątkowy telefon konferencyjny GAC2500.

Grandstream GAC2500 - telefon konferencyjny - widok z góry

To komfortowe rozwiązanie biznesowe, zapewniające wyjątkową jakość audio, również podczas grupowych rozmów w salach konferencyjnych, salach posiedzeń i biurowych open space’ach. To urządzenie również wyróżnia się nietuzinowym, nowoczesnym wyglądem, ale przede wszystkim oferuje jakość dźwięki HD. Do tego umożliwia obsługę do 6 linii dla 6 kont SIP. Telefon wyposażony jest w pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala i oferuje prędkość w standardzie Gigabit Ethernet. Umożliwia prowadzenie 7-stronnej konferencji głosowej oraz obsługę połączeń szeregowych. Jak wszystkie urządzenia VoIP marki Grandstream działa w oparciu o popularny i powszechnie dostępny system operacyjny Android, dzięki czemu zapewnia pełen dostęp do wszystkich aplikacji ze sklepu Google Play, łącznie z popularnymi aplikacjami, takimi jak Skype czy Google Hangouts. Wdrożenie ułatwia automatyczna konfiguracja, zaawansowana ochrona prywatności oraz zgodność z większością urządzeń SIP innych firm oraz wiodącymi platformami SIP/NGN/IMS.

Grandstream GAC2500 - telefon konferencyjny - widok z boku

Grandstream GAC2500 - telefon konferencyjny - widok z przodu

Dedykowane do laptopów i komputerów stacjonarnych

Tym, którzy większość czasu w pracy spędzają przed laptopem lub ekranem komputera stacjonarnego Grandstream oferuje nowe rozwiązanie wideokonferencyjne GUV3100.

Grandstream GUV3100

Z jego szybką i łatwą instalacją z wykorzystaniem portu USB poradzi sobie każdy użytkownik. Konfiguracja typu plug & play nie wymaga pobierania oprogramowania. Wbudowana kamera internetowa obsługuje wideo 1080p Full HD, a 2 mikrofony zapewniają wyraźną komunikację. GUV3100 jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi platformami komunikacyjnymi, aplikacjami, jak również z Grandstream IPVideoTalk i Grandstream Wave, co sprawia, że to idealne rozwiązanie do pracy zdalnej. Kamera doskonale radzi sobie w każdych warunkach oświetleniowych. Ustawienia wideo (jasność, rozdzielczość, nasycenie, kontrast) można dostosować do preferencji użytkownika.

Dla prowadzących kursy online i webinaria

Grandstream GVC3220 - widok z przodu

System wideokonferencyjny Grandstream GVC3220 to rozwiązanie, które docenią zarówno prowadzący spotkania w dużych salach konferencyjnych i audytoryjnych, jak i prowadzący i uczestnicy kursów, lekcji i webinarów streamingowanych online. Urządzenie zapewnia idealne, interaktywne środowisko pracy, a jego obsługa jest intuicyjna. GVC3220 może obsługiwać dowolne platformy wideokonferencyjne SIP lub H.323 – w tym IPVideoTalk Meetings. Pracuje w systemie Android 9.0, więc umożliwia korzystanie z aplikacji wideokonferencyjnych, jak np. Teams, Skype, etc. W zestawie znajduje się bezprzewodowy mikrofon GMD1208, oferujący wyśmienitą jakość dźwięku oraz pilot zdalnego sterowania na podczerwień i Bluetooth z płytką dotykową, umożliwiający zarządzaniem widokiem w czasie rzeczywistym i udostępnianie ekranu komputera.

Grandstream GVC3220 - widok z lewej

System wyposażony w kamerę z 8-megapikselowym czujnikiem CMOS, szerokokątnym obiektywem FOV, 12-krotnym zoomem i PTZ, obsługuje wideo do 4K. Oferuje zintegrowane dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac (2,4 GHz i 5 GHz). Obsługuje pięciokierunkowe wideokonferencje o rozdzielczości 1080p przy 30 kl./s oraz dziewięciokierunkowe o rozdzielczości 720p przy 30 kl./s. Posiada Wyjścia wyjścia wideo: HDMI 2.0, HDMI 1.4 oraz HDMI 1.4a oraz porty pomocnicze: USB 3.0, 1, USB 2.0, 1, SD i port do resetowania.

Grandstream GVC3220 - widok z tyłu

Nie tylko dobry sprzęt

A gdy już wyposażycie siebie i swoich pracowników w dobry sprzęt do tele- i wideokonferencji, który pomoże im podnieść skuteczność działań w pracy zdalnej i jakość komunikacji, pamiętajcie, że do przeprowadzenia udanej konferencji potrzeba czegoś więcej niż dobrego urządzenia. Dlatego na zakończenie podpowiadamy, kilka złotych zasad dotyczących komunikacji podczas tele- i wideokonferencji, które łatwo wdrożyć, a które znacznie poprawią komfort Waszej pracy:

  1. Zacznij punktualnie i pilnuj, aby nie przekroczyć zaplanowanego na spotkanie online czasu.
  2. Na początku spotkania przedstaw agendę i trzymaj się jej przez cały czas trwania konferencji.
  3. Zadbaj o to, aby każdy uczestnik spotkania miał głos.
  4. Nie obawiaj się wyciszać uczestników, którzy nie szanują czasu wypowiedzi innych.
  5. Zadawaj pytania i zachęcaj do dzielenia się opiniami wszystkich uczestników spotkania.
  6. Jeśli konferencja trwa kilka godzin, zaplanuj przerwy.
  7. Zrób notatki lub wyznacz osobę do robienia notatek z konferencji.
  8. Po ważnych częściach spotkania, rób krótkie podsumowanie.
  9. Na koniec podziękuj wszystkim za udział i wskaż termin, w którym otrzymają pisemne podsumowanie spotkania.

 

Powodzenia!

 

Więcej informacji na www.grandstream.pl

News Pokrowce na telefon. Czemu warto ich używać?

Etui na smartfony to z całą pewnością najczęściej kupowane akcesoria GSM. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu. Lista zalet związanych z korzystaniem z tego typu gadżetów jest naprawdę długa i obejmuje nie tylko poprawę wyglądu urządzenia. Jeśli do tej pory nie pomyśleliście, że zakup futerału na telefon może być dobrym rozwiązaniem, przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym wyjaśniamy, czemu warto się na niego zdecydować oraz podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. czytaj więcej

News Kursy i szkolenia online – jak oceniają je Polacy?

Portal z ofertami pracy pracuj.pl przygotował raport „Cyfrowa ewolucja kariery” pokazujący jak Polacy oceniają szkolenia i kursy online, które od kilkunastu miesięcy przeżywają prawdziwy boom. Z raportu dowiemy się jak często Polacy uczestniczą w szkoleniach i kursach organizowanych przez Internet oraz jak oceniają ich efektywność. czytaj więcej

News 3 powody by mieć profesjonalną stronę www

Czasy, w których aby zdobyć klienta wystarczyło wręczyć mu wizytówkę swojej firmy, dawno się skończyły. Współcześnie, bez własnej strony internetowej, firma nie ma racji bytu. W dodatku musi to być strona tak profesjonalna, jak firma której wizytówkę stanowi. czytaj więcej

News Partnerstwo Publiczno-Prywatne - dlaczego warto?

Inwestycje sektora publicznego zawsze należały to trudnych wyzwań z wielu powodów. Jednym z najważniejszych była oczywiście kwestia ich finansowania. W obecnej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa można spodziewać się, że problemy te staną się jeszcze poważniejsze, ponieważ wpływy do budżetów miast i gmin znacznie się zmniejszyły. Warto więc może rozważyć opcję Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

- Na czym polega Partnerstwo Publiczno-Prywatne?
- Jakie zalety ma PPP? czytaj więcej