Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach powietrza - czy to bezpieczne?
News

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach powietrza - czy to bezpieczne?

24.05.2022
Nowe technologie to zazwyczaj skuteczne rozwiązania, które sprawdzają się w wielu branżach. W dzisiejszym artykule skupimy się na problemie z zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu.

Oczyszczacze urządzenia na miarę naszych czasów

Zdecydowanie oczyszczacze można określić mianem nowoczesnych technologii, które doskonale sprawdzają się w nowoczesnych domach. To ekologiczny i prosty sposób filtracji powietrza w taki sposób, aby pozbyć się szkodliwych zanieczyszczeń, a także unoszących się w powietrzu wirusów, bakterii, czy alergenów. Oczyszczacze zdają egzamin zarówno w użytku odmowy, jak również w biurach, gabinetach lekarskich, czy budynkach użyteczności publicznej. W swoich pokojach umieszczają je najlepsze hotele, a i coraz częściej spotykamy je np. w prywatnych przedszkolach.

Oczyszczacze są nowoczesnym i ciekawym rozwiązaniem, dzięki któremu zadbamy w sposób szczególny o nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Jaki wybrać oczyszczacz?

Wobec dużej popularności tego typu rozwiązań na naszym rodzimym rynku pojawia się coraz więcej producentów i produktów z segmentu sterylizacji powietrza. Jeśli zdecydujemy się na urządzenie do filtracji na pewno zrodzi się pytanie jaki wybrać oczyszczacz aby zdał egzamin i był maksymalnie dobry.

Najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie oczyszczacza do powierzchni konkretnego pomieszczenia w którym ma zostać umieszczony. Oczyszczacz powinien być także wyposażony w wiele sposobów filtracji dzięki którym uzyskamy najlepszą jakość. Kolejnym ważnym parametrem na który należy zwrócić uwagę jest także głośność pracy, szczególnie jeśli szukamy oczyszczacza do pokoju dziecięcego, lub sypialni. Dobrej klasy oczyszczacz posiada najczęściej także funkcję jonizacji.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne czyli Plasmacluster

Technologia Plasmacluster to cecha charakterystyczna oczyszczaczy powietrza firmy Sharp, jest to nic innego jak bardziej zaawansowana i innowacyjna jonizacja powietrza. Słysząc jonizacja powietrza z pewnością zastanawiamy się, czy aby ta metoda filtracji powietrza jest dla nas bezpieczna, słyszy się przecież że podczas jonizacji do powietrza uwalniany jest ozon, który przecież jest szkodliwy dla zdrowia. Obecnie rozwój technologii pozwala jednak na tworzenie generatorów jonów, które są całkowicie bezpieczne dla człowieka, także kupując oczyszczacze z funkcją jonizacji w Technologii Plasmacluster.

Podsumowanie

Jaki wybrać oczyszczacz? Czy zdecydować się na ten z funkcją jonizacji, czy raczej postawić na taki bez tej funkcji, oczywiście wybór należy do nas, jednak jonizacja jest bardzo skuteczną metodą dzięki które z powietrza eliminujemy wirusy i bakterie, a także zmniejszamy ilość kurzu osadzającego się na meblach oraz odświeżamy powietrza w pomieszczeniu. Oczyszczacz powinien być dopasowany do konkretnego pomieszczenia, pracować cicho a zastosowane w nim filtry skuteczne, wówczas możemy liczyć na filtrację na najwyższym poziomie.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

 

News Wymiana baterii w iPhone XS – kiedy jest to konieczne?

Mimo upływu lat iPhone XS w dalszym ciągu można uznać za model szybki, kompaktowy oraz stylowy. Wytrzymała i świetnie skrojona obudowa komfortowo leży w dłoni, wyświetlacz OLED oczarowuje ostrością i kątami widzenia, a aparaty pozwalają na robienie naprawdę dobrych zdjęć. Praca zastosowanego w tym modelu procesora usatysfakcjonuje większość użytkowników. Czy oznacza to, że iPhone XS w 2022 roku to opcja bez wad? Potencjalnie problematyczną kwestią, której warto się przyjrzeć w tym iPhonie, jest jego bateria – a raczej jej wiek. czytaj więcej

News Serwis telefonów Samsung Warszawa - gdzie szybko, tanio i skutecznie naprawić smartfon?

Nie ma chyba nic gorszego niż zepsuty telefon. W końcu smartfon to urządzenie, które każdy z nas ma przy sobie przez niemal 24 godziny. Dlatego też w razie usterki koniecznie musimy postawić na serwis, który zajmie się naprawą nie tylko skutecznie, ale i szybko. Jak znaleźć taki w Warszawie? czytaj więcej

News Rynek sklepów on-line

W sieci robimy coraz więcej zakupów i oczekujemy, że produkty zakupione przez internet będą tańsze i bardzo często tak jest. Dodatkową formą, która może obniżyć koszt zakupu produktów jest cashback - przeczytaj więcej o tej formie obniżania cen zakupów przez internet. czytaj więcej

News DJI Air 2S - czy to kolejny HIT?

Każdy nowy model drona marki DJI wzbudza ogromne emocje. Podobnie stało się w tym przypadku. Model DJI Air 2S to uniwersalna i nowoczesna propozycja dla fanów nowinek technologicznych. Na pewno nowy dron wiele zmieni na rynku i prawdopodobnie stanie się wielkim hitem. czytaj więcej