Tani hosting - jak wybrać najlepszy?
News

Tani hosting - jak wybrać najlepszy?

15.03.2022
Jedną z najważniejszych rzeczy, o jaką musi zatroszczyć się przedsiębiorca, jest odpowiednia strona internetowa. Wybór wielu osób pada na WordPress - właśnie na tym silniku działa spora część witryn. Niezależnie, czy zdecydujemy się skorzystać z WordPress czy innego systemu, będzie nam potrzebny odpowiedni hosting. Jak go wybrać?

Co to jest hosting?

Jeśli jeszcze nie masz swojej witryny internetowej, związane z tym pojęcia mogą wydawać ci się nieco tajemnicze. Z pewnością znasz już termin "strona internetowa" oraz "domena www" i masz już określony plan. Czym jest hosting i dlaczego go potrzebujesz?

 

Aby strona internetowa działała i była widoczna w internecie, powinna być umieszczona na komputerze. Gdybyśmy umieszczali swoje witryny na prywatnym sprzęcie, znikałyby one z internetu za każdym razem, kiedy wyłączalibyśmy komputer. W odpowiedzi na ten problem powstały firmy hostingowe, czyli takie, gdzie komputery, zwane serwerami, pracują całą dobę. Firmy te oferują wynajem przestrzeni na swoich komputerach, dzięki czemu strona może być wyświetlana o każdej porze dnia i nocy - ta usługa to właśnie hosting.

Hosting WordPress

Ogromna część witryn internetowych działa na popularnym silniku WordPress. Jeśli sam zdecydowałeś się na skorzystanie z tego systemu zarządzania treścią, z pewnością zauważyłeś, że firmy hostingowe oferują dedykowaną mu usługę. Oferta wygląda bardzo podobnie, a cena jest nieco wyższa - czy warto z niej skorzystać?

 

Na początku warto wiedzieć, że WordPress nie ma wygórowanych wymagań, co do bazy danych, serwera www czy interpretera PHP. Poradzi sobie z nimi niemal każdy hosting - dlatego jeśli planujesz tylko prowadzić na WordPress amatorskiego bloga, lub dopiero wkraczasz w świat twórców internetowych, tani hosting ogólny może być wystarczający.

 

Hosting dla WordPress to oferta przeznaczona szczególnie dla firm i osób, pragnących aby strona działała płynnie i szybko się ładowała. Specjalistyczna usługa nie tylko poprawia wydajność, ale także zwiększa bezpieczeństwo strony i pozwala na częste tworzenie kopii zapasowych.

 

Zanim jednak przejdziemy do używania systemu, należy go zainstalować. Nawet firmy oferujące tani hosting WordPress udostępniają łatwy w obsłudze instalator, dzięki czemu można uniknąć własnoręcznego wgrywania plików FTP.
Hosting Wordpress to także wsparcie pracowników firmy - wybranie takiego pakietu gwarantuje nam, że z każdym problemem możemy zwrócić się do specjalistów, którzy znają silnik WordPress jak własną kieszeń i pomogą nam szybko uporać się z usterką.

 

News Najlepsze produkty dla telekomunikacji - co wybrać?

W dzisiejszych czasach telekomunikacja jest niezbędna do prowadzenia właściwie każdej działalności gospodarczej. To bowiem właśnie dzięki niej możliwe jest odbywanie jakiejkolwiek komunikacji na odległość. Dlatego też każdy przedsiębiorca powinien postawić na najlepsze rozwiązania dla telekomunikacji. Sprawdźmy się więc, jakie produkty telco warto wybrać oraz dowiedzmy się, dlaczego warto to zrobić. czytaj więcej

News Niedrogie telefony z praktycznymi funkcjami: jakimi markami warto się zainteresować?

Wiadomym jest, że nie każdy posiada duży budżet na zakup smartfona. Mogłoby się wydawać, że funkcjonalny telefon musi być bardzo drogi, jednak nie jest to prawdą! Coraz więcej marek posiada w swojej ofercie budżetowe modele "na każdą kieszeń". czytaj więcej

News Szybki internet w domu - jak wybrać najlepszy router?

Dobry router to urządzenie niezbędne w każdym domu. To właśnie dzięki niemu możemy cieszyć się szybkim internetem. Czy przy wyborze nowego routera powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na niektóre jego cechy? Czy warto kupić wzmacniacz Wi-Fi? czytaj więcej

News Kurs języka angielskiego online - jak wybrać ten właściwy?

Kursy angielskiego online zagościły w Polsce już kilka lat temu i szybko zdobyły popularność, a nadejście pandemii koronawirusa przyczyniło się do wzmocnienia tego trendu. Jeśli Ty także należysz do szerokiej rzeszy Polaków, którzy postanowili spróbować nauki angielskiego przez internet, przeczytaj ten artykuł. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy kurs angielskiego online - na co zwracać uwagę i na co uważać. czytaj więcej