Tablety graficzne – rewolucja w świecie rysunku?
News

Tablety graficzne – rewolucja w świecie rysunku?

25.05.2021
Czasy, gdy jedynym atrybutem rysownika była kartka papieru i ołówek, minęły bezpowrotnie. Obecnie coraz więcej profesjonalnych grafików w swojej pracy korzysta z zaawansowanych możliwości technologicznych stwarzanych przez tablety graficzne. Wiele osób uważa, że te niewielkie, ale bardzo praktyczne urządzenia stanowią milowy krok w rozwoju sztuki graficznej. Co sprawia, że współcześni rysownicy nie są w stanie obyć się bez tego typu sprzętu?

Nie da się ukryć, że tablet graficzny to urządzenie, które zostało zaprojektowane z myślą o tworzeniu profesjonalnych projektów graficznych oraz animacji komputerowych. Rysunki wykonuje się na specjalnej płaskiej podkładce, wykorzystując w tym celu tzw. piórko, czyli odpowiednio przystosowany do tworzenia grafik komputerowych długopis elektroniczny. Szkice cyfrowe na ogół zachwycają precyzją kształtów oraz wiernym odwzorowaniem różnego rodzaju detali. Rysownicy wykorzystujący tablety graficzne w swojej pracy na zawsze mogą pożegnać się z jakimikolwiek ograniczeniami w dziedzinie projektowania graficznego. Dzięki tego typu urządzeniom ich talent artystyczny może objawić się w pełnej okazałości. Wszystko to sprawia, że sprzęt do tworzenia grafik komputerowych towarzyszy na co dzień nie tylko profesjonalnym rysownikom, ale też amatorom sztuki projektowania graficznego.

Nowoczesna technika w służbie grafiki

Trzeba przyznać, że producenci tabletów graficznych dołożyli wszelkich starań, aby oferowane przez nich urządzenia spełniały wszelkie oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Sprzęt działa kompatybilnie z większością popularnych programów służących do tworzenia grafik oraz edycji zdjęć. Można go łatwo i szybko podłączyć do laptopa za pomocą standardowego kabla USB. Wystarczy najpierw zainstalować odpowiednie sterowniki oraz oprogramowanie sprzętu. Dołączone do tabletów rysiki zostały wyposażone w praktyczne gumki, dzięki którym można szybko i sprawnie dokonać niezbędnych edycji w tworzonym projekcie. Wymienne końcówki długopisów elektronicznych zwiększają żywotność narzędzia.

Odpowiednio dobrany tablet graficzny może stanowić także doskonałą alternatywę dla netbooków. Po podłączeniu do niego specjalnej klawiatury można na nim pisać dokumenty tekstowe, wiadomości mailowe, a także tworzyć prezentacje multimedialne.

Tablety graficzne – rewolucja w świecie rysunku?

Względy praktyczne

Po tablety graficzne warto sięgać nie tylko z uwagi na ich zaawansowane możliwości technologiczne. Niewątpliwą zaletą tego typu urządzeń jest bowiem mobilność. Niewielkich rozmiarów sprzęt, którego bateria po naładowaniu pracuje nieprzerwanie przez co najmniej kilka godzin, świetnie nadaje się do wykorzystywania w trakcie podróży. Do wyświetlenia wykonanych prac nie jest konieczne podłączenie tableta graficznego do komputera. Sporządzony projekt jest świetnie widoczny na ekranie nawet najmniejszych modeli. Co istotne, urządzenie może być z powodzeniem stosowane przez osoby cierpiące na zespół cieśni nadgarstka. Operowanie piórkiem w mniejszym stopniu obciąża stawy i pozwala zminimalizować powtarzalność obrażeń wynikających z notorycznego wykonywania jednakowych ruchów dłoni i nadgarstka.

Warto mieć na uwadze, że tablet graficzny jest urządzeniem przyjaznym środowisku. Dzięki jego wykorzystywaniu zmniejsza się poziom zużycia papieru. Wszystkie projekty przechowywane są w formie elektronicznych plików. Dzięki temu ryzyko zagubienia rysunku zostaje zredukowane do minimum.

Tablety graficzne świetnie sprawdzają się w różnych okolicznościach. Można je uznać za pewną rewolucję w świecie rysunku. Mimo wszystko prawdopodobieństwo, że za ich sprawą znikną całkowicie tradycyjne malunki wykonywane na papierze, jest znikome.

News Czy warto kupić iPhone'a 13?

Premiery urządzeń Apple to zawsze jedno z największych wydarzeń w świecie smartfonów. Nie inaczej jest z nowym modelem, który pojawił się w sprzedaży kilka dni temu. Nowy iPhone 13 to kolejne nowoczesne rozwiązania i kolejne nowoczesne technologie. Co tym razem stworzył Apple? Oto najważniejsze informacje o nowym smartfonie. czytaj więcej

News Nowy rok szkolny już za kilka dni – o czym pamiętać aby się dobrze przygotować?

Jak co roku, 1. września 2021 rozpocznie się nowy rok szkolny, dlatego przyszedł ostatni czas, aby się do niego przygotować, sprawdzić co należy dokupić i uzupełnić lub po prostu wymienić. Takie rzeczy jak zeszyty czy długopisy są rzeczami oczywistymi, ale w dobie pandemicznych zawirowań, trzeba wziąć też pod uwagę inne elementy, które mogą okazać się niezbędne do sprawnej nauki w szkole. Zobacz jakie. czytaj więcej

News Lider we wdrożeniach pakietów NX CAD/ CAM w Polsce

Innowacyjne rozwiązania softwarowe bazują na zintegrowanych aplikacjach wspomagających wszelkie prace związane z rozwojem produktów. Jednym z nich jest oprogramowanie NX CAD, które posiada specjalizowane i nowoczesne narzędzia do mechatroniki, wzornictwa, obliczeń CAE oraz projektowania wielu elementów z metalu, tworzyw sztucznych czy kompozytów. Program CAD znajduje zastosowanie, m.in. w inżynierii budowlanej, elektrycznej oraz mechanicznej. czytaj więcej

News inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na bezpłatne konsultacje i webinary

Mimo że wakacje za pasem, inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, nie zwalnia tempa. Już w czerwcu zostanie ogłoszony laureat konkursu “Zagraj o mentoring”, organizowanego przez inQUBE oraz InCredibles Sebastiana Kulczyka. Przez cały czerwiec swoim know-how będą dzielić się także barwne postaci polskiego biznesu oraz eksperci zajmujący się m.in. kryptowalutami. czytaj więcej