System ERP w produkcji
News

System ERP w produkcji

29.03.2021
Kluczowym czynnikiem decydującym o pozycji przedsiębiorstw produkcyjnych na rynku jest konkurencyjność. System ERP w produkcji może znacząco ją podnieść. Dowiedz się w jaki sposób jest to możliwe!

Co powinien zapewniać system ERP w produkcji?

Jeśli chcesz efektywnie zarządzać produkcją, potrzebujesz trwałego dostępu do danych w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu możesz na bieżąco optymalizować procesy produkcyjne, ponieważ jesteś stale informowany o zmianach w zamówieniu, błędach czy brakach, które należy uzupełnić. Każdy nieprzewidziany czynnik naraża Cię na opóźnienia i dodatkowe koszty.

 

System ERP w produkcji powinien dawać pełną kontrolę nad procesami produkcyjnymi oraz kosztami wytwarzania. Pozwoli Ci to dynamicznie reagować na zmiany, a także spełniać potrzeby Twoich klientów. Oprogramowanie klasy ERP dla firm produkcyjnych obejmuje zwykle takie procesy jak planowanie produkcji, zarządzanie nią, rozliczenie jej kosztów, prognozowanie popytu i sprzedaży zapasów, planowanie dostaw czy ewidencja zdarzeń produkcyjnych. Dąży do realizacji modelu Agile Manufacturing, czyli zwinnego wytwarzania.

9 korzyści z oprogramowania ERP dla produkcji

Czy system ERP w produkcji to konieczność każdej firmy? Odpowiadając na to pytanie, warto zdać sobie sprawę, jak wiele procesów może ułatwić to oprogramowanie. W obecnych czasach, gdy coraz cenniejszym staje się czas pracy, integrowanie wielu obszarów biznesowych w jednym środowisku jest na wagę złota. Podstawowe korzyści, które zapewnia system ERP dla produkcji to:

  1. Możliwość śledzenia i analizowania kluczowych procesów z poziomu jednego narzędzia.
  2. Minimalizacja kosztów.
  3. Łatwiejsze zarządzanie kadrą.
  4. Większa kontrola nad procesami produkcyjnymi.
  5. Szybszy przepływ informacji.
  6. Zarządzanie projektami w czasie rzeczywistym.
  7. Sprawniejsza komunikacja z klientami.
  8. Skuteczniejszy i szybszy serwis.
  9. Efektywniejsze sterowanie łańcuchem dostaw.

 

System ERP w produkcji może podnieść jakość Twoich usług i produktów, a proporcjonalnie do niej – poziom zadowolenia klientów. Systemy ERP, jak np. Microsoft 365 Business Central, oferują różne moduły dedykowane branży produkcyjnej. Możesz skomponować je w taki sposób, by maksymalnie działały na korzyść Twojej firmy.

 

Możliwości w zakresie zarządzania produkcją poszerzają nawet podstawowe wersje systemów ERP. Przy obecnym postępie technologicznym posiadanie tego typu oprogramowania we współczesnej firmie produkcyjnej to wręcz obowiązek.

News PB TRAINING – profesjonalne szkolenia dla elektroników

O tym, jak szybko rozwija się dana firma i w jaki sposób jest postrzegana w swoim otoczeniu biznesowym, najczęściej decyduje rozwój zawodowy zatrudnionych w niej pracowników. Inwestycja w poszerzanie kompetencji kadry, w zdobywanie nowych umiejętności przez specjalistów i podnoszenie kwalifikacji wszystkich członków poszczególnych zespołów to priorytety dla każdej firmy, która chce nie tylko istnieć, ale także być konkurencyjna na współczesnym rynku. Aby wspomóc polskie firmy z szeroko rozumianej branży elektronicznej i ułatwić im dostęp do najwyższej jakości specjalistycznych usług szkoleniowych, PB Technik oferuje elektronikom szeroki wybór certyfikowanych szkoleń IPC, prowadzonych przez doświadczonych szkoleniowców posiadających wszelkie wymagane kompetencje oraz bogatą wiedzę. czytaj więcej

News Poprawa chłodzenia w komputerze - wszystko co musisz wiedzieć!

System chłodniczy w komputerach to jeden z najważniejszych elementów, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze/składaniu komputera. Odpowiada za utrzymanie stabilnej, zdatnej do użytkowania temperatury naszego peceta. O ile w komputerach typu biurowego, temperatura nie osiąga wysokiego poziomu, tak inaczej sprawy się mają, jeśli mówimy o komputerach przeznaczonych do grania w gry, których podzespoły poddawane są bardzo ciężkiej pracy. Od tego, jak ciężka jest to praca, zależy szybkość oraz poziom nagrzania się naszego urządzenia. czytaj więcej

Case Study Jak przenieść linie telefoniczne jeśli nie ma takiej możliwości?

Autoryzowana Stacja Obsługi Pojazdów (okolice Bielska-Białej) przeniosła swoją lokalizacje do nowego miejsca. Operator, który świadczył dotychczas usługę w poprzedniej lokalizacji, nie miał możliwości przeniesienia linii telefonicznej do nowej lokalizacji. czytaj więcej

News Produkcja kontraktowa EMS – czym zajmuje się montaż SMT i THT na zlecenie?

Produkcja kontraktowa EMS to prężnie rozwijający się rynek usług z zakresu montażu podzespołów na płytkach drukowanych. Czym jest EMS i czym zajmuje się montaż SMT i THC na zlecenie? czytaj więcej