Solidny i tani smartfon - czy można taki kupić
News

Solidny i tani smartfon - czy można taki kupić?

28.08.2018
Niby cieszymy się, gdy jest tanio, ale tak naprawdę to zależy od tego, co kupujemy. Niedroga rzecz jak produkt spożywczy to powód do zadowolenia, inaczej jednak jest, gdy planujemy kupić smartfon. Tutaj często cena powoduje, że to, co nie kosztuje dużo, traktowane jest gorzej. Wydaje nam się bowiem, że sprzęt szybko się zepsuje, będzie mało komfortowy w obsłudze, a do tego niezbyt funkcjonalny. Wcale tak nie jest, ale trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby wybrać tani, ale solidny smartfon.

Wielka przepaść?

Ceny smartfonów są tak różne, że czasami aż ciężko uwierzyć, że produkty za 1000 i 5000 złotych to ta sama kategoria urządzeń. No bo weźmy najnowsze iPhony, które kosztują bardzo dużo i zestawmy je z budżetowymi smartfonami. Może się wydawać, że to ogromna przepaść pod każdym względem, tymczasem wcale tak nie jest. Oczywiście, produkty marki Apple są niesamowicie dobre, ale nie oznacza to jednocześnie, że tańsze modele nie są warte uwagi. Przykładem ranking TOP 10 smartfonów do 1000 zł, które zaskakują swoimi naprawdę porządnymi parametrami. Żeby jednak móc w pełni korzystać z tego zestawienia, warto też wiedzieć, na co zwracać uwagę, by wybór był rzeczywiście udany, podparty odpowiednią analizą.

Procesor - mózg każdego smartfona

Tak jak w tytule, procesor stanowi jedną z ważniejszych, jeśli nie najważniejszą część każdego telefonu. Wiele osób jest zdania, że tanie smartfony nie mogą się niczym poszczycić, a znalezienie wydajnego układu CPU graniczy tu z cudem. Nic bardziej mylnego, bo już w przedziale cenowym do tysiąca złotych znajdziemy modele z czterordzeniowym, a nawet ośmiordzeniowym procesorem. To zapewnia płynną pracę z wieloma aplikacjami naraz.

Solidny i tani smartfon - czy można taki kupić

Pamięci nigdy za wiele

Ważna jest tu oczywiście pamięć RAM, ale również wewnętrzna. W obu przypadkach im wyższe wartości, tym lepiej, bo uzyskamy większą swobodę działania, bezproblemową obsługę systemu oraz aplikacji. Jeśli chodzi o RAM, powinno to być co najmniej 2 GB, choć w tanich modelach można spotkać 3, a nawet 4 GB RAM. Pamięć wewnętrzna zaś powinna być na poziomie minimum 16 GB, ale i tu zdarzają się lepsze wyniki.

Smartfon zawsze dostępny

Jeśli ma być zawsze pod ręką i gotowy do działania musi mieć porządną baterię. No bo co nam z modelu, który ciekawie wygląda, jak szybko się rozładowuje? Zwracajmy więc na to uwagę, bo od tego w największym stopniu zależy, jaki będzie nasz komfort korzystania z wybranego urządzenia. Na wielu podzespołach można zaoszczędzić, ale na baterii pod żadnym pozorem nie powinniśmy.

Solidny i tani smartfon - czy można taki kupić

Co jest jeszcze ważne?

Zwracajmy uwagę na wyświetlacz, bo w większości tanich modeli znajdziemy przeciętny ekran typu TN, a dostępne są lepsze, jak IPS lub Super AMOLED. Podobnie jest z aparatem - nie ma co się oszukiwać, że w tej półce cenowej znajdziemy smartfony robiące wysokiej jakości zdjęcia, ale już przyzwoity poziom jest osiągalny. Do 1000 zł oferowane są bowiem telefony z aparatem głównym o rozdzielczości do 13 MPix, a nawet aparaty podwójne.

 

Jak więc widać, nie trzeba wydawać wielkiej fortuny, by mieć porządny smartfon. Pamiętajmy jednak, by dobrze ocenić najważniejsze parametry, te właśnie, które opisaliśmy w artykule.

News Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach powietrza - czy to bezpieczne?

Nowe technologie to zazwyczaj skuteczne rozwiązania, które sprawdzają się w wielu branżach. W dzisiejszym artykule skupimy się na problemie z zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu. czytaj więcej

News Niedrogie telefony z praktycznymi funkcjami: jakimi markami warto się zainteresować?

Wiadomym jest, że nie każdy posiada duży budżet na zakup smartfona. Mogłoby się wydawać, że funkcjonalny telefon musi być bardzo drogi, jednak nie jest to prawdą! Coraz więcej marek posiada w swojej ofercie budżetowe modele "na każdą kieszeń". czytaj więcej

News Polubienia na FB - czy można je kupić?

Facebook niemal całkowicie zawładnął światem biznesu. Trudno byłoby znaleźć dzisiaj firmę, która nie posiada własnego konta na FB. Co właściwie dają polubienia strony i czy w ogóle warto kupić polubienia FB? Jak działa taka usługa i jak wprowadzić ją na facebooku typu fanpage? czytaj więcej

News 3 największe korzyści z korzystania z autoryzowanych serwisów Apple

Czy można naprawić sprzęt od Apple w dowolnym serwisie? Dziś już często tak. Czy taka naprawa będzie wykonana solidnie? Różnie z tym bywa, choć jakość usług rośnie. A więc czy są jeszcze powody, żeby oddawać sprzęt z Cupertino do naprawy w autoryzowanym serwisie? Cała masa, ale opowiemy o trzech najważniejszych. czytaj więcej