Smart home, na który stać każdego Polaka
News

Smart home, na który stać każdego Polaka

16.04.2019
Nowa generacja zabezpieczeń, zintegrowane systemy sterowania urządzeniami domowymi, ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania dla całej rodziny - są to tylko niektóre z cech inteligentnego domu. Smart home FIBARO jest przyszłością, którą już dziś możesz wprowadzić w swoje życie. Czym jest i czy każdy może pozwolić sobie na rozwiązania na miarę XXI wieku?

Oszczędność, czas dla siebie, spokój

Świat pędzi z zawrotną szybkością i oferuje nam coraz to więcej doznań, atrakcji, przyjemności. Tylko jak z tego wszystkiego korzystać, skoro doba wciąż ma tylko 24 godziny, a tyle obowiązków codziennie wisi nad twoją głową? Tutaj właśnie pojawia się przestrzeń, którą zagospodarowują ogromne możliwości, oferowane przez model inteligentnego domu. Jest on zarówno odpowiedzią na wymagające naszego skupienia i zabierające nam czas obowiązki, jak i propozycją najwyższej klasy rozrywki. Do tego wszystkiego dba też o bezpieczeństwo twoje i twojej rodziny. Bez wątpienia smart home FIBARO staje się dużym odciążeniem, zabierającym wiele trosk i obaw z twoich barków.

Odpowiedź na twoje potrzeby

Zastanawiasz się zapewne, czy każdy może sobie na to pozwolić? Jeśli przeliczysz ilość godzin spędzanych na wypełnianiu takich obowiązków, jak chociażby podlewanie ogrodu (które może być całkowicie zautomatyzowane), a do tego dodasz np. koszty ponoszone w związku z niegaszeniem światła w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa, to szybko przekonasz się, że dzięki inteligentnym rozwiązaniom łatwo jesteś w stanie zaoszczędzić! Co istotne, jeśli nie jesteś przekonany do wszystkich proponowanych przez smart home opcji albo jesteś nastawiony na konkretne priorytety, nie musisz od razu decydować się na zsynchronizowanie ze sobą całego domu.

 

Przykład? Jeśli twoja największą obawą jest bezpieczeństwo w związku z użytkowaniem instalacji gazowych lub też węglowych, warto abyś postawił na FIBARO CO SENSOR. Pozwoli ci to osiągnąć spokój w obszarze, który ewidentnie jest dla ciebie trudny. To czujnik czadu, który na bieżąco informuje cię o ewentualnych zagrożeniach w związku z poziomem tlenku węgla w twoim domu. Jeśli tylko wyczuwa niebezpieczeństwo, wysyła sygnały dźwiękowe i świetlne, a także konkretną informację na twój telefon. Co więcej, gdy zsynchronizujesz owy czujnik z innymi systemami znajdującymi się w domu - np. wentylacyjnymi - w razie alarmu od razu może zostać uruchomione ich wsparcie. Oprócz włączenia dodatkowej wentylacji, mogą zostać też otwarte okna w celu przewietrzenia domu lub drzwi, co może ułatwić wyjście twoich bliskich na zewnątrz zatrutego pomieszczenia. To znakomity przykład na to, jakie korzyści przynosi zintegrowanie ze sobą wielu obszarów. Jeden wspiera drugi, co koniec końców daje ci jeszcze większy spokój i poczucie komfortu.

Zadbaj o siebie na każdej płaszczyźnie

Co ważne, systemy te są przeznaczone także dla miłośników rozrywki, bo w każdym domu musi być też miejsce na radość i dobrą zabawę! Chcesz obejrzeć film w gronie przyjaciół i nadać temu wieczorowi wyjątkową atmosferę? Proszę bardzo! Kilka kliknięć i zamykają się żaluzje, przyciemnia się oświetlenie, włącza się telewizor oraz odpowiednie głośniki. Wieczór pełen wrażeń gwarantowany! A po nim… pora na sprzątanie. Tak, za to także może odpowiadać system smart home. Aplikacją uruchamiasz automatyczny odkurzacz, a sam w spokoju kładziesz się spać. Wygodne, prawda?

 

Widzisz zatem, że smart home FIBARO oferuje bardzo zróżnicowane systemy, które starają się odpowiedzieć na twoje potrzeby w jak najbardziej zindywidualizowany sposób. Jeśli masz wątpliwości, to przyjrzyj się temu, ile czasu na co dzień spędzasz przy wypełnianiu obowiązków, które mogą być w pełni zautomatyzowane. Ile też czasu i emocji zabiera ci zamartwianie się o bezpieczeństwo, które wiąże się chociażby ze standardowym pytaniem: Czy na pewno zamknąłem drzwi? Inteligentne rozwiązania sprawdzą to za ciebie, a ty w tym czasie czerp z życia pełnymi garściami!

 

Chcesz wiedzieć więcej o możliwościach, jakie dają inteligentne rozwiązania dla domu? Sprawdź stronę https://www.fibaro.com/pl/smart-home-in-use/ i poznaj bezpieczny oraz skuteczny system smart home!

News Jak słuchać muzyki - zobacz 3 sposoby

Jak wiadomo, muzyka łagodzi obyczaje, pomaga również zrelaksować się oraz umilić wolny czas. Pytanie tylko w jaki sposób jej słuchać, tak aby było to dla nas jak najbardziej wygodne i sprawiało nam jak najwięcej przyjemności. Przedstawiamy trzy proste sposoby. czytaj więcej

News Drukarki etykiet Zebra - dlaczego warto je wybrać?

Drukarki etykiet służą do drukowania etykiet przy wykorzystaniu metody termicznej lub termotransferowej. Najczęściej wykorzystywane są do druku etykiet samoprzylepnych.

Wybór odpowiedniej drukarki etykiet ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania marki. Dlatego doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z drukarek etykiet Zebra, które charakteryzują się wysoką jakością i trwałością na długie lata. czytaj więcej

News Live streaming w Twoim biznesie

Jak wyróżnić się w Internecie? Oto jest pytanie! Warto rozważyć w tej kwestii live streaming, który zyskuje na popularności. Liczby bowiem są imponujące. Trend, który podbija już USA (prognozy na 2021 rok przewidują wzrost rynku na około 70 mld dolarów), zaczyna coraz intensywniej wkraczać na nasz rynek. W 2019 roku padł rekord polskiego Youtube’a dotyczący relacji na żywo, którą w pewnym momencie oglądało ponad 200 000 osób! czytaj więcej

IPLA Czarnogóra-Polska i pozostałe mecze eliminacyjne do MŚ 2018 w piłce nożnej na żywo w IPLI

Po zimowej przerwie powracają mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2018 w piłce nożnej! Już dzisiaj rozegrane zostaną pierwsze spotkania w ramach 5. kolejki. W niedzielę, 26 marca odbędzie się mecz, na który czekają wszyscy Polacy – nasza reprezentacja spotka się z drużyną Czarnogóry. Wszystkie mecze Eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 dostępne będą legalnie i na żywo w największej telewizji internetowej IPLA. czytaj więcej