Shopware – czym jest i czy warto z niego skorzystać
News

Shopware – czym jest i czy warto z niego skorzystać

30.06.2021
Znalezienie dobrej platformy e-commerce nie jest łatwe. Na rynku istnieje oczywiście wiele rozwiązań. W tym artykule bliżej przyjrzymy się jednemu z nich, a jest nim Shopware.

Shopware – czym jest?

Shopware to platforma e-commerce działająca w charakterze open source i zaprojektowana za pomocą PHP. Powstała ona w 2000 roku w Niemczech i obecnie korzysta z niej ponad 100 000 klientów.

Warto zaznaczyć, że założyciele Shopware posiadają 100% udziałów firmy. Z racji tego, że na rozwój platformy nie wpływają w żaden sposób prywatne kapitały lub zewnętrzne finansowanie, przedsiębiorstwo ma bardzo dużą swobodę w projektowaniu produktu wedle swojej wizji.

Twórcy robią maksymalny użytek z tego, że platforma działa w charakterze open source – mapa rozwoju produktu jest publicznie dostępna, a klienci są aktywnie zachęcani do dzielenia się swoją opinią i sugerowania konkretnych rozwiązań.

Modułowa architektura Shopware pozwala firmom na szybkie stworzenie sklepu internetowego, a świetne funkcje skalowania dają dużą elastyczność, jeśli chodzi o dostosowanie platformy pod swoje potrzeby.

Najnowsza wersja oprogramowania to Shopware 6.4, która została wydana 4 maja 2021 roku.

Dla kogo są wdrożenia Shopware?

WooCommerce i PrestaShop to świetne platformy dla małych, początkujących sklepów internetowych. Nieco bardziej zaawansowany technicznie jest Drupal, choć nie jest on rozwijany przede wszystkim z myślą o e-commerce. Pozostaje oczywiście Magento 2, jednak ten CMS swoją złożonością może niektórych przytłoczyć.

Gdzie w tym zestawieniu można umieścić Shopware? Platforma ta jest zdecydowanie bardziej zaawansowana technicznie niż WooCommerce i PrestaShop, jednak nie aż tak jak Magento 2. Stanowi dlatego świetny wybór dla przedsiębiorców, którzy potrzebują zaawansowanej i jednocześnie przystępnej platformy e-commerce.

A jakie dokładnie firmy korzystają z Shopware? Oto kilka przykładów:

  • bvbonlineshop.com
  • lufthansa.com
  • haribo.com
  • mms.com (marka M&M’s)
  • loreal.com

Jak widać, wdrożenia Shopware są popularne nawet wśród największych i najbardziej wymagających marek. Nie oznacza to oczywiście, że mniejsi przedsiębiorcy nie mają czego szukać. Przyjrzyjmy się więc bliżej ofercie i cennikowi Shopware.

Shopware – oferta

Z cennikiem i ofertą Shopware możesz dokładnie zapoznać się tutaj.

Plany dzielą się zasadniczo na 4 kategorie:

  • Community Edition – za darmo, jednak z ograniczonym wsparciem technicznym.
  • Starter Edition – za darmo lub 29€ miesięcznie.
  • Professional Edition – od 199€ miesięcznie.
  • Enterprise Edition – od 2 495€ miesięcznie.

Ceny poszczególnych planów różnią się także w zależności od tego, czy zdecydujesz się na rozwiązanie w chmurze lub samodzielny hosting.

Droższe subskrypcje dają dostęp do lepszego supportu, korzystniejszej stawki prowizji z dochodów, większej liczby obsługiwanych walut, państw oraz opcji skalowania.

W przypadku Enterprise Edition wysokość opłaty i dostęp do niektórych funkcji jest ustalany indywidualnie, dzięki czemu wymagający przedsiębiorcy na pewno uzyskają plan dostosowany do swoich potrzeb.

Shopware – najważniejsze funkcje i zalety

Dlaczego warto zdecydować się na wdrożenia Shopware? Przyjrzyjmy się głównym powodom:

1. Open source

Otwarta struktura platformy pozwala na wprowadzanie licznych zmian w bardzo szerokim zakresie. Dzięki temu na pewno uda Ci się dostosować sklep na Shopware do swoich potrzeb.

2. Liczne narzędzia wspierające tworzenie contentu

Omawiana platforma jest wyposażona w Shopping Worlds – system CMS, który pozwala osobom bez zaawansowanych umiejętności technicznych tworzyć strony z bogatą zawartością.

Oprócz tego projektowanie layotu’u odbywa się za pomocą drag and drop. Banery, bloki produktowe, zdjęcia, filmy itp. można bardzo łatwo umieścić tam, gdzie je potrzebujesz.

3. Zaawansowane funkcje sprzedażowe i potencjał na skalowanie

Jeśli planujesz ambitnie rozwijać swój sklep, Shopware dostarczy Ci tego, czego potrzebujesz. Platforma pozwala zarządzać licznymi sklepami jednocześnie oraz dostosowywać je do różnych regionów. Dzięki narzędziom do organizowania produktów i katalogów w Twoim asortymencie zawsze będzie panował porządek. Shopware jest także wyposażony w zintegrowany ERP (system do planowania zasobów przedsiębiorstwa) pod nazwą Pickware.

Jeśli swoje produkty kierujesz do klientów biznesowych, na pewno zainteresuje Cię B2B suite, który dostarcza podstawowych funkcji wspierających sprzedaż business-to-business. Z kolei dealer integration module okaże się przydatny, jeśli chcesz nawiązać współpracę z partnerami zajmującymi się resellingiem oraz dropshippingiem.

Shopware – podsumowanie

Shopware to świetna i złożona platforma e-commerce, która jednak (biorąc pod uwagę jej możliwości) jest całkiem przystępna. Jeśli chcesz zatem prowadzić w miarę rozbudowany sklep internetowy, koniecznie weź pod uwagę system omówiony w tym artykule.

News Jak przyspieszyć proces pakowania przesyłek w swojej firmie?

Zakupy przez Internet klientom wydają się niezwykle proste. Wystarczy chwila aby znaleźć produkty, które chce się zakupić, zapłacić i dostać informacje na temat wysyłki zamówienia. Ze względu na to, jak bardzo prosty i szybki jest to proces firmy muszą znaleźć sposoby, pozwalające na błyskawiczne pakowanie i wysyłanie produktów. Ponadto istotne jest także dbanie o bezpieczeństwo przesyłek, które mogą przecież ulec uszkodzeniu w procesie doręczania. Foliopaki kurierskie to rozwiązanie które posiada wszystkie pozytywne cechy, sprawiające, że zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci są z niego zadowoleni. czytaj więcej

News Tani hosting - jak wybrać najlepszy?

Jedną z najważniejszych rzeczy, o jaką musi zatroszczyć się przedsiębiorca, jest odpowiednia strona internetowa. Wybór wielu osób pada na WordPress - właśnie na tym silniku działa spora część witryn. Niezależnie, czy zdecydujemy się skorzystać z WordPress czy innego systemu, będzie nam potrzebny odpowiedni hosting. Jak go wybrać? czytaj więcej

News Polecenie przelewu - czy w dobie bankowości elektronicznej nadal jest nam potrzebne?

W dobie powszechnie dostępnej bankowości elektronicznej, przelewów wykonywanych w ciągu sekund i innych możliwości, z jakich możemy korzystać w ramach konta bankowego, polecenie przelewu wydaje się być przeżytkiem. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ nadal druk ten ma bardzo duży udział we wszystkich wykonywanych przelewach, jakie pojawiają się na naszych kontach każdego dnia. Metoda ta ma również duży potencjał do tego, aby zastąpić transakcje gotówkowe, a także dla wielu osób jest po prostu dużo łatwiejsza i bardziej intuicyjna, niż dostęp do konta bankowego przez internet. czytaj więcej

News Smart home, na który stać każdego Polaka

Nowa generacja zabezpieczeń, zintegrowane systemy sterowania urządzeniami domowymi, ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania dla całej rodziny - są to tylko niektóre z cech inteligentnego domu. Smart home FIBARO jest przyszłością, którą już dziś możesz wprowadzić w swoje życie. Czym jest i czy każdy może pozwolić sobie na rozwiązania na miarę XXI wieku? czytaj więcej