Serwer wirtualny www dla przedsiębiorców
News

Serwer wirtualny www dla przedsiębiorców

11.03.2019
Jeśli Twoja firma rozwija się w sieci, na pewno już wiesz, jak wiele części składowych ma wpływ na ów rozwój. Dobrze zaprojektowana strona internetowa z przejrzystym i intuicyjnym interfejsem, regularne wpisy w mediach społecznościowych, sprawna obsługa klienta on-line. Prawdopodobnie zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić, żeby usprawnić swoje działanie. Proponujemy Ci zatem wędrówkę do samego źródła...

Podłoże Internetowego Sukcesu

Hosting www to coś, o co nigdy nie zapyta żaden z Twoich klientów (o ile nie zajmujesz się dostarczaniem tego rodzaju usługi), a co równocześnie stanowi najistotniejszy element działalności internetowej, jej swoisty rdzeń. Polega on na udostępnianiu przez dostawcę przestrzeni dyskowej na serwerach – fizycznych maszynach dostosowanych specjalnie do takiej właśnie pracy. Serwery te powinny być możliwie niezawodne, ponieważ to dzięki nim funkcjonują wszystkie strony internetowe.

 

Chcąc zapewnić swojej działalności porządne fundamenty, ważnym jest więc znalezienie dostawcy, który uchroni Cię przed sytuacją, kiedy to serwer mówiąc potocznie – pada, a Ty znajdujesz się na lodzie, z niesprawną stroną internetową.

 

Dodatkową formą zapobiegania nieprzyjemnościom związanym z użytkowaniem serwerów, jest rozważenie przeniesienia się z serwera współdzielonego na serwer wirtualny. Wykupując serwer wirtualny (w skrócie VPS), otrzymujesz własny adres IP, większą, gwarantowaną przestrzeń na dysku oraz możliwość swobodnego instalowania na nim odpowiadających Twoim potrzebom zasobów.

 

No dobrze, ale czym serwer VPS różni się od serwerowego magnata, czyli serwera dedykowanego? Z technicznego punktu widzenia, serwer wirtualny (czy to serwer VPS Windows, czy Linux – a to dwa najpopularniejsze) podobny jest nadal do serwera współdzielonego, ponieważ jego użytkownicy korzystają razem z tej samej fizycznej maszyny. Jednak równocześnie w sposób wirtualny zostają oni od siebie całkowicie odseparowani, a to z kolei sprawia, że VPS jest realnie... tańszym odpowiednikiem serwera dedykowanego, który zachowuje wszystkie jego funkcjonalności.