Samsung S10 – wymiana szybki
News

Samsung S10 – wymiana szybki

30.03.2022
Samsung to producent, którego smartfony są uważane za jedne z najlepszych na rynku. Nic dziwnego, że już od lat ten producent plasuje się w czołówce sprzedaży telefonów komórkowych. Wiele osób zdążyło się zaopatrzyć na przykład w model Samsung S10. Co jednak, gdy w takim urządzeniu pęknie szybka?

W 2019 roku Samsung S10 pojawił się na rynku i stał się w tamtym czasie najdroższym flagowcem koreańskiego koncernu. Tylko w ciągu trzech pierwszych miesięcy sprzedaży do rąk klientów powędrowało aż 16 mln sztuk tego telefonu. I chociaż w kolejnych latach pojawiły się nowe modele smartfonów Samsunga, S10 to nadal ulubione urządzenie wielu użytkowników. Jednak nawet w tak solidnym telefonie może dojść do uszkodzenia szybki.

Dlaczego szybka w Samsung S10 pęka?

Smartfony są bardzo funkcjonalnymi urządzeniami, ale również są bardzo delikatne. Wystarczy nieuwaga, żeby telefon spadł lub uderzył o inny przedmiot. Niestety, nierzadko wynikiem takiego nieszczęśliwego wypadku jest rozbicie szybki. To dotyka wiele egzemplarzy modelu Samsung S10. To wcale nie oznacza, że to złe telefony czy bardzo podatne na uszkodzenia. Podatne jest po prostu szkło chroniące wyświetlacz. Od razu trzeba podkreślić, żeby nie mylić uszkodzenia szybki z uszkodzeniem wyświetlacza, bo to nie to samo.

Jak profesjonalnie wymienić szybkę w Samsung S10?

Oczywiście szybki w smartfonie nie należy wymieniać samemu. Dotyczy to również modelu Samsung S10. Dlaczego? To skomplikowana czynność i wymaga dysponowania odpowiednimi, specjalnymi narzędziami. Za pomocą separatora podciśnieniowego oddziela się szybkę od modułu wyświetlacza. Potem nakłada się na niego nową szybkę, laminując ją do wyświetlacza i przymocowując za pomocą specjalnych taśm. Po takiej czynności Samsung S10 będzie działał jak nowy, ponieważ wszystko pozostało jak poprzednio poza warstwą szyby.

Wymiana szybki w Samsung S10 – czy zawsze jest możliwa?

Wielu właścicieli telefonu zadaje sobie pytanie, czy zawsze możliwa jest wymiana szybki Samsung S10. W końcu przecież każdemu może się przydarzyć upuszczenie smartfonu, co może się skończyć pęknięciem właśnie wspomnianego elementu. Profesjonalny serwisant odpowie, że nie w każdym przypadku można wymienić szybę. Aby to było możliwe, wyświetlacz nie może być uszkodzony, pęknięty, nie może wyświetlać żadnych pasków, krzaczków itd.

 

Samsung S10 to nowoczesny, funkcjonalny smartfon, który jest użytkowany latami. Warto jednak uważać, żeby nie uszkodzić telefonu. Najczęściej pęka w nim szybka i na szczęście można ją wymienić w profesjonalnym serwisie GSM.

 

News Jak zostać serwisantem telefonów? Najważniejsze informacje

Smartfony i klasyczne telefony komórkowe wkroczyły w nasze życie dość nagle i zupełnie je zmieniły. Początkowo były to urządzenia, w przypadku których podstawowe naprawy, takie jak wymiana baterii, mogły być przeprowadzane przez każdego, kto choć trochę orientował się w temacie nowych technologii. Dalszy rozwój tych urządzeń i rosnący poziom ich skomplikowania spowodowały jednak, że żeby naprawić nowoczesnego smartfona, trzeba udać się do serwisu lub skorzystać z usług serwisanta. To stwarza szansę na nową ścieżkę kariery dla każdego zainteresowanego tego typu pracą. czytaj więcej

News Wymiana szybki Apple Watch

Apple to marka, która sprawia, że klienci, którzy raz zdecydują się na jej produkty, zazwyczaj nie chcą już wracać do produktów i rozwiązań innych producentów. Najpierw królowały iPhony i Macbooki, później iPady, a obecnie coraz większą popularność zdobywają zegarki Apple Watch. Niezawodna jakość oraz elegancki i minimalistyczny styl od zawsze cechowały producenta z nadgryzionym jabłkiem w logo, jednak nawet najlepsze produkty są podatne na uszkodzenia. Wymiana szybki Apple Watch jest jednym z przykładów możliwych szkód, których może doznać zegarek.

- Zegarek Apple Watch
- Naprawa zegarka Apple czytaj więcej

News Wymiana szybki iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro podbił serca fanów urządzeń z nadgryzionym jabłkiem i nie tylko! Nawet zwolennicy innych sprzętów z podziwem spoglądają na najbardziej zaawansowaną propozycję marki Apple w sektorze smartfonów. Mimo wysokiej jakości komponentów, trzeba mieć na uwadze ryzyko upadków, wypadków i uszkodzeń. W takich sytuacjach najczęściej cierpi właśnie szkło na ekranie. Gdzie się zgłosić, gdy konieczna będzie wymiana szybki iPhone 12 Pro? Ile to kosztuje? Sprawdźmy! czytaj więcej

News Najlepszy serwis Samsunga Warszawa?

Pęknięta szybka czy może konieczność instalacji nowego oprogramowania? Awarii w naszych smartfonach jest mnóstwo. Gdzie najlepszej szukać sprawnej i ekspresowej pomocy, i czy w ogóle naprawa jest opłacalna? czytaj więcej