Realme - nowy gracz na polskim rynku
News

Realme - nowy gracz na polskim rynku

30.07.2020
Smartfony Realme cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Tym samym rośnie też grupa osób zadających sobie pytanie, który z tych telefonów zasługuje w największym stopniu na zainteresowanie. Czas przyjrzeć się najpopularniejszym modelom i ocenić ich wady i zalety.

Smartfony Realme cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Tym samym rośnie też grupa osób zadających sobie pytanie, który z tych telefonów zasługuje w największym stopniu na zainteresowanie. Czas przyjrzeć się najpopularniejszym modelom i ocenić ich wady i zalety.

Kilka zdań o firmie

Realme to obecnie jedna z najnowszych marek telefonów komórkowych, w które można zaopatrzyć się na polskim rynku i choć jest on na nim dostępna od stosunkowo krótkiego czasu, już teraz ma wielu zwolenników. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego tak się dzieje, nie jest trudne. Dostarcza jej analiza specyfikacji telefonów.

Realme X50 Pro 5G.

Realme X50 Pro 5G to najdroższy z telefonów komórkowych chińskiej firmy, w jaki obecnie możemy zaopatrzyć się w Polsce. Okazuje się przy tym, że ten świeżo upieczony debiutant naprawdę ma czym zaimponować osobom poważnie zastanawiającym się nad jego zakupem. To przede wszystkim Snapdragon 865, choć nie można też pominąć błyskawicznych pamięci. Sam ekran telefonu również uzasadnia zainteresowanie się nim. Odświeża się z częstotliwością 90 Hz, a tym samym nie trzeba obawiać się ani zacinania się gier, ani opóźnień, jakich często można doświadczyć w wyświetlających się animacjach. Telefon posiada ekran o przekątnej wynoszącej 6,44 cala z rozdzielczością Full HD+, a także cztery aparaty fotograficzne. Na te ostatnie można nieco ponarzekać, choć jednak ich możliwości nie są najlepsze, nadal można określić je mianem niezłych. Możemy liczyć także na podwójny głośnik, NFC oraz dwie kamerki idealnie sprawdzające się podczas robienia selfie. Jeśli jeszcze nam mało, warto wspomnieć także o ładowarce z mocą 65 W. Ta jest w stanie w zaledwie kilkadziesiąt minut uzupełnić całą baterię, nie musimy więc obawiać się, że nieustannie będziemy skazani na irytowanie się z powodu zbyt długiego ładowania.

Realme 6 Pro.

Model Realme 6 Pro zasługuje na miano typowego średniaka, wypada jednak podkreślić, że nie jest to wada. Już sama bateria to duży plus, bo mamy do czynienia z rozwiązaniem o pojemności 4300 mAh. Ładowarka wspiera proces szybkiego ładowania, co dodatkowo potęguje moc baterii. Jej uzupełnienie zajmuje nieco więcej niż godzinę, a więc jest czasem bardziej typowym dla flagowców niż dla średniaków. Wydajność tego telefonu także nie budzi poważniejszych zastrzeżeń, co jest zasługą procesora Snapdragon 720G. Procesor wspiera zresztą aż 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci, nie trzeba więc obawiać się, że szybkość systemu zacznie w pewnym momencie szargać nam nerwy. Nieco mniej satysfakcji będziemy odczuwać korzystając z aparatu fotograficznego, o ile jednak w nocy nie jest on najlepszy, o tyle w dzień powinien przynosić zadawalające rezultaty.

Realme X3 SuperZoom

Jeśli jesteśmy zwolennikami nowości, nie możemy przeoczyć Realme X3 SuperZoom. Tu mamy do czynienia z procesorem Snapdragon 255+, który jest wspierany już nie przez 8, ale 12 GB pamięci RAM. Największym atutem tego modelu jest jednak aparat fotograficzny, a więc to, co zawodziło we wcześniejszych wydaniach. To najlepszy dowód na to, że mamy do czynienia z błyskawicznie rozwijającą się firmą.

Smartfony Realme w atrakcyjnej ofercie znajdziesz na Dragonist.pl: https://dragonist.pl/77-realme

News Jak porównać oferty operatorów komórkowych?

Oferty operatorów komórkowych zapewniają podobne usługi, ale różnią się pod względem kosztów i zasad. Wybór operatora musi być dokonany indywidualnie. czytaj więcej

News Wyłoniono najlepsze produkty i usługi 2020 roku. Poznaj laureatów XI Plebiscytu Mobility Trends

Jeden najważniejszych Plebiscytów technologicznych w Polsce - Mobility Trends rozstrzygnięty. W ostatni weekend marca polscy miłośnicy technologii po raz 11 poznali zdobywców nagrody „Złoty Bel” - wyróżnienia dla najlepszych produktów i usług w 2020 roku. czytaj więcej

News Attivo Networks w ofercie dystrybucyjnej Bakotech

Bakotech - firma dystrybuująca na polskim rynku rozwiązania z obszaru bezpieczeństwa IT, uzupełniła swoje portfolio o rozwiązania służące do wykrywania w czasie rzeczywistym włamań, zarówno do prywatnych jak i publicznych sieci i centrów danych. czytaj więcej

News Alternatywa dla poczty? Nadanie paczek kurierem!

Według opublikowanego w 2017 roku raportu "e-commerce w Polsce w 2017 roku, Gemius dla e-Commerce Polska" dostawa kurierem do domu albo do pracy (w której spędzamy często więcej czasu niż w domu, szczególnie w godzinach pracy kuriera) była najczęściej wybieraną spośród różnych form dostawy, na którą decydowało się 82% Polaków kupujących w sieci. Tych Polaków jest zresztą też coraz więcej. Według raportu Geminusa w 2017 roku przynajmniej jednego zakupu on-line dokonało 54% internautów, co było wzrostem o 6 pkt procentowych w porównaniu do roku poprzedniego. A według najnowszej wersji raportu w 2019 roku było ich już 62%, co jest wzrostem o kolejne 8 pkt procentowych w ciągu dwóch lat! czytaj więcej