Program do elektronicznego obiegu dokumentów. Jakie ma zalety?
News

Program do elektronicznego obiegu dokumentów. Jakie ma zalety?

10.06.2022
Dobry program do elektronicznego obiegu dokumentów jest rozwiązaniem, na które coraz częściej decydują się firmy z różnych branż. Systemy takie, jak Navigator firmy Archman, dokonują rewolucji w zarządzaniu ważnymi dla przedsiębiorstwa treściami. Wygoda, oszczędność miejsca i odciążenie pracowników są tylko niektórymi z ich zalet. Co taki system może zaoferować Twojej firmie?

Dobry program do elektronicznego obiegu dokumentów daje szereg korzyści firmie. Wyposażony jest w narzędzia, które bardzo ułatwiają pracę z podstawową dokumentacją. Tak działa choćby kreator aplikacji RAD systemu Nawigator, który jest oferowany przez markę Archman. Takie rozwiązanie to oszczędność czasu, miejsca i środków. Co jeszcze warto wiedzieć o programach do elektronicznego obiegu dokumentów?  

Jak działa system? Przykład programu firmy Archman

Jak działa program do elektronicznego obiegu dokumentów? Jeśli chcesz zrozumieć istotę takiego systemu, to zapoznaj się z Nawigatorem oferowanym przez firmę Archman (więcej dowiesz się na archman.pl). Mowa tutaj o inteligentnej platformie informatycznej umożliwiającej uporządkowanie procesów biznesowych w firmie i budowę własnych aplikacji dostosowanych do potrzeb przedsiębiorstwa. 

 

System elektronicznego obiegu dokumentacji jest narzędziem, które usprawnia obieg dokumentów i całościowe zarządzanie nimi. Wdrożony w danej organizacji program powinien być odpowiedzialny za pełny obieg dokumentacji: od jej wygenerowania, aż po rejestrację, katalogowanie i przechowywanie w taki sposób, by dostęp do niej był możliwie najlepszy. Bardzo istotne są właśnie te możliwości, które daje produkt od Archman: duża zdolność dopasowania systemu do potrzeb organizacji.

Elektroniczny obieg dokumentów: zalety

Jakie zalety ma program do elektronicznego obiegu dokumentów? Prawda, że jego wprowadzenie związane jest z kosztami dla firmy i procesem adaptacji, ale istnieje wiele argumentów na poparcie twierdzenia, że taka inwestycja się opłaca. Dlaczego? Przede wszystkim system elektronicznego obiegu dokumentów sprawia, że całość informacji na temat ważnych dla firmy dokumentów jest zabezpieczona w jednym miejscu, bez problemu można się do nich dostać. W zakresie obiegu dokumentacji panuje standaryzacja: każdy dokument przechodzi przez te same etapy. 

 

Dodatkowo zaletami wdrożenia takiego systemu będą:

  • Porządek w dokumentacji: dokładnie wiesz o tym, gdzie są poszczególne dokumenty. Odnajdziesz je bez potrzeby robienia żmudnej kwerendy.
  • Możliwość otrzymania dodatkowych informacji: z łatwością daje się stwierdzić, która osoba była odpowiedzialna za wprowadzenie danej informacji do systemu.
  • Nieograniczony dostęp do informacji z dowolnego miejsca na świecie.
  • Bezpieczeństwo i oszczędność miejsca: nie musisz wyodrębniać dodatkowego pomieszczenia na archiwum. Nie ma ryzyka zniszczenia dokumentacji, które występuje w przypadku dokumentów papierowych.
  • Oszczędność środków i zasobów ludzkich: panuje mniejsze zapotrzebowanie na sprzęt, piony administracyjne w firmie nie są tak przeciążone pracą.

 

News Zarządzanie firmową siecią w wielu lokalizacjach jednocześnie, nigdy nie było tak proste

Użytkownicy Internetu wymagają dzisiaj łatwego, szybkiego i nieograniczonego dostępu do sieci z wielu urządzeń równocześnie. To wyzwanie również dla przedsiębiorstw, szczególnie takich, które zarządzają narzędziami do komunikacji nawet tysięcy pracowników. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi nowy standard łączności bezprzewodowej WiFi 6 i nowe urządzenia działające właśnie w tym standardzie, takie jak punkty dostępu Grandstream GWN7660, GWN7664 i GWN7660LR. czytaj więcej

News Podpis kwalifikowany - jakie dokumenty można nim podpisać?

We współczesnym świecie sporo administracyjnych spraw załatwić można poprzez Internet. Jest to dość ważne - osoba fizyczna raz w roku zobowiązana jest do podpisania kilku dokumentów związanych chociażby z podatkami. W sytuacji, kiedy jesteś rodzicem i składasz różne wnioski o pomoc socjalną, tutaj też możesz wspomóc się elektronicznym sposobem ich załatwiania. Jednak sprawa wygląda nieco inaczej, kiedy masz swoją własną firmę, Regularne podpisywanie raportów, zawieranie umów, podpisywanie potwierdzeń czy realizowanie procesów decyzyjnych - to wszystko wymaga wyraźnego podpisu i jest niezwykle czasochłonne. Jednak obecnie można skorzystać z doskonałego rozwiązania, jakim jest podpis kwalifikowany, który często pozwala na zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy. czytaj więcej

News Jaki tablet kupić do nauki, pracy i zabawy?

Dostęp do Internetu oraz korzystanie z różnorodnych aplikacji jest dziś dla większości ludzi codziennością. Dlatego też niemal każdy człowiek posiada elektroniczne urządzenie do tego celu - smartfon, tablet czy osobisty komputer. Tablety są wygodną alternatywą dla telefonu lub komputera w wielu sytuacjach. Jaki tablet kupić do różnych celów, na co należy zwrócić uwagę? Przeczytaj najważniejsze informacje, dzięki którym dokonasz odpowiedniego wyboru. czytaj więcej

News Utrata danych w telefonie – jak je odzyskać?

Utrata danych na telefonie stanowi dla użytkownika duży problem – na telefonie przechowujemy bardzo ważne pliki – zdjęcia, filmy, dokumenty i wiele innych. Utrata danych może nastąpić w wyniku wielu zdarzeń: upadku telefonu, przypadkowego skasowania pliku, zalania oraz innych uszkodzeń urządzenia. czytaj więcej

SerwerSMS.pl SMS-owe integracje. Nowe rozwiązania dla biznesu

Znane i lubiane SMS-y to dziś nie tylko niezobowiązująca, szybka forma komunikacji, ale coraz częściej też ważne biznesowe instrumenty, które odpowiednio skonfigurowane z określonym narzędziami i internetowymi aplikacjami, ułatwiają codzienny kontakt. Przedsiębiorcy mogą wykorzystywać SMS-ową platformę w e-handlu, zarządzaniu zasobami ludzkimi, kontaktu z klientami oraz do wielu innych działań związanych z kierowaniem nowoczesną firmą. czytaj więcej