Produkcja kontraktowa EMS – czym zajmuje się montaż SMT i THT na zlecenie?
News

Produkcja kontraktowa EMS – czym zajmuje się montaż SMT i THT na zlecenie?

27.11.2019
Produkcja kontraktowa EMS to prężnie rozwijający się rynek usług z zakresu montażu podzespołów na płytkach drukowanych. Czym jest EMS i czym zajmuje się montaż SMT i THC na zlecenie?

Czym jest EMS?

Produkcją kontraktową EMS zajmują się doskonale wyposażone firmy oferujące możliwość wykonania urządzeń elektronicznych dla zewnętrznych jednostek. Dzięki temu przedsiębiorstwa zewnętrzne nie muszą inwestować w zakup i utrzymanie linii produkcyjnych, ani w technologię. Ze względu na rozwijający się rynek, produkcję trzeba ciągle unowocześniać i usprawniać. Dla klienta potrzebującego krótkich serii byłoby to niemożliwe. Produkcja kontraktowa zapewnia nie tylko linię produkcyjną, ale także specjalistów. Oferuje montaż podzespołów na płytkach drukowanych, przygotowanie dokumentacji technicznej, a ponadto zakupuje podzespoły, obwody i testuje produkt.

Czym zajmuje się montaż SMT i THT na zlecenie?

Montaż kontraktowy polega na montażu jednostronnym THC lub dwustronnym SMD. W montażu THC przez dziurki w płytce SMD przewleka się końcówki cieniutkich drucików, które następnie się lutuje. Może być wykonywany ręcznie lub pół automatycznie. Wykonane elementy poddawane są kontroli jakości.

Montaż SMD jest bardziej zaawansowany, a elementy montażowe mogą mieć szeroki zakres wymiarów. Przeprowadzany jest w pełni automatycznie. Do zespolenia wykorzystywany jest klej. Każdy produkt po montażu sprawdzany jest optycznie.

Produkcja kontraktowa EMS – czym zajmuje się montaż SMT i THT na zlecenie?

Usługi kompleksowe - czyli montaż kontraktowy na zlecenie

Wiele firm świadczących usługi montażu kontraktowego oferuje także wykonanie projektu i przygotowanie odpowiedniej dokumentacji. Same zajmują się kupnem płytek i podzespołów oraz testowaniem produktów. Usługa może obejmować także pakowanie, etykietowanie, a nawet magazynowanie. Jest to niezwykle istotne dla firm, które potrzebują krótkich serii. Nie muszą one same inwestować w produkcję elementów elektronicznych. Automatyzacja EMS sprawia, że koszt produkcji jest znacznie niższy. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule: „Montaż kontraktowy w praktyce – ile kosztuje wyprodukowanie jednej serii?”.

Elementy elektroniczne stosowane są powszechnie, lecz wiele firm nie ma możliwości, by wytwarzać je samodzielnie. Produkcja kontraktowa EMS to dla nich jedyny sposób na wdrożenie swoich produktów.

News Jak skutecznie przedstawić ofertę handlową?

Jeśli prowadzimy firmę, wiemy jak ważną rolę w relacjach biznesowych odgrywa oferta handlowa. Odpowiednio napisana i skomponowana może stanowić początek wieloletniej współpracy z niejednym klientem. Zdarza się jednak, że nie jesteśmy do końca przekonani jak tego typu dokument powinien wyglądać i jaką formę powinniśmy mu nadać. Lawirujemy między opcjami krótkiego maila, kilkustronnego opracowania i zdecydowanie dłużej formy drukowanej. Boimy się, że zbyt zwięzła wersja zrobi złe wrażenie na potencjalnym usługobiorcy, ale wiemy również, że zbyt długi i szczegółowy tekst także może okazać się porażką. Co więc powinniśmy zawrzeć w naszej ofercie handlowej, by zainteresować nią przyszłego klienta? Jak ją przygotować, by zwrócić jego uwagę na naszą firmę? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej. czytaj więcej

News Czym zajmuje się operator CNC?

Operator CNC to osoba, która zajmuje się obsługą maszyn sterowanych numerycznie. Nieustanny rozwój technologi sprawia, że tego rodzaju fachowiec ma bardzo szerokie możliwości wykorzystania swoich kompetencji. Maszyny CNC służą do szeroko rozumianej obróbki metalu oraz tworzyw sztucznych. Jak wygląda praca na stanowisku operatora urządzeń sterowanych numerycznie? czytaj więcej

News Telewizor HDR. Jak wybrać?

Jedną z powszechnie dostępnych kategorii telewizorów jest grupa sprzętów z technologią HDR. Czym odznacza się ten rodzaj urządzeń? Jak wygląda w praktyce ich użytkowanie? Jakimi kryteriami należy kierować się, wybierając odpowiedni model tego typu telewizora? Poczytaj nasz poradnik. Więcej poniżej. czytaj więcej

Huawei Huawei Consumer Business Group ogłasza wyniki za pierwszą połowę 2017 r.

Huawei Consumer Business Group opublikował dziś wyniki za pierwsze sześć miesięcy 2017 roku. W połowie roku dochody Huawei wyniosły 105.4 miliarda RMB, co oznacza wzrost o 36.2% rok do roku. Sprzedaż smartfonów sięgnęła 73,01 miliona egzemplarzy, czyli zwiększyła się o 20.6% w stosunku do roku ubiegłego. czytaj więcej