Podstawowe rodzaje hostingu. Czym jest hosting hybrydowy?
News

Podstawowe rodzaje hostingu. Czym jest hosting hybrydowy?

11.04.2022
Nowoczesny hosting to dzierżawa zasobów internetowych i usług, które są niezbędne dla stron internetowych i poczty e-mail. Dostawca takich rozwiązań dysponuje miejscem na serwerach, które udostępnia swoim klientom. Warto w tym zakresie wspierać elastyczne rozwiązania.

Jaki powinien być dobrze dobrany hosting? Pora na elastyczne rozwiązania takie, jak hosting hybrydowy. Dzięki usługom dostarczanym m.in. przez Progreso zarządzanie hostingiem jest łatwe, praca w chmurze zaś bardzo wydajna. Co jeszcze warto wiedzieć o poszczególnych rodzajach hostingu?

Czym jest hosting?

Czym właściwie jest hosting? Warto zdawać sobie sprawę z tego, że strony internetowe wymagają ciągłego działania. Chodzi o to, by można było z nich korzystać przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Korzystanie w tym przypadku z komputera domowego lub firmowego byłoby problematyczne. Stąd potrzeba wykorzystania możliwości komputerów działających całodobowo, które określa się jako serwery. Na tych serwerach udostępnia się miejsce i zasoby, co z kolei nosi nazwę hostingu.

Jakie są rodzaje hostingu?

Wybór hostingu jest uzależniony od wielu parametrów (np. ceny, wykorzystywanych technologii, ilości miejsca, szybkości łącza). Co do zasady wyróżnia się następujące rodzaje hostingów:

  • Hosting współdzielony: w tym przypadku klient dzieli miejsce na serwerze z innymi. Takie rozwiązania zaleca się niewielkim podmiotom, które posiadają strony z niezbyt dużą liczbą odwiedzin. Jest to proste i gotowe rozwiązanie, które generuje niskie koszty i jest łatwe w obsłudze. Niestety, oznacza też brak kontroli nad hostingiem i możliwość przeciążenia.
  • VPS: serwer jest współdzielony z innymi, ale klientowi oferuje się własną część dysku i innych ważnych zasobów. Odpowiednie rozwiązanie dla stron o większej liczbie odwiedzin. Jednocześnie daje kontrolę nad hostingiem w pewnym zakresie. Jest to rozwiązanie wydajne, ale występujące przy niskiej cenie.
  • Serwer dedykowany: serwer przeznaczony na użytek klienta, który nie musi dzielić go z innymi użytkownikami. Zaawansowane rozwiązanie dla dużych firm, które jest jednak droższe i trudniejsze w obsłudze. Daje bezpieczeństwo, wydajność i duże możliwości, ale jest drogie.
  • Cloud server: nowoczesne rozwiązanie, gdzie strona jest obsługiwana przez zespół serwerów. Daje możliwość obsługi dużego natężenia ruchu na stronie.

Jakie zalety ma hosting hybrydowy?

Czym w takim razie jest hosting hybrydowy? Chodzi i rozwiązanie, które jest elastyczne i dopasowuje się do potrzeb sygnalizowanych na rynku. w tym przypadku łączy się przede wszystkim zalety hostingu dedykowanego i hostingu w chmurze.

 

Jakie korzyści daje to klientom? Przede wszystkim mogą korzystać z elastyczności, którą odznaczają się rozwiązania chmurowe. To jednak nie koniec, bo można tutaj również cieszyć się z bezpieczeństwa i możliwości skalowania zasobów, co jest charakterystyczne dla wariantów dedykowanych. Jednocześnie przy takich usługach kładzie się nacisk na usunięcie wad poszczególnych rozwiązań. Poszczególne pakiety są przy tym oferowane w coraz bardziej atrakcyjnych cenach.

 

News Czym jest MIX BOX dla dziecka?

Każda okazja jest dobra, by sprezentować dziecku nowy telefon. MIX BOX od T-Mobile to oferta, dzięki której można zyskać nowoczesny smartfon z dobraną do niego ofertą MIX. Poznaj szczegóły oferty MIX BOX od T-Mobile. czytaj więcej

News Dropshipping – na czym polega?

Czy masz świetny pomysł na sklep internetowy, ale nie wiesz, od czego zacząć? Dropshipping może być właśnie tym rozwiązaniem! Jest to idealne rozwiązanie, jeśli twoja firma jest mała lub średnia, ponieważ pozwala zaoszczędzić pieniądze na początkowych kosztach rozpoczęcia działalności. Czym jest dropshipping i jakie są o nim opinie? czytaj więcej

News Tani hosting - jak wybrać najlepszy?

Jedną z najważniejszych rzeczy, o jaką musi zatroszczyć się przedsiębiorca, jest odpowiednia strona internetowa. Wybór wielu osób pada na WordPress - właśnie na tym silniku działa spora część witryn. Niezależnie, czy zdecydujemy się skorzystać z WordPress czy innego systemu, będzie nam potrzebny odpowiedni hosting. Jak go wybrać? czytaj więcej

News Co to jest SLA w hostingu? Jakie SLA jest dobre? Sprawdź!

Bardzo często decydując się na korzystanie ze specjalistycznych usług czy zaawansowanych systemów informatycznych siłą rzeczy skazujemy się na wsparcie osób trzecich. Wynika to chociażby z braku odpowiedniej wiedzy, kwalifikacji, dostępu do systemów itd. O ile zapewnienie ciągłości działania systemu czy dostępu usługi jest dla kluczowe dla Twojego biznesu powinieneś koniecznie zadbać o odpowiednie zapisy umowne lub wykupić dodatkowe SLA. Czym jest i jak działa SLA? Na co powinieneś zwrócić uwagę w kontekście usług hostingowych? czytaj więcej