Po co komu SIP Trunk z numerem komórkowym?
News

Po co komu SIP Trunk z numerem komórkowym?

28.08.2020
SIP Trunk to standardowa w dzisiejszym świecie usługa telekomunikacyjna. Ale nie każdy wie, że oprócz lub zamiast numeracji stacjonarnej, można też użyć tu numeracji komórkowej, dzięki czemu użytkownicy centrali telefonicznej korzystając z telefonów stacjonarnych na biurkach, będą prezentowali się osobie odbierającej połączenie numerem komórkowym. Ale po co to komu jest potrzebne?

Nie od dzisiaj wiadomo, że jeśli usłyszymy dzwonek w naszej komórce lub smartfonie, a na wyświetlaczu zobaczymy numer stacjonarny, to nie tak chętnie odbierzemy to połączenie telefoniczne, jak w przypadku gdybyśmy zobaczyli tu numer komórkowy. Z czego to wynika? Mamy już zakodowane, że jeśli wyświetla się numer stacjonarny, to pewnie ktoś dzwoni aby przeprowadzić ankietę, sprzedać nam garnki lub poinformować o wspaniałej nagrodzie, która czeka na nas do odbioru, bylebyśmy tylko przyszli na spotkanie o niejasnej tematyce sprzedażowej. Może to być też windykator albo urzędnik. I nikomu nie przyjdzie do głowy, że po prostu ktoś do nas może zadzwonić w innym celu.

Oferta specjalna: numer komórkowy +48 799 353 353 z łączem SIP Trunk

Numery stacjonarne są dobre, gdy my chcemy zadzwonić do firmy lub urzędu, ale w żadnym wypadku nie oczekujemy połączeń z takich numerów. I tu dobra informacja dla firm i przedsiębiorców. Z pomocą przychodzi nam usługa SIP Trunk, która ma tą właściwość, że możemy jej używać również z numerami komórkowymi. Jakie to ma znaczenie? Ogromne. Czy nie wystarczyłoby użyć zwykłego telefonu komórkowego z kartą SIM? Niestety, nie. Dlaczego? Zobacz poniżej. Zasadnicza różnica jest w ilości jednoczesnych rozmów, czyli analogia do ilości pasów ruchu na jezdni:

Karta SIM z numerem komórkowym, to ulica z jednym pasem ruchu.

Ulica z jednym pasem ruchu

SIP Trunk z numerem komórkowym, to arteria z wieloma pasami ruchu.

Arteria z wieloma pasami ruchu

 

A patrząc na to zagadnienie bardziej szczegółowo:

  • Używając zwykłego telefonu komórkowego z kartą SIM, mamy do dyspozycji tylko jeden kanał do rozmów, czyli jeśli my dzwonimy, nikt się już do nas nie dodzwoni na dany numer komórkowy (pomijamy tu opcję połączeń oczekujących w telefonie komórkowym, ponieważ i tak nie daje ona nam możliwości prowadzenia dwóch rozmów w jednym czasie).
  • Używając usługi SIP Trunk z numerem komórkowym, mamy możliwość korzystania z jednego numeru komórkowego oraz wielu kanałów do rozmów, dzięki czemu w tym samym czasie możemy odbierać połączenia i dzwonić. Więc liczba połączeń może być ograniczona tylko liczbą kanałów do rozmów, które wykupiliśmy od operatora świadczącego nam usługę.
  • SIP Trunk z numerem komórkowym umożliwia korzystanie z tej samej numeracji komórkowej w tym samym czasie wielu osobom w firmie, w przeciwieństwie do zwykłej komórki z kartą SIM, gdzie w jednym czasie może z niej korzystać i rozmawiać tylko jedna osoba w firmie.
  • Gdy w firmie mamy podany numer komórkowy do kontaktu dla klientów i jest on na karcie SIM włożonej do telefonu komórkowego, a połączenie jest do innej osoby, musimy zanieść ten telefon komórkowy tej osobie, żeby mogła rozmawiać, ale jeśli mamy SIP Trunk z numerem komórkowym, możemy swobodnie przełączyć połączenie na biurko tej osoby.
  • Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast jednego numeru komórkowego, mieć dwa lub więcej numerów komórkowych w ramach usługi SIP Trunk i dynamicznie nimi zarządzać w zależności od potrzeb - tego rodzaju działania nie uda się zrobić na telefonie komórkowym, nawet w smartfonie z dwoma slotami kart SIM.

Tak więc dzięki obecnym możliwościom technicznym, wiele osób może swobodnie korzystać w jednym czasie z tego samego numeru komórkowego, dzięki usłudze SIP Trunk z numerem komórkowym.

Autor: Grzegorz Arciszewski

Chcesz skorzystać z usługi SIP Trunk z numeracją komórkową w firmie? Skorzystaj z formularza poniżej, przedstawimy Ci oferty w tym zakresie.

* - Pola wymagane