Outsourcing IT oszczędność i bezpieczeństwo w okresie pandemii
News

Outsourcing IT oszczędność i bezpieczeństwo w okresie pandemii

25.03.2021
Jak rozsądnie zarządzać firmą w dobie pandemii? Jak już wielu z nas zauważyło ze względu na panujące obostrzenia wiele firm ograniczyło swoją działalność głównie do działań związanych z Internetem. Firmy w większości pracują zdalnie, większość spotkań z kontrahentami odbywa się on-line, a nawet sprawy w takich instytucjach jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Urząd Skarbowy jesteśmy w stanie poprowadzić bez wychodzenia z domu. Czy na chwilę obecną firmy są dobrze przygotowane na całkowitą zmianę modelu działalności na on-line? Jakie rozwiązania należy wdrożyć? Jakie koszty ponieść? Jakie korzyści może przynieść firmie zlecenie części zadań zewnętrznym podmiotom? Czy outsourcing IT to optymalne rozwiązanie na dzień dzisiejszy? Sprawdźmy.
  1. Oszczędność

Głównym atutem, który przemawia za skorzystaniem z opcji outsourcingu IT jest oszczędność. Właśnie tego szukają firmy, które w dobie koronawirusa odnotowały znaczny spadek przychodów. Korzystając z usług zewnętrznej firmy nie musimy zatrudniać informatyka na pełen etat. Jesteśmy zwolnieni dzięki temu z wypłaty pensji, która nie ma co ukrywać w dziale IT nie należy do najniższych. Unikamy również kosztów wyposażenia biura i specjalistycznego sprzętów dla pracownika. Usługa outsourcingu wykonywana jest jedynie w momencie, kiedy tego potrzebujemy i właśnie za ten czas zapłacimy. Dodatkowo możemy być pewni, że skrojony na miarę abonament z pewnością pozwoli dopasować zakres usług nawet w przypadku najbardziej wymagającego klienta.

  1. Optymalne rozwiązania

Zdalne wykonywanie obowiązków w firmie wymaga wielu przygotowań i odpowiedniego zaplecza IT. Nie każdy właściciel przedsiębiorstwa może pozwolić sobie na poświęcenie czasu na sprawdzanie i unowocześnianie stanu infrastruktury informatycznej. Jest to czas, który zamiast tego warto przeznaczyć na budowanie pozycji na rynku. Zewnętrzna firma zajmująca się outsourcingiem IT jest w stanie w krótkim czasie przeprowadzić audyt systemów informatycznych i przedłożyć jego wyniki oraz sugestie co do ewentualnych zmian i proponowanych działań. Warto szukać rozwiązań, które zrozumieją potrzeby naszego biznesu.

  1. Doświadczenie

Doświadczenie jest kluczem do sukcesu. Dlatego warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia jakie oferuje kompaniainformatyczna.pl. Jest to sztab wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin, którzy są do naszej dyspozycji w zależności od problemu z jakim się borykamy. W swojej codziennej pracy ze względu na różnorodną specyfikę wykonywanych zleceń muszą być wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt i technologię, co pozwala nam zaoszczędzić na wydatkach z tym związanych i przenieść zaoszczędzone środki do innego obszaru naszej działalności.

  1. Bezpieczeństwo

Obecnie zapewnienie bezpieczeństwa danych firmowych w sieci i tym samym na posiadanych sprzętach jest sprawą bardzo istotną. Szczególnie teraz kiedy wykonywanie pracy zdalnej w domu jest narażone na ataki i niekontrolowany wyciek danych. Kompleksowa obsługa IT to rozwiązanie, które szybko i profesjonalnie sprawdzi obecne formy zabezpieczeń, zaproponuje sprawdzone oprogramowania ochronne, zabezpieczy łącza i sieć firmową oraz wzmocni strukturę stosowanych haseł. Bezpieczeństwo w firmie przekłada się na spokojny sen właściciela.

Outsourcing IT oszczędność i bezpieczeństwo w okresie pandemii

  1. Kwarantanna

Jak poradzić sobie bez informatyka który jest na kwarantannie, a firma wymaga natychmiastowego wsparcia? Czy da się uniknąć strat związanych z przestojem? Nawet z takiego problemu można znaleźć wyjście. Jeden telefon wystarczy, żeby zapewnić pomoc specjalisty z firmy outsourcingowej.

W czasie pandemii firmy walczą o każdego klienta, żeby przetrwać na rynku. Nie ma tu mowy o przestojach czy problemach ze sprzętem takim jak komputer, który jest podstawowym narzędziem pracy. Outsourcing IT to rozwiązanie, które zagwarantuje oszczędność czasu i pieniędzy, bezpieczeństwo i idealne dostosowanie wdrażanych rozwiązań.

News Sprzedaż w czasach zarazy

Jak sprzedawać produkty i usługi B2B w czasie epidemii, gdy spotkania z przedstawicielami handlowymi są ograniczone do minimum? Podczas spotkań online lub rozmów telefonicznych, oczywiście. Jak zatem maksymalnie ułatwić pracę handlowcom, jakie narzędzia zapewnić, aby mogli pracować jak najbardziej efektywnie? Oferta Grandstream – globalnego dostawcy rozwiązań telekomunikacyjnych VoIP, to propozycja zdecydowanie warta rozważenia. czytaj więcej

Bakotech Kwartalny raport bezpieczeństwa: dane do logowania na celowniku cyberprzestępców

WatchGuard® Technologies, lider w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego, ogłosił wyniki kwartalnego raportu o bezpieczeństwie internetowym, który analizuje najnowsze zagrożenia komputerowe i sieciowe dotyczące małych i średnich firm (SMB) oraz rozproszonych przedsiębiorstw. Ustalenia z Q2 2017 wykazały, że przestępczość wykorzystywana do uzyskiwania dostępu do danych do logowania użytkownika wzrasta. czytaj więcej

Fortinet Raport Fortinet: rośnie liczba ataków ransomware, cyberprzestępcy uderzają w weekendy

Fortinet® (NASDAQ: FTNT), światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, przedstawił wyniki swojego najnowszego globalnego badania zagrożeń informatycznych. Według niego stale rośnie liczba ataków ransomware, dwie trzecie firm miało do czynienia ze złośliwym oprogramowaniem, które stwarzało duże bądź krytyczne zagrożenie, a cyberprzestępcy coraz częściej atakują podczas weekendów i dni wolnych. czytaj więcej

News Grupa Aruba uruchomi kampus Global Cloud Data Center o powierzchni 200 tys. m2

Na północy Włoch, niedaleko Mediolanu, grupa Aruba finalizuje budowę swojego trzeciego centrum danych na Półwyspie Apenińskim i siódmego w ramach europejskiej sieci. Obecnie operator przyjmuje rezerwacje miejsc w nowym obiekcie o powierzchni 200 000 m2. Jest on wyposażony w najnowsze technologie, posiada certyfikat Rating 4 według ANSI/TIA 942-A, spełnia najwyższe standardy ekologiczne i ma stać się jednym z wiodących ośrodków chmurowych (Cloud hub). czytaj więcej