Oryginalne i zamienne tusze do drukarek HP – które warto wybrać?
News

Oryginalne i zamienne tusze do drukarek HP – które warto wybrać?

25.07.2021
Wielu producentów oferuje drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, które są niedrogie i dzięki temu usprawniają nie tylko pracę w biurach, ale również wspierają naukę oraz realizowanie innych zadań w domach. Dużą popularnością cieszą się urządzenia marki Hewlett-Packard ze względu na kompaktowość i prostotę obsługi. Czy zawsze koniecznie jest stosowanie tuszów oryginalnych? Czym różnią się od nich tusze zamienne?

Jakie zalety ma stosowanie tuszów oryginalnych?

Wygodne i nieskomplikowane w obsłudze urządzenie, które nie zajmuje dużo miejsca, jest chętnie wybierane przez użytkowników. Właśnie takie drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne oferuje Hewlett-Packard. Przed zakupem sprzętu warto zwrócić uwagę na cenę tuszu, aby wiedzieć, z jakimi nakładami finansowymi będzie wiązać się jego eksploatacja.

 

Do wyboru są tusze oryginalne i zamienne, ale najpierw zajmiemy się zaletami stosowania oryginałów. Pamiętaj, że HP 652 tusz lub każdy inny tusz nie jest przeznaczony do wszystkich modeli drukarek. HP 652 można stosować do takich urządzeń jak: HP DeskJet Ink Advantage 4535, HP DeskJet Ink Advantage 1115, HP DeskJet Ink Advantage 5275, HP DeskJet Ink Advantage 3835 oraz kilku innych. Warto pamiętać numer tuszu lub przed zakupem kolejnego opakowania sprawdzić model drukarki.

Oryginalny tusz HP 652 gwarantuje, że drukarka będzie funkcjonować sprawnie. Jest z nią w pełni kompatybilny, dzięki czemu chroni urządzenie przed awariami, a tym samym wpływa na przedłużenie jego żywotności. Sięgając po oryginalne tusze, zyskujesz pewność, że wydajność podana przez producenta pokrywa się z rzeczywistością. Tusze są produkowane przez producentów drukarek, więc charakteryzują się najwyższą jakością. Zamienniki również mają zalety, dlatego nie należy ich z góry przekreślać.

Zamienniki tuszu do drukarki HP 652 jako alternatywne rozwiązanie

Chociaż oryginalny tusz HP 652 jest niezawodny, nie oznacza to, że zamiennik musi być gorszy. Zamienniki są produkowane przez producentów zewnętrznych, dlatego ich jakość może się różnić. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej producentów, którzy specjalizują się w produkcji tuszów i dokładają wszelkich starań, aby ich jakość spełniała oczekiwania użytkowników.

Na stronie https://www.drukuj24.pl/wklad-atramentowy-f6v25ae-black-oryginalny.html możesz kupić oryginalny czarny tusz do drukarki HP 652, ale w ofercie znajduje się również zamiennik firmy zewnętrznej. Zamienniki marek, które działają na rynku od co najmniej kilku lat, zapewniają wydruki niemal nie do odróżnienia w porównaniu z oryginałami. Jakość jest wręcz identyczna w przypadku czarnych tuszów. Różnice stają się bardziej widoczne w przypadku tuszów kolorowych. Niepodważalną zaletą zamienników jest ich wyraźnie niższa cena.

 

Różnice w cenie oryginalnego tuszu HP 652 i zamiennika

Czarny oryginalny tusz 652 HP ma pojemność 6 ml i kosztuje 66,28 zł. Natomiast jego zamiennik o pojemności 15 ml kosztuje 84,99 zł. W przypadku oryginału wydruk jednej strony kosztuje 18,41 gr, a w przypadku zamiennika 9,44 gr, czyli prawie o połowę mniej.

News Sadzimy las z Orange Flex

Ruszyła arcyciekawa akcja Orange Flex, w ramach której użytkownicy Orange Flex mogą przekazywać swoje gigabajty na rzecz wspólnego sadzenia lasu. czytaj więcej

News SIPTRUNK – jako przyszłość telekomunikacji

SIPTRUNK to dedykowana usługa dla firm, które chcą korzystać z telefonii VoIP. Usługa jest realizowana za pomocą protokołu SIP (Session Initiation Protocol) stad nazwa SIP Trunk. Na jednym koncie SIP można prowadzić od jednej do kilkudziesięciu rozmów jednocześnie. Przewagą SIP TRUNK jest zdecydowanie mobilność. W żaden sposób firma nie jest związana z jednym miejscem, biurowcem, do którego operator dostarcza nam usługę. Niezależnie od lokalizacji możemy skorzystać z tej oferty, gdy mamy zapewniony dostęp do internetu. czytaj więcej

News Tusze i tonery do drukarki zamawiaj przez internet. To proste!

Tusze i tonery to podstawowy materiał eksploatacyjny drukarek, tak często wykorzystywanych w biurach, szkołach i domach. Choć obydwa przeznaczone są do tych popularnych urządzeń, to nie można używać ich zamiennie. Tusze stosowane są bowiem w urządzeniach atramentowych, a tonery w laserowych. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej. Jak działają tonery, a jak tusze do drukarki? Gdzie kupić tusze i tonery w Warszawie - stacjonarnie i przez internet? Podpowiadamy! czytaj więcej

News Czym są tusze i tonery do drukarek? Dowiedz się, zanim kupisz!

Dobra drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne są podstawowym wyposażeniem każdego biura, a także pełnią przydatną funkcję w wielu gospodarstwach domowych. Ich praktyczne zastosowanie oraz konkurencyjne i przystępne ceny sprawiają, że sprzęt tego rodzaju ma już zdecydowana większość z nas. Jeśli jednak staniemy przed koniecznością zakupu nowego sprzętu, warto zastanowić się, czy nowe urządzenia drukujące ma wykorzystywać tusze, czy tonery. Są to bowiem dwa zupełnie inne mechanizmy. Czym jest każdy z nich? Odpowiadamy. czytaj więcej