Obsługa informatyczna firmy – nie tylko serwis sprzętu
News

Obsługa informatyczna firmy – nie tylko serwis sprzętu

11.11.2019
Każda firma wykorzystująca rozwiązania informatyczne powinna zadbać także o swoje bezpieczeństwo IT.

Coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z komputerów i internetu w celu prowadzenia swojej działalności. Dzięki tym technologiom można dotrzeć do wielu nowych klientów, łatwiej realizować biznesowe sprawy, a także w konsekwencji zwiększyć zyski. W takich przypadkach konieczna jest profesjonalna i kompleksowa obsługa informatyczna. Jak można zapewnić ją swojej firmie?

 

W tym artykule poświęcamy miejsce następującym tematom:

 • Obsługa informatyczna – wsparcie IT dla każdej firmy
 • Outsourcing IT – kompleksowo, fachowo, tanio
 • Wybrane usługi informatyczne dostępne jako outsourcing
 • Zalety korzystania z usług informatycznych
 • Ile kosztuje obsługa informatyczna firm?

Obsługa informatyczna – fachowe wsparcie dla każdej firmy

Pod pojęcie takim jak „obsługa informatyczna” znalazła się szeroka gama różnych czynności, których celem jest wsparcie działalności firmy od strony informatycznej. Teraz, gdy firmy każdego dnia korzystają z komputerów i urządzeń informatycznych innych typów, usługi informatyczne tego rodzaju stały się wręcz niezbędne.

W większych firmach obsługa informatyczna odbywa się za pośrednictwem własnego działu IT. Wówczas zatrudnieni w nich informatycy mogą błyskawicznie zareagować na konkretne zdarzenia, a także mogą tworzyć i dbać o obszar IT w firmie.

Jednak mniejsze przedsiębiorstwa zaliczane do sektora MŚP najczęściej nie dysponują wystarczającym budżetem do tego, aby zatrudnić własnego informatyka. Wówczas wybór może paść na zewnętrznych dostawców usług informatycznych, którzy mogą zaoferować dostęp do szerokiej gamy usług.

 

W takim przypadku opieka informatyczna może być prowadzona na dwa sposoby:

 • doraźnie, gdy pojawia się taka potrzeba
 • stale jako obsługa informatyczna firm

 

Gdy firma chce mieć pewność, że jej obszar IT będzie działał niezawodnie, najlepszym rozwiązaniem jest stała obsługa informatyczna, która gwarantuje dostęp do wsparcia IT przez 24 godziny na dobę.

Outsourcing IT – kompleksowo, fachowo, tanio

Stała obsługa informatyczna oferowana jest jako outsourcing. Taka forma współpracy B2B, czyli pomiędzy dwoma podmiotami gospodarczymi jest obecnie bardzo popularna i chętnie wybierana w wielu obszarach, w tym także w IT.

Outsourcing IT odbywa się zarówno w firmie klienta, gdy pojawia się taka potrzeba, jak również oferowany jest przez czaty on-line oraz przez telefon. Wobec tego wtedy, gdy konieczne jest uzyskanie fachowego wsparcia dotyczącego IT, wystarczy skontaktować się z dostawcą takich usług, z którym zawarta jest umowa o świadczenie usług informatycznych.

W ramach outsourcingu informatycznego można korzystać z szerokiej gamy usług, które można dostosować również indywidualnie do konkretnych potrzeb firmy. Wtedy klient może otrzymać wsparcie odpowiadające potrzebom jego działalności, na przykład przy prowadzeniu sprzedaży hurtowej, sklepu internetowego, świadczeniu usług transportowych i w wielu innych branżach.

 

Wybrane usługi informatyczne dostępne jako outsourcing:

 • tworzenie infrastruktury IT
 • stała opieka nad obszarem IT w firmie
 • administracja sieci komputerowych
 • instalacja i integracja systemów informatycznych i innego oprogramowania
 • serwis urządzeń przy usterkach
 • tworzenie polityk bezpieczeństwa
 • przygotowywanie kopii zapasowych – backupów
 • profilaktyka antywirusowa
 • odzyskiwanie ważnych danych
 • budowa stron WWW i ich obsługa
 • tworzenie i obsługa e-maili firmowych
 • działania w zakresie
 • szkolenia informatyczne dla pracowników
 • zakup sprzętu informatycznego
 • doradztwo informatyczne

 

Wobec tego obsługa informatyczna w firmie to nie tylko serwis sprzętu wtedy, gdy pojawią się usterki. W ramach takiej oferty skorzystać można także z wielu innych rozwiązań informatycznych, które gwarantują, że firma będzie działała niezawodnie w tym właśnie obszarze.

Najczęściej dostawcy usług informatycznych oferują wtedy specjalne pakiety, które różnią się pomiędzy sobą zakresem usług, czasem oczekiwania na reakcję ze strony informatyków, liczbą godzin wchodzących w skład obsługi IT.

Rodzaj pakietu powiązany jest także z ceną obsługi informatycznej – szeroka gama ofert powoduje, że każda firma może wybrać dla siebie takie rozwiązanie, które będzie dla niej najbardziej korzystne cenowo.

 

Zalety korzystania z usług informatycznych:

 • znaczne obniżenie kosztów związanych z obsługą obszaru IT w firmie
 • stała kontrola kosztów usług informatycznych – mniejsze ryzyko niespodziewanych, wysokich wydatków
 • dostęp do kompleksowej opieki informatycznej, która może być dostosowana do indywidualnych potrzeb firmy
 • doradztwo informatyczne pozwalające na wybór najlepszych rozwiązań IT dla firmy
 • możliwość skoncentrowania się na realizowanej działalności gospodarczej – obszarem IT zajmą się wówczas specjaliści
 • szybki czas reakcji na konkretne zdarzenia – także przez 24 godziny na dobę
 • zmniejszenie ryzyka związanego z prowadzeniem działalności pod kątem IT w różnych branżach
 • podniesienie konkurencyjności przez stosowanie sprawdzonych, nowoczesnych rozwiązań informatycznych

Ile kosztuje obsługa informatyczna firm?

Aktualnie obsługa informatyczna dla klientów biznesowych to usługa, która dostępna jest w przystępnych cenach. Jak zostało wspomniane wcześniej, najczęściej mamy do czynienia z usługami dostępnymi w formie pakietów, niemniej jednak istnieje możliwość doboru usług indywidulanych.

Najczęściej ceny rozpoczynają się już od około 500 złotych miesięcznie. Mogą dochodzić natomiast nawet do ponad 2000-3000 złotych na miesiąc w zależności od szeregu czynników zaprezentowanych poniżej.

 

Na koszt obsługi informatycznej w firmie wpływają głównie:

 • wybrany zakres usług
 • czas reakcji na zgłoszenia
 • liczba godzin obsługi informatycznej na miesiąc
 • liczba komputerów i serwerów w firmie
 • liczba pracowników w firmie
 • czas trwania umowy na outsourcing IT

 

Dokładne informacje dotyczące kosztów związanych z obsługą informatyczną dla klientów biznesowych można uzyskać bezpośrednio na stronach WWW dostawców takich usług, a także po wypełnieniu formularza kontaktowego lub podczas spotkania z przedstawicielem firmy.

ITCenter – fachowa obsługa informatyczna w Warszawie i Białymstoku

Warszawa to miasto, gdzie funkcjonuje wiele firm, z których większość decyduje się na korzystanie z profesjonalnych i kompleksowych usług informatycznych. Firmy te posiadają do dyspozycji szeroką gamę ofert w ramach obsługi informatycznej.

Jednym z dostawców usług informatycznych jest firma ITCenter, która specjalizuje się w udzielaniu usług tego typu już od ponad 20 lat. ITCenter prowadzi obsługę informatyczną firm głównie w sektorze MŚP, czyli małych i średnich przedsiębiorstw. Firma posiada oddziały w Warszawie oraz Białymstoku.

Podsumowując, obsługa informatyczna w biznesie to skuteczne wsparcie dla każdej firmy, która chciałaby zadbać o swoją działalność także od strony IT. Podjęcie współpracy z fachowym dostawcą usług IT to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa!

News Wyzwania związane z rekrutacją specjalistów IT

Wydawałoby się, że rynek IT pod względem rekrutacji to jeden z najłatwiejszych obszarów do szukania i znajdowania pracowników. W końcu rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że z jednej strony coraz więcej firm technologicznych rozpoczyna swoją działalność, z drugiej zaś kompetencje IT i programistyczne stanowią coraz popularniejszą ścieżkę edukacyjną wśród osób poszukujących nowych doświadczeń zawodowych. Niestety znalezienie dobrego specjalisty IT nie jest takie łatwe. Jakie wyzwania związane z rekrutacją w IT są obecnie największą przeszkodą? czytaj więcej

News Utrata danych w telefonie – jak je odzyskać?

Utrata danych na telefonie stanowi dla użytkownika duży problem – na telefonie przechowujemy bardzo ważne pliki – zdjęcia, filmy, dokumenty i wiele innych. Utrata danych może nastąpić w wyniku wielu zdarzeń: upadku telefonu, przypadkowego skasowania pliku, zalania oraz innych uszkodzeń urządzenia. czytaj więcej

News Tablety graficzne – rewolucja w świecie rysunku?

Czasy, gdy jedynym atrybutem rysownika była kartka papieru i ołówek, minęły bezpowrotnie. Obecnie coraz więcej profesjonalnych grafików w swojej pracy korzysta z zaawansowanych możliwości technologicznych stwarzanych przez tablety graficzne. Wiele osób uważa, że te niewielkie, ale bardzo praktyczne urządzenia stanowią milowy krok w rozwoju sztuki graficznej. Co sprawia, że współcześni rysownicy nie są w stanie obyć się bez tego typu sprzętu? czytaj więcej

News Telekonferencje – ten sposób komunikacji zostanie z nami na dłużej!

Żyjemy w czasach telekonferencji. I chociaż wszyscy liczymy na to, że tzw. „odmrożenie gospodarki” nastąpi jak najszybciej i z niecierpliwością czekamy, kiedy wreszcie będzie można umówić się na spotkanie „w realu”, wiemy, że pandemia zmieniła nasz świat już bezpowrotnie. Niektóre rozwiązania, a tele- i wideokonferencje na pewno, zostaną z nami już na zawsze. Bo okazało się, że choć bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem nic nie jest w stanie zastąpić, to jednak dzięki telekonferencjom i spotkaniom online, możemy oszczędzać czas i pieniądze oraz efektywniej pracować zdalnie. Dlatego warto inwestować w rozwiązania, które wspierają ten rodzaj komunikacji, aby zapewnić pracownikom jak najwyższy komfort pracy. Dzięki rozwiązaniom tele- i wideokonferencyjnym od Grandstream problemy techniczne nigdy nie staną na przeszkodzie wysokiej skuteczności! czytaj więcej