Nowy rok szkolny już za kilka dni – o czym pamiętać aby się dobrze przygotować?
News

Nowy rok szkolny już za kilka dni – o czym pamiętać aby się dobrze przygotować?

24.08.2021
Jak co roku, 1. września 2021 rozpocznie się nowy rok szkolny, dlatego przyszedł ostatni czas, aby się do niego przygotować, sprawdzić co należy dokupić i uzupełnić lub po prostu wymienić. Takie rzeczy jak zeszyty czy długopisy są rzeczami oczywistymi, ale w dobie pandemicznych zawirowań, trzeba wziąć też pod uwagę inne elementy, które mogą okazać się niezbędne do sprawnej nauki w szkole. Zobacz jakie.

Zgodnie z zapowiedziami, wszyscy uczniowie zaczną rok szkolny z nauką stacjonarną. Jednak nie ma żadnej gwarancji, że dalsze miesiące nauki nie będą nauką hybrydowa lub nawet zdalną, więc oprócz podstawowych szkolnych rzeczy niezbędnych do nauki, wydaje się , że niezbędne będą również rzeczy z zakresu elektroniki komputerowej.

Komputery i laptopy

Można powiedzieć, że są to już nieodzowne elementy naszego życia, które są niezbędne do tego, aby móc uczestniczyć w codziennym życiu przeciętnego człowieka. W czasach przedpandemicznych, brak komputera czy laptopa, można było sobie swobodnie zrekompensować, najczęściej poprzez możliwość skorzystania z tych urządzeń w pracowniach komputerowych szkół. Jednak dziś jest to element niezbędny aby móc uczestniczyć w podstawowych zajęciach szkolnych w sytuacji, gdy uczniowie będą musieli korzystać z zajęć on-line. Zdalna nauka stała się już naszą codziennością, dlatego sprawdź, czy twoje dzieci mają sprzęt komputerowy, na którym będą mogły swobodnie korzystać z lekcji i odrabiać na nim zadane przez nauczycieli prace domowe.

Routery i switche

Jednak komputer czy laptop to urządzenie końcowe, które trzeba do czegoś podłączyć, żeby mogło się łączyć z Internetem, a szczególnie jeśli chcemy z tych urządzeń korzystać bezprzewodowo i jeśli mamy w domu więcej niż jedno takie urządzenie. Dlatego jest nam niezbędny sprzęt sieciowy taki jak router, a żeby rozgałęzić sieć i podłączyć więcej urządzeń, niezbędny nam będzie również switch. Dlatego w tym miejscu dobrze by było zweryfikować, czy gdy korzystamy z laptopa, nie trzeba czasami już teraz zapewnić komunikacji bezprzewodowej dla łatwiejszego korzystania z tego urządzenia i zaopatrzyć się w router z antenami do komunikacji WiFi.

Akcesoria

Tym co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w świecie zdalnej nauki, to akcesoria do komputera i laptopa. Najważniejsze są słuchawki i mikrofon, dzięki którym zapewnimy naszej pociesze swobodną komunikację z nauczycielami i innymi uczniami, dzięki czemu również komfort otoczenia na tym zyska. Dodatkowo akcesoria te wpłyną na możliwość lepszego skupienia się podczas zajęć na omawianych w czasie lekcji zagadnieniach. Rozważ też zakup kamery internetowej, aby komunikacja z otoczeniem była pełniejsza.

 

Dobrym posunięciem będzie sprawdzenie i zweryfikowanie poprawności działania akcesoriów, nad którymi w zasadzie w ogóle się nie skupiamy, ponieważ jesteśmy do ich obecności mocno przyzwyczajeni, ale bez których obsługa komputera jest niemożliwa. Są to myszka i klawiatura. Oba te akcesoria lubią się psuć w najmniej oczekiwanym momencie – szczególnie mysz komputerowa – i jeśli są stare i zużyte, warto zastanowić się nad ich wymianą.

 

I na koniec zostały nam drukarka i skaner. Drukarka zawsze jest przydatna w sytuacji, gdy uczeń musi przygotować pracę w postaci fizycznej i zanieść ja nauczycielowi. Prawdą jest, że w dzisiejszym świecie wiele prac wykonuje się w wersji cyfrowej, ale nieraz – szczególnie, gdy zajęcia nie są on-line – część prac oddajemy nauczycielom w formie pisemnej. Natomiast skaner jest tym akcesorium, które przyda się rzadziej, ale jego posiadanie może znacznie ułatwić nam pracę, szczególnie jeśli potrzebujemy przenieść materiał drukowany do świata cyfrowego. Można oczywiście zrobić zdjęcie np. smartfonem, ale bardziej efektywne w tym przypadku będzie skorzystanie ze skanera, podłączonego na wprost do naszego komputera.

 

News Jakie prezenty na Walentynki? Może coś niestandardowego?

Gwiazdka minęła, ale czas prezentów może nadal trwać, ponieważ przed nami Walentynki, więc zbliża się doskonała okazja, żeby zrobić komuś zaskakujący prezent, szczególnie jeśli nie trafiło się z właściwym prezentem pod choinkę. Tym razem może coś innego niż zwykle? czytaj więcej

News 5 parametrów, na które musisz zwrócić uwagę, wybierając smartfon u operatora

O czym pamiętać, przeglądając dostępne modele telefonów? Które parametry decydują o jakości obsługi urządzenia oraz warunkują jego funkcjonalność dla użytkownika? czytaj więcej

Huawei „Fani od zawsze”, czyli „Lewy”, jakiego nie znacie

Z okazji Mistrzostw Świata Huawei prezentuje kolejną odsłonę współpracy z Robertem Lewandowskim. Historię najlepszego polskiego piłkarza, w trzech krótkich odcinkach, po raz pierwszy opowiadają jego najwierniejsi fani – przyjaciele, którzy są z nim od zawsze. Projekt zrealizowała agencja Stor9_. czytaj więcej