Nowoczesne zarządzanie magazynem. Kilka słów o narzędziach dla współczesnego logistyka.
News

Nowoczesne zarządzanie magazynem. Kilka słów o narzędziach dla współczesnego logistyka.

08.11.2019
Logistyka wewnętrzna staje się jednym ze sposobów generowania przewagi konkurencyjnej. W świecie dużej walki pomiędzy organizacjami oferującymi podobne produkty to właśnie wszelkie aspekty związane z dostępnością towaru i szybkością jego dostawy staną się kluczowe z perspektywy wyborów konsumenckich. W tym artykule opowiemy jak wspomagać decyzję współczesnych logistyków i w jaki sposób usprawnić działanie swojego magazynu.

System zarządzania magazynem (system WMS)- podstawa dzisiejszej logistyki magazynowej.

Podstawą wszelkich działań mających na celu optymalizację sfery logistyki magazynowej jest wdrożenie nowoczesnego systemu zarządzania magazynem klasy WMS (nazwa WMS pochodzi od angielskiego Warehouse Management System). System tego typu to narzędzie informatyczne wspomagające pracę w magazynach i centrach dystrybucji. System WMS wspiera przede wszystkim wszelkie aktywność związane z następującymi obszarami pracy:

- przyjęcie towaru do magazynu

- składowanie towaru w magazynu

- wydanie towaru poza magazyn (realizacja zamówień Klienta)

W ramach czynności związanych z przyjęciem towaru do magazynu system zarządzania magazynem nadaje indywidualne numery (tak zwane numery rejestracyjne) każdej najmniejszej, identyfikowalnej jednostce towarowej. Taka numeracja pozwala efektywnie śledzić towar wewnątrz magazynu. W ramach operacji składowania system klasy WMS decyduje o lokowaniu towaru w tymczasowych miejscach składowania. Umieszczanie towaru do składowania przez system magazynowy powoduje, że znacznie lepiej wykorzystywana jest przestrzeń magazynowa (nawet o 30% bardziej efektywnie niż w przypadku magazynu, który nie jest wspierany przez WMS). W przypadku wydania towaru do magazynu system WMS zarządza kompletacją towaru pod konkretne zamówienia Klienta, jego pakowaniem oraz wysyłką (na tym etapie system zarządzania magazynem bywa zintegrowany z systemem kurierskim automatyzując proces generowania etykiet kurierskich i innych dokumentów wysyłkowych).

Chcąc optymalizować obszar logistyki wewnętrznej warto zadbać o odpowiedni sprzęt.

Właściwe przygotowanie magazynu do działania w sposób optymalny wykracza poza instalację systemu klasy WMS. Działanie systemu wspomagane jest poprzez zastosowanie sprzętu automatycznej identyfikacji. Wśród tego sprzętu na największą uwagę zasługują:

- drukarki etykiet, z użyciem których drukowane są etykiety samoprzylepne do zastosowania w magazynie

- kolektory danych, które stanowią swego rodzaju łącznik pomiędzy systemem magazynowym WMS, a operatorem magazynowym

- czytniki kodów do odczytu kodów kreskowych w każdym miejscu, w którym jest to potrzebne w procesie magazynowym

HIT-Kody Kreskowe- Twój integrator systemów optymalizujących logistykę wewnętrzną.

Poznański integrator systemów automatycznej identyfikacji HIT-Kody Kreskowe działa na rynku już ponad dwadzieścia lat. W tym czasie zrealizował setki wdrożeń w Polsce i poza granicami naszego kraju.

News Atrakcyjne biuro dla nowoczesnych i aktywnych pracowników

Nowoczesne, innowacyjne biura dbają nie tylko o dobry sprzęt do pracy dla swoich pracowników, ale również o ich zdrowie, w tym również to dotyczące postawy. W obecnych czasach nie wystarczy zagwarantować pracownikowi osobnego biurka, krzesła oraz komputera. Aktualnie pracownicy wymagają od pracodawców znacznie więcej, gdyż lata pracy przy komputerach w pozycji siedzącej uświadomiły, jak niebezpieczne to może być dla zdrowia. Jak przystosować biuro, by pracownikom znacznie lepiej mijał wyznaczony czas pracy? Co pozwoli utrzymać zdrowie w lepszej kondycji nawet podczas pracy przed komputerem?

1. Praca naprzemienna - raz na stojąco, raz na siedząco
2. Dobre krzesło biurowe jako klucz do wygodnej pracy
3. Biurko z regulacją wysokości - w czym tkwi jego fenomen?
4. Ćwiczenia w pracy - jak być aktywnym?
5. Akustyka w pracy, czyli sposób na skupienie i większą efektywność czytaj więcej

News Darmowe GB w Play na Kartę

Play kieruje kolejną, atrakcyjną ofertę do nowych klientów prepaid. Można zyskać, aż 100 dodatkowych, darmowych GB do wykorzystania w dowolnym celu. czytaj więcej

News Jak założyć bloga na Wordpressie?

Blogowanie od wielu lat cieszy się rosnącą popularnością, dlatego też coraz większa liczba osób rozważa możliwość założenia własnego bloga. Obecnie najpopularniejszym systemem wykorzystywanym do tworzenia blogów jest WordPress będący oprogramowaniem typu GNU (General Public License), co oznacza, że korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne. Z tego też względu z możliwości założenia bloga dzięki WordPress zaczyna korzystać coraz większa liczba osób, które chciałyby wyrażać swoje opinie i przemyślenia na wybrane tematy. Jak jednak założyć bloga? Z poniższym poradnikiem z pewnością wszystko przebiegnie sprawnie i szybko. czytaj więcej