Nowoczesna rekrutacja. Jak voiceboty wspierają procesy rekrutacyjne i selekcję kandydatów?
News

Nowoczesna rekrutacja. Jak voiceboty wspierają procesy rekrutacyjne i selekcję kandydatów?

20.05.2024
Pracując w branży HR na pewno zauważasz, że świat rekrutacji stale ewoluuje, dostosowując się do potrzeb rynku pracy (zmieniających się równie dynamicznie, co sami pracownicy). W dobie digitalizacji i automatyzacji procesów trudno mówić o rekrutacji bez AI.

Jednym z ciekawych rozwiązań powiązanych ze sztuczną inteligencją są voiceboty, które stają się coraz popularniejszym narzędziem wspierającym procesy rekrutacyjne i usprawniającym selekcję kandydatów.

Voiceboty — rewolucja w rekrutacji?

Voiceboty HR to programy komputerowe, które potrafią symulować rozmowę z człowiekiem za pomocą głosu. Jak mogą przydać się w procesach rekrutacyjnych? Świetnie sprawdzają się w wielu zadaniach: od przeprowadzania wstępnych rozmów kwalifikacyjnych, przez zbieranie danych od kandydatów, aż po odpowiadanie na ich pytania i udzielanie informacji o firmie. Zdecydowanie są rewolucyjnym narzędziem, obok którego nie powinieneś przechodzić obojętnie! Dlaczego?

Korzyści z wykorzystania voicebotów w rekrutacji

Wdrożenie voicebotów w procesach rekrutacyjnych niesie ze sobą mnóstwo korzyści – i to zarówno dla firm, jak i kandydatów. Jeśli voiceboty kojarzą Ci się negatywnie, to znaczy, że nie miałeś lub nie miałaś jeszcze do czynienia z ich nowoczesną odsłoną, która sprawnie analizuje pytania i posługuje się w bardzo naturalny sposób wieloma językami.

 

Jak więc voiceboty mogą Ci pomóc?

  • Voiceboty mogą przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne z dużą liczbą kandydatów w krótkim czasie, co pozwala na szybsze wyłonienie najlepszych osób.
  • Automatyzacja części procesu rekrutacyjnego może znacząco obniżyć koszty związane z rekrutacją.
  • Voiceboty często zapewniają kandydatom przyjazne i spersonalizowane doświadczenia, pozostawiając ich z miłymi odczuciami podczas procesu rekrutacyjnego i po nim.
  • Co ważne szczególnie dla firm działających i rekrutujących międzynarodowo, voiceboty są dostępne o każdej porze dnia i nocy, co pozwala kandydatom na kontakt z firmą w dowolnym momencie, niezależnie od tego, w jakiej strefie czasowej aktualnie przebywają.
  • Voiceboty prowadzą rozmowy kwalifikacyjne w sposób obiektywny i bezstronny, co eliminuje ryzyko subiektywnej oceny kandydatów – zdarza się, że wyeliminowanie czynnika ludzkiego może okazać się zaletą.

Jak widzisz, voiceboty mogą znacząco usprawnić procesy rekrutacyjne i selekcję kandydatów. Sprawdź, jak mogą wesprzeć Twoje działania w obszarze HR!

 

News Jak przyspieszyć proces pakowania przesyłek w swojej firmie?

Zakupy przez Internet klientom wydają się niezwykle proste. Wystarczy chwila aby znaleźć produkty, które chce się zakupić, zapłacić i dostać informacje na temat wysyłki zamówienia. Ze względu na to, jak bardzo prosty i szybki jest to proces firmy muszą znaleźć sposoby, pozwalające na błyskawiczne pakowanie i wysyłanie produktów. Ponadto istotne jest także dbanie o bezpieczeństwo przesyłek, które mogą przecież ulec uszkodzeniu w procesie doręczania. Foliopaki kurierskie to rozwiązanie które posiada wszystkie pozytywne cechy, sprawiające, że zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci są z niego zadowoleni. czytaj więcej

News Narzędzia do projektowania 3D – zautomatyzowana budowa szaf sterowniczych i rozdzielnic

Szafy sterownicze to element automatyki umożliwiający wdrażanie nowoczesnej koncepcji przemysłu 4.0 w wielu branżach, od automatyki budynku po automatyzację innych procesów przemysłowych. Budowa sterowników kontrolujących funkcjonowanie urządzeń coraz częściej wymaga indywidualnego podejścia. Nowe technologie i bezprzewodowa komunikacja pozwoliły na odejście od koncentracji układów sterowania w centralach integrujących wszystkie moduły. Zamiast tego obecnie dużo częściej stawia się na budowę szaf sterowniczych, automatyzujących funkcjonowanie poszczególnych urządzeń lub układów. czytaj więcej

News Zarządzanie firmową siecią w wielu lokalizacjach jednocześnie, nigdy nie było tak proste

Użytkownicy Internetu wymagają dzisiaj łatwego, szybkiego i nieograniczonego dostępu do sieci z wielu urządzeń równocześnie. To wyzwanie również dla przedsiębiorstw, szczególnie takich, które zarządzają narzędziami do komunikacji nawet tysięcy pracowników. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi nowy standard łączności bezprzewodowej WiFi 6 i nowe urządzenia działające właśnie w tym standardzie, takie jak punkty dostępu Grandstream GWN7660, GWN7664 i GWN7660LR. czytaj więcej

News Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa Androida: chroń się przed złośliwym oprogramowaniem i hakerami

Oto najlepsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa smartfonów, o których powinieneś pamiętać w świecie online. czytaj więcej

News Łatwo kupuj holenderskie i niemieckie wirtualne numery telefonów

Belfabriek to holenderska firma specjalizująca się w zakresie wirtualnych numerów telefonicznych. Do tej pory połączyła ponad 6000 numerów telefonów służbowych. Obszar jej działalności obejmuje 26 państw. Od początku dla własnego kontaktu z klientem używa takich nazw numerów jak: jak 0800-CALLFACTORY, 0800-ADMINISTRACJA i 0800-FAXMACHINE. Obecnie z usług Belfabriek mogą korzystać także polskie firmy. czytaj więcej