NordVPN - najlepszy VPN?
News

NordVPN - najlepszy VPN?

09.03.2020
VPN to skrót od Virtual Private Network, czyli wirtualnej sieci prywatnej. Korzystający z VPS łączy się z siecią za pomocą specjalnego serwera pośredniczącego, który szyfruje ruch i ukrywa prawdziwy adres IP. Jak działa VPS? Czy jest potrzebny każdemu użytkownikowi podczas codziennego surfowania? Czy najlepszą aplikacją tego typu jest NordVPN?

Jak działa program VPN?

VPN może Ci się kojarzyć z rozwiązaniem, które jest potrzebne przede wszystkim specjalistom z branży IT. W praktyce jednak taka aplikacja to dobre rozwiązanie dla wszystkich użytkowników. Głównie chodzi tu o bezpieczeństwo surfowania i ochronę prywatności. VPS to sieć prywatna, do której dostęp mają tylko określone serwery i urządzenia. Tym samym dane przesyłane w ramach VPS są chronione przed dostępem osób trzecich, w tym cyberprzestępców. Najłatwiej VPS można określić jako pewnego rodzaju tunel, który łączy w sieci dwa punkty i uniemożliwia dostęp do nich innym podmiotom.

 

Korzystanie z programu typu VPN nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Te aplikacje zostały tak przygotowane, aby połączenie z danym serwerem można było uruchomić jednym kliknięciem. Nie jest przy tym wymagana dodatkowa konfiguracja. Programy tego typu umożliwiają wybór kraju, z którego wirtualnie możesz się połączyć. Oznacza to, że korzystając ze swojego komputera w Polsce, możesz na zewnątrz być rozpoznawany jako użytkownik z Chin, Francji, USA czy innego kraju na świecie. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, jeśli np. jeździsz po świecie, a chcesz mieć dostęp np. do usług video, które z założenia są dostępne tylko dla mieszkańców Polski. Korzystając z VPS, możesz wszędzie na świecie być rozpoznawany przez serwery danej usługi jako łączący się z kraju i będziesz mógł oglądać interesujące cię materiały. W niektórych państwach świata internet jest cenzurowany – możesz obejść taką blokadę, korzystając właśnie z VPN.

 

Żeby możliwe było połączenie z VPN, musisz mieć zainstalowany na swoim urządzeniu program nazywany klientem VPN. To rozwiązanie zarówno dla zaawansowanych, jak i niedoświadczonych użytkowników. Ci bardziej wymagający mają duże możliwości konfiguracji programu, ale też wszystko zależy od danej aplikacji.

NordVPN – czy to najlepsza aplikacja VPN?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele programów tego typu. Na ich tle szczególnie wyróżnia się NordVPN, która daje ogromny wybór. Otrzymujesz dostęp do ponad 5 tysięcy serwerów w 60 państwach, co oznacza, że możesz korzystać z IP 60 krajów. Aplikacji możesz używać na komputerze, smartfonie, laptopie czy tablecie. Jeśli chodzi o smartfony, to program współpracuje zarówno z systemem Android, jak i iOS. W ramach jednego konta możesz zabezpieczyć do 6 urządzeń.

 

NordVPS możesz skonfigurować ze swoim routerem. Dzięki temu możesz chronić wiele urządzeń, które korzystają z połączenia z siecią. To rozwiązanie jest szczególnie polecane w przypadku firm, którym powinno najbardziej zależeć na bezpieczeństwie ważnych danych, związanych z prowadzoną działalnością. Aplikacja może sama automatycznie wybrać najlepszy serwer dla twojej lokalizacji albo ty możesz wybrać serwer, z którym się połączysz, jego typ czy protokół. Na rynku dostępne są również darmowe aplikacje tego typu, ale korzystanie z nich wiąże się z dużymi ograniczeniami, przede wszystkim pod względem ilości transferu. Możesz mieć np. 500 MB danych do wykorzystania, co oznacza, że szybko utracisz możliwość darmowego korzystania z aplikacji. Lepiej postawić na płatny program, który umożliwi dostęp do wielu serwerów rozmieszczonych na całym świecie.

 

Kupując licencję, decydujesz się na korzystanie z programu przez rok. Możesz też z góry wykupić dostęp na dłuższy okres. Aplikacja jest stale rozwijana, dochodzą nowe serwery, zwiększane są również możliwości, jakie daje VPN.

News Jak porównać oferty operatorów komórkowych?

Oferty operatorów komórkowych zapewniają podobne usługi, ale różnią się pod względem kosztów i zasad. Wybór operatora musi być dokonany indywidualnie. czytaj więcej

News Pozycjonowanie stron – klucz do sukcesu w sieci

W dobie Internetu korzystanie z narzędzi, jakie zapewnia cyfrowy świat, jest niezwykle istotne w kontekście budowania swojej pozycji w sieci. Bez względu na to, czy masz bloga, stronę www czy sklep internetowy, jeśli chcesz być widoczny w sieci, pozycjonowanie stron jest najlepszym rozwiązaniem.

1. Pozycjonowanie stron - na czym to polega?
2. Analiza rynku i odpowiednie słowa kluczowe
3. Audyt SEO czytaj więcej

News Dron z kamerą i monitorem - najlepszy przyjaciel filmowca

Każda osoba amatorsko lub profesjonalnie zajmująca się filmowaniem marzy o tym, aby jej produkcje były jedyne w swoim rodzaju. Kreatywne ujęcia, w połączeniu z oryginalnymi przejściami, znacznie urozmaicają nagranie, jednak nic tak nie zapiera tchu w piersiach jak spektakularne ujęcia z dużej wysokości. Drony z kamerą to niewielkie urządzenia z ogromnymi możliwościami, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez praktycznie każdą osobę. Na co zwracać uwagę przy zakupie pierwszego bezzałogowego statku powietrznego? czytaj więcej

News Wybieramy myszkę gamingową

Mysz to nieodłączny element każdego zestawu komputerowego. Na rynku znajdziemy jej niezliczoną ilość form, rozmiarów, a także technologii. Wybór odpowiedniego modelu jest często ignorowany przez konsumentów, a nie powinien, przede wszystkim ze względu na intensywność wykorzystywania danego sprzętu. Akcesoria komputerowe są szczególnie ważne w przypadku zaawansowanych graczy. Podstawę ich sprzętu stanowi profesjonalna mysz gamingowa. czytaj więcej