Nieznany numer
News

Nieznany numer

16.02.2018
Czy miałeś kiedyś w życiu taką sytuację? Być może przez pewien czas nie mogłeś odbierać swojego telefonu i sprawdzać czy ktoś do ciebie dzwoni. Może byłeś wtedy w pracy, na jakimś ważnym spotkaniu, u lekarza albo pisałeś egzamin. Pewnie po tej chwili popatrzyłeś na ekran swojego telefonu i zobaczyłeś wiele nieodebranych połączeń. Jeśli były to telefony od osób, których numery masz zapisane w pamięci telefonu to nic się nie dzieje. Jednak jeśli są to dla ciebie całkiem obce numery, to co zrobisz?

Plaga nieznanych numerów

Codziennie nasz telefon dzwoni od kilku do kilkunastu razy. W większości są to numery, które znajdują się w pamięci naszego telefonu, ale nie zawsze. Czasami ciąg cyfr, który pojawia się na ekranie naszego smartfonu to taki numer, którego zapisanego w kontaktach nie mamy. Pojawia się wtedy krótka myśl - odebrać, czy nie? No bo w sumie - jakie zagrożenie może płynąć z tego połączenia? Co może nam się stać, jeśli odbierzemy od nieznanego numeru? A tak naprawdę może stać się wszystko. To nie musi być telemarketer. To może być oszust, który tylko czeka, aby w jakiś sposób wykraść nasze dane i uszczuplić nasz portfel. Dlatego sprawdzanie kto dzwonił jest tak bardzo ważne w obecnych czasach, kiedy na każdym kroku ktoś chce nas oszukać.

Jak sprawdzić czyj to numer telefonu?

Oddzwonisz czy zignorujesz takie połączenie? Jesteś świadom zagrożenia jakie czai się za obcymi numerami? Jeśli tak, to dobrze, warto być bowiem wyczulonym na zagrożenia jakie czekają na ludzi w dzisiejszych czasach. Jednak, jeśli jest wręcz przeciwnie i nie widzisz nic złego w odbieraniu połączeń pochodzących z obcych numerów kontaktowych to bardzo dobrze, że tutaj trafiłeś. Bowiem dowiesz się co może grozić, kiedy odbierzesz takie połączenie lub oddzwonisz. Często po drugiej stronie mogą czaić się oszuści, którzy tylko czekają na chwilę twojej nieuwagi. A wystarczy dosłownie chwila, żeby mogli oni żerować na twojej naiwności. A ty możesz wtedy stracić pieniądze, które będziesz musiał zapłacić za fałszywe połączenie. Dlatego poznaj stronę infonumer.pl i zapamiętaj, że zawsze warto sprawdzać nieznane numery. Taka strona, na której znajdują się wskazówki od innych internautów może okazać się pomocna z walce z natrętnymi abonentami. Wypróbuj ją sam i sprawdź jej skuteczność w praktyce.

Jakie informacje o numerze poznasz?

Najważniejsze, czego możesz dowiedzieć się ze strony infonumer.pl oraz z każdej innej strony, która jest wyszukiwarką obcych numerów jest to do kogo należy konkretny numer. Będzie to opisane w komentarzu do tego numeru. Po prostu wchodząc na stronę wpiszesz poszukiwany numer i otrzymasz wyniki wyszukiwań, które będą odpowiedzią na twoje wcześniejsze zapytanie. Tam znajdziesz informacje na temat właściciela numeru. Może okazać się, że będzie to prywatna osoba, jednak jest także opcja, że będzie to jakaś instytucja, urząd albo bank. Dostaniesz także dopasowaną do konkretnego numeru ocenę. Wskaże ona czy warto odbierać i oddzwaniać, czy lepiej pod żadnym pozorem tego nie robić. Już nawet ta informacja może okazać się kluczowa i stanie się podstawą do podjętej przez ciebie decyzji. Na tej stronie dowiesz się także, które numery są najczęściej wyszukiwane. Zobaczysz także, które telefony mają najwięcej negatywnych komentarzy, przez co są tymi najgroźniejszymi.

News Bezpieczna telefonia z ochroną Secure Mobile

Coraz większe zagrożenia w zakresie cyberbezpieczestwa powodują konieczność zabezpieczania urządzeń mobilnych w tym telefonów komórkowych, które stały się bankiem danych i narzędziem codziennych operacji.

W wielu badaniach w zakresie bezpieczeństwa dane pozyskane od klientów świadczą o coraz większym poziomie zagrożenia telefonów komórkowych i urządzeń mobilnych. czytaj więcej

Wiadomości firmowe Wiosenna promocja w telefonii TeleCube

Telefonia TeleCube od 23 marca br. wprowadza „Wiosenną promocję” dla firm, które zarejestrują się na okres próbny dowolnego pakietu wirtualnej centrali telefonicznej i w trakcie rejestracji podadzą dedykowany kod promocyjny. Po okresie testowym uczestnicy promocji mogą uzyskać 15% rabatu na stałą, miesięczną opłatę testowanego pakietu. czytaj więcej

News Jak uczniowie tracą dane w przypadku naruszenia bezpieczeństwa systemu szkolnego?

Jak uczniowie tracą dane w przypadku naruszenia bezpieczeństwa systemu szkolnego? czytaj więcej

News Numer telefonu, który stanie się sukcesem Twojej firmy.

Sposobów oraz kanałów komunikacji z klientami jest wiele. Jednak najpopularniejszym rozwiązaniem pozostaje nadal telefon. Rozmowa telefoniczna ułatwia zdobycie klientom pożądanych informacji w zdecydowanie szybszy sposób – mówi Tomasz Kowalczyk Regionalny Kierownik Sprzedaży. czytaj więcej