naprawa iPhone’a, źródło: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/rozowe-zloto-iphone-6s-198192/
News

Naprawa iPhone’a - co warto wiedzieć?

11.07.2023
Telefony iPhone cieszą się naprawdę dużą popularnością. Nie bez powodu! Telefony te są nieustannie ulepszane, powstają nowe modele z coraz to nowszymi funkcjami. Ludzie cenią iPhone'y między innymi za bezpieczny system iOS z prostym i intuicyjnym interfejsem, AppStore, w którym nowe aplikacje często pojawiają się szybciej niż w systemie Android oraz za poręczność - iPhone'y są niezwykle łatwe w użyciu. Zachwycają też designem! Niestety, jak w przypadku każdego sprzętu, zdarza się, że te multimedialne, nowoczesne telefony komórkowe psują się i wymagają naprawy w serwisie. Co warto wiedzieć o naprawie iPhone'a jeszcze przed zaniesieniem go do serwisu?

Co warto wiedzieć o iPhonie?

Smartphone marki Apple - to chyba najkrótszy sposób na opisanie iPhone'a, choć warto wiedzieć o tym urządzeniu nieco więcej. Pierwszy iPhone (2G) powstał w 2007 roku i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem. Od tamtego czasu powstało ponad 20 nowych modeli, m.in. iPhone 6S, iPhone X, iPhone XS i najnowszy iPhone 14 Pro Max. To nie jedyne produkty firmy Apple - w asortymencie znaleźć można też: iPad, MacBook Pro, Apple Watch i wiele więcej. Co do iPhone'ów - każdy łączy w sobie kilka funkcji: telefonu komórkowego, komunikatora internetowego oraz platformy rozrywkowej.

 

Telefon komórkowy iPhone różni się od innych telefonów pod kilkoma względami. Tylko w nim znajdziemy wspomniany wyżej system iOS oraz AppStore i iTunes. Co więcej, użytkownicy iPhone'ów mogą komunikować się przez aplikację iMessage, umożliwiającą przesyłanie innym zdjęć, filmów i komunikatów tekstowych. Mogą także przechowywać dane w wirtualnej chmurze (usługa iCloud). Apple wprowadził do swojego systemu asystentkę Siri, która pomóc może naprawdę w różnych sytuacjach jak chociażby zamawianie jedzenia.

naprawy iPhone, źródło: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/close-up-fotografia-rozowego-zlota-iphone-6s-na-wierzchu-blue-denim-jeans-797519/

Jakich napraw najczęściej wymagają iPhone'y?

Do tej pory napisaliśmy o iPhone'ach w samych superlatywach. Czy to oznacza, że iPhone'y nie mają wad? Oczywiście, że nie. IPhone'y nierzadko wymagają naprawy. Powody są różne - popsuty czytnik Touch ID, niedziałająca funkcja Face ID, konieczność wymiany głośnika, mikrofonu, gniazda, baterii czy nawet pęknięty ekran. Wymiana korpusu obudowy iPhone'a czasami też jest nieunikniona. Zdarza się, że usterki powstają z winy producenta, jednak częstszym powodem wizyt w serwisach są uszkodzenia mechaniczne.

 

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez telefonu, z którego często korzysta się nie tylko do komunikacji i rozrywki, ale też w pracy. Na szczęście zepsuty telefon można zanieść do serwisu. Osoby doświadczone w naprawianiu wszelkiego rodzaju iPhone'owych usterek sprawią, że możliwe będzie ponowne cieszenie się telefonem - i to w krótkim czasie!

Jak zabezpieczyć telefon przed oddaniem go do serwisu?

Oddanie iPhone'a do serwisu jest niejako równoznaczne z oddaniem dostępu do danych osobie naprawiającej Twój sprzęt Apple. Jeśli oddajesz sprzęt do zaufanego serwisu, nie masz powodu do obaw. Nikt nie będzie sprawdzał Twoich zdjęć czy wiadomości. Byłoby to nieetyczne! Nie powinno też dojść do sytuacji, w której osoba odpowiedzialna za naprawę przypadkowo usunie ze smartfona ważne informacje.

 

Jeśli jednak chcesz mieć stuprocentową pewność, że Twoje dane są bezpieczne - utwórz kopię zapasową. Możliwe jest ustawienie automatycznego tworzenia kopii zapasowej. Wystarczy przywrócić fabryczne ustawienia iPhone'a przed oddaniem go do serwisu. Można to zrobić z poziomu komputera, jeśli telefon jest bardzo zniszczony. Warto też korzystać z oprogramowania służącego do szyfrowania danych, najlepiej od samego początku użytkowania iPhone'a. Jak widzisz, są różne sposoby na zabezpieczenie danych - kasowanie danych z pamięci NIE JEST konieczne!

serwis iPhone, źródło: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/zblizenie-i-phone-a-2643698/

Wymiana baterii iPhone - kiedy wiadomo, że wymiana baterii jest konieczna?

Kiedy wiadomo, że nadszedł czas na wymianę baterii w smartfonie? Może na to wskazywać na przykład zbyt mocne nagrzewanie się telefonu w momencie korzystania z niego. Wyłączanie się iPhone'a przy niskich temperaturach również może być sygnałem, że baterię należy wymienić.

 

Podobnie sprawy się mają w przypadku, gdy bateria iPhone'a napuchła i wręcz wypycha ekran do góry. Nie warto zwlekać z wymianą baterii, gdy na iPhonie wyświetla się nieprawidłowy poziom naładowania. Najbardziej oczywistą oznaką „zepsucia” baterii jest jej szybkie rozładowywanie się. Jeśli wszystko to brzmi znajomo, wiedz, że czas najwyższy, aby wymienić baterię w serwisie. Wymiana uszkodzonej baterii i zastąpienie jej nową nie trwa długo. Doświadczony serwisant zrobi to w kilka chwil! Jeśli jesteś z Wrocławia lub okolic i chcesz oddać swojego iPhone’a do naprawy, postaw na specjalistów z PhoneFix - Naprawa iPhone Wrocław.

Jak wygląda naprawa iPhone'a po zalaniu?

Nietrudno o zalanie iPhone'a. Prawdą jest, że może do tego dojść przypadkowo podczas picia soku, odpoczynku na basenie czy nawet w czasie… mycia podłóg (telefon może wpaść do wiadra z wodą). Naprawy zalanego iPhone'a absolutnie nie powinno się podejmować „na własną rękę”, bo mogłoby to przynieść więcej szkody niż pożytku.

 

Błędem jest także podłączanie telefonu do zasilania już po zalaniu. Jeśli to zrobimy - szanse na odratowanie telefonu zmniejszają się. Co warto zrobić? Przede wszystkim, należy jak najszybciej wyłączyć iPhone'a i odłączyć z niego baterię, jeśli tylko to możliwe. Kolejnym krokiem jest jak najszybsze udanie się z uszkodzonym sprzętem do profesjonalnego serwisu.

 

Naprawa iPhone'a, który uległ zalaniu, polega na całkowitym demontażu urządzenia. Jeśli telefon spotka się z wodą, wszystkie jego części muszą zostać wyjęte i umieszczone w kąpieli w wannie ultradźwiękowej ze specjalnym preparatem. Części te są dokładnie czyszczone i suszone. Nie jest to proces łatwy i szybki, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość - czas oczekiwania na naprawionego po zalaniu iPhone'a najpewniej będzie dłuższy niż czas oczekiwania na wymienioną baterię, szczególnie jeśli wybierzesz naprawę wysyłkową.

smartfon, źródło: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/close-up-zdjecie-telefonu-2825349/

Jak przebiega naprawa Face ID w iPhonie?

W iPhone'ach czasami szwankują funkcje pozwalające na identyfikację użytkownika - jak Touch ID czy Face ID. W przypadku tego drugiego mechanizmu - generuje on dziesiątki tysięcy punktów podczerwieni, a zadaniem właściciela urządzenia jest skierowanie ich na swoją twarz. Face ID potwierdza zgodność, co umożliwia korzystanie z iPhone'a.

 

Jeśli Face ID nie działa, można w pierwszej kolejności próbować uruchomić aktualizację, jeśli jakaś będzie dostępna. Można też ponownie spróbować skonfigurować system. Jeśli to nie pomaga - nie obejdzie się bez wizyty w serwisie. Serwisant dokładnie sprawdzi sprzęt i z pewnością znajdzie przyczynę usterki.

Wymiana szybki w iPhonie - jak naprawić zbitą szybkę?

Zbita szybka w iPhonie może zostać poddana refabrykacji, gdy urządzenie ma oryginalny wyświetlacz Retina. W innym przypadku musi zostać przeprowadzona wymiana wyświetlacza. Serwisanci dokładnie sprawdzają możliwość regeneracji zbitej szybki i czy wyświetlacz nadaje się do refabrykacji. Zanim jednak zawitasz w serwisie, możesz spróbować sprawdzić, czy matryca wyświetla cały obraz, czy wyświetlacz nie generuje gestów oraz czy nie został wymieniony na zamiennik.

 

Wiedz, że naprawa w serwisie będzie składała się z kilku etapów niezależnie od wybranej przez serwisanta metody (metoda molibdenowej żyłki lub metoda separatora kriogenicznego). Co ważne - wymiana samej szybki zwykle jest zdecydowanie tańsza niż wymiana całego wyświetlacza.

Ile kosztuje naprawa iPhone?

Każda osoba zanosząca iPhone'a do serwisu zadaje sobie pytanie, ile trzeba będzie zapłacić za naprawę. Prawdą jest, że trudno jednoznacznie określić koszt poszczególnych napraw, ponieważ… naprawa naprawie nierówna. Zwykle jest to kwota trzycyfrowa. Wiele zależy od rodzaju usterki, od tego, jak bardzo skomplikowana będzie naprawa oraz ile zajmie. Baterię można wymienić nawet w godzinę, podczas gdy naprawa zalanego iPhone'a trwa kilka razy dłużej. Serwisanci biorą pod uwagę poziom trudności naprawy i poświęcony czas.

iPhone, źródło: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/czarno-bialy-aparat-klasyczny-2686903/

Podsumowanie

Co warto wiedzieć o naprawie iPhone'a? Przede wszystkim to, że warto zaufać profesjonalistom z branży i to właśnie im zlecać naprawę. Naprawianie urządzenia w swoim domowym zaciszu może skończyć się niepowodzeniem. Serwisanci znają sposoby na zażegnanie problemów takich jak zepsuty czytnik Touch ID, niedziałająca funkcja Face ID, nie do końca sprawny głośnik i mikrofon oraz słaba bateria. Zaufaj profesjonalistom i ich wieloletniemu doświadczeniu!


Artykuł sponsorowany

News 3 największe korzyści z korzystania z autoryzowanych serwisów Apple

Czy można naprawić sprzęt od Apple w dowolnym serwisie? Dziś już często tak. Czy taka naprawa będzie wykonana solidnie? Różnie z tym bywa, choć jakość usług rośnie. A więc czy są jeszcze powody, żeby oddawać sprzęt z Cupertino do naprawy w autoryzowanym serwisie? Cała masa, ale opowiemy o trzech najważniejszych. czytaj więcej

News Wymiana baterii w iPhone XS – kiedy jest to konieczne?

Mimo upływu lat iPhone XS w dalszym ciągu można uznać za model szybki, kompaktowy oraz stylowy. Wytrzymała i świetnie skrojona obudowa komfortowo leży w dłoni, wyświetlacz OLED oczarowuje ostrością i kątami widzenia, a aparaty pozwalają na robienie naprawdę dobrych zdjęć. Praca zastosowanego w tym modelu procesora usatysfakcjonuje większość użytkowników. Czy oznacza to, że iPhone XS w 2022 roku to opcja bez wad? Potencjalnie problematyczną kwestią, której warto się przyjrzeć w tym iPhonie, jest jego bateria – a raczej jej wiek. czytaj więcej

News Jakie etui na telefon zapewnia najlepszą ochronę urządzeń mobilnych?

Etui na telefon odgrywa bardzo dużą rolę dla właścicieli smartphonów. I to nie bez powodu! Przyczyn jest co najmniej kilka. Wbrew pozorom pokrowiec nie tylko pełni funkcję estetyczną, która odpowiada za ciekawy design urządzenia, ale przede wszystkim praktyczną. Dzięki odpowiednio dobranemu case’owi poziom ochrony telefonu znacznie wzrasta. Jak sprawić, by urządzenie mobilne było jeszcze lepiej chronione niż dotychczas? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszamy do lektury! czytaj więcej

News BlueStacks - co warto o nim wiedzieć?

Wydawać się może, że niektóre aplikacje są przeznaczone tylko i wyłącznie na system operacyjny Android i nie ma możliwości, aby uruchomić je w środowisku Windows. Okazuje się, że jest pewne obejście tego problemu. Pozwalają na to tak zwane emulatory Androida, a jednym z najpopularniejszych jest BlueStacks. Co warto o nim wiedzieć? czytaj więcej

News Czy warto kupić iPhone'a 13?

Premiery urządzeń Apple to zawsze jedno z największych wydarzeń w świecie smartfonów. Nie inaczej jest z nowym modelem, który pojawił się w sprzedaży kilka dni temu. Nowy iPhone 13 to kolejne nowoczesne rozwiązania i kolejne nowoczesne technologie. Co tym razem stworzył Apple? Oto najważniejsze informacje o nowym smartfonie. czytaj więcej