Naprawa czy kupno sprzętu Apple?
News

Naprawa czy kupno sprzętu Apple?

22.10.2019
Czasy, gdy kontakt ze sprzętem elektronicznym był możliwy wyłącznie dzięki jego elementowi składowemu, jakim była klawiatura, są obecnie historią. W ich miejsce pojawiły się touchpady, a następnie szklane ekrany reagujące na dotyk człowieka. Pionierem wśród realizatorów tego typu produktów jest niezaprzeczalnie Apple, a cienkie urządzenia z niezawodnymi panelami dotykowymi kojarzą się głównie z Jabłuszkiem.

Każdy sprzęt prędzej czy później się psuje. Nawet Steve'owi Jobsowi nie udało się pokonać wpływu czasu, toteż pojawiło się ostatnio wiele serwisów specjalizujących się w naprawie produktów Apple. Jedne są naprawdę kompetentne i widać, że swoją profesję wykonują z zaangażowaniem oraz solidnością, inne tymczasem - no, cóż - bywają wątpliwe, zwykle przy tym tańsze. Ale czy faktycznie cena jest tak bardzo istotna, gdy chodzi o przywrócenie urządzenia do stanu używalności?

Naprawa iPadów

Bez cienia zastanowienia iPady dominują na rynku tabletów. Popularność zapewnia im nie tylko oryginalny wygląd i obudowa, ale również bardzo dobra praca części funkcjonalnych, szczególnie procesora. Na uwagę zasługuje także oprogramowanie iOS, z którego pracą nikt raczej nie dyskutuje. Przy tych wszystkich zaletach nic więc zaskakującego, że w momencie, gdy nasze Jabłuszko zaczyna działać wolniej i gorzej, wpadamy w frustrację. Jakby nie było, produkty Apple nie są wcale tanie, zatem oczekujemy bardzo dobrej jakości i długowieczności zakupionego urządzenia. W ostatnim czasie powstały liczne salony naprawcze oferujące zestaw czynności oraz części zastępczych mających na celu odnowienie sprzętu elektronicznego i podarowanie mu drugiego życia. Wrocławski serwis iPad - Apple Fix - z zaangażowaniem stawia czoła wymaganiom swoich klientów, dlatego też można go śmiało polecić. Gwarantuje solidność usług i komfortowe warunki naprawy.

iPhone bez ekranu? Niewyobrażalne

Ludzie mają tendencję do upuszczania swoich urządzeń elektronicznych. Ku uciesze pecha, zazwyczaj są to twarde posadzki, betonowe chodniki lub nawet kostka brukowa. By było jeszcze gorzej, sprzęt często upada panelem skierowanym w stronę powierzchni. Mówiąc potocznie, i po ekranie. Wyrzucenie do kosza nie wchodzi w grę - przecież za dużo zapłaciliśmy. Powinniśmy wtedy, jeśli zależy nam na sprzęcie, skierować się do salonów naprawczych. iPhone 6, chociaż ma swoje lata, nadal jest ceniony przez użytkowników, a wartość jego panelu dotykowego nie spada. Strzaskanie go z pewnością nie należy do wypadków błahych i przyjemnych. Wymiana ekranu w iPhone 7 jest czynnością zarówno racjonalną, co tańszą niż zakup kolejnego egzemplarza. Wiadomo, nie powinno się całkowicie oszczędzać i korzystać z usług serwisów z dolnej półki. Zaufanie jednak takim usługodawcom, jak Apple Fix, jest zdecydowanie bardziej opłacalne niż spacer do iSpotu.

 

News Laptopy poleasingowe dla uczniów - przygotuj się na zdalną formę edukacji

Zdalna forma nauczania stała się naszą codziennością. Uczniowie oczywiście raz na jakiś czas wracają do szkół, lecz obecna sytuacja światowa w każdej chwili może się zmienić – co w konsekwencji może doprowadzić do tego, że z dnia na dzień większość pracowników i uczniów będzie organizować swoje codzienne obowiązki z pozycji użytkownika komputera w domowym zaciszu. Warto więc przygotować się na taki bieg wydarzeń inwestując w sprzęt komputerowy – np. laptopy poleasingowe, dzięki którym optymalizowanie kosztów zakupu staje się dużo prostsze. czytaj więcej

News Jaki sprzęt komputerowy wybrać do nauki zdalnej?

Komputery to nie tylko narzędzia do pracy i gier czy oglądania filmów - stały się one także nieodzownym elementem umożliwiającym naukę. Czas pandemii koronawirusa i w konsekwencji zdalne nauczanie tylko zintensyfikowały tę tendencję. Potwierdzą to zarówno studenci jak i uczniowie młodszych klas, którzy przez ostatnie miesiące kontynuowali naukę on-line. To również wyzwanie dla nauczycieli. Nowy rok szkolny i akademicki to dobry moment do zrewidowania, czy obecny sprzęt spełnia oczekiwania. Wiele marketów z elektroniką oferuje bowiem preferencyjne warunki zakupu - zniżki na sprzęt lub raty 0%. W ramach oszczędności dobrą praktyką jest także sięgnięcie po sprawdzony sprzęt poleasingowy i nadanie mu drugiego życia. Na co zatem zwracać uwagę podczas wyboru sprzętu do nauki? Jak uniknąć skasowania danych z dysku i utraty długo opracowywanej pracy zaliczeniowej? O tym poniżej!

1. Odpowiedni monitor.
2. Dopasowane akcesoria to gwarancja wygody.
3. Kasowanie danych z dysku - jak uchronić się przed przypadkowym usunięciem?
4. Jak zadbać o bezpieczeństwo danych?
5. Nowoczesny i wydajny sprzęt - skąd zdobyć odpowiedni model?
6. Kompromis między ceną a parametrami. czytaj więcej

News Telefon do 1000 zł – jak wybrać najlepszy smartfon?

W ostatnim kwartale 2019 roku globalna sprzedaż smartfonów zmniejszyła się o 0,4 proc. w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego i o 1 proc., licząc rok do roku. Nie oznacza to jednak, że wszyscy producenci osiągnęli mniejszą sprzedaż. Swoje wyniki poprawiła marka Xiaomi, która jest doceniana przez klientów za oferowanie smartfonów o znakomitych parametrach w dobrej cenie. Sprawdź, jaki telefon tego producenta możesz kupić, mając do wydania maksymalnie 1000 zł. czytaj więcej

News Namierzanie telefonu i właściciela sprzętu po numerze - czy to możliwe?

Telefony komórkowe są dzisiaj najpopularniejszymi urządzeniami mobilnymi. Smartfonami posługują się już niemal wszyscy - korzystają z nich zarówno seniorzy, jak i nawet kilkuletnie dzieci. Nowoczesne technologie dają ogromne możliwości. Dziś za pośrednictwem takiego sprzętu porozmawiamy ze znajomymi, połączymy się z internetem i zrobimy świetnej jakości zdjęcie. Każdy kij ma jednak dwa końce - w przypadku telefonów drugim są z pewnością zagrożenia płynące z ich używania. Komórki i telefony są częstym celem złodziei i oszustów, przed którymi możemy się jednak skutecznie bronić. Czy możliwe jest namierzenie telefonu? Czy jesteśmy w stanie zweryfikować właściciela na podstawie numeru? czytaj więcej