Namierzanie telefonu i właściciela sprzętu po numerze - czy to możliwe?
News

Namierzanie telefonu i właściciela sprzętu po numerze - czy to możliwe?

29.01.2020
Telefony komórkowe są dzisiaj najpopularniejszymi urządzeniami mobilnymi. Smartfonami posługują się już niemal wszyscy - korzystają z nich zarówno seniorzy, jak i nawet kilkuletnie dzieci. Nowoczesne technologie dają ogromne możliwości. Dziś za pośrednictwem takiego sprzętu porozmawiamy ze znajomymi, połączymy się z internetem i zrobimy świetnej jakości zdjęcie. Każdy kij ma jednak dwa końce - w przypadku telefonów drugim są z pewnością zagrożenia płynące z ich używania. Komórki i telefony są częstym celem złodziei i oszustów, przed którymi możemy się jednak skutecznie bronić. Czy możliwe jest namierzenie telefonu? Czy jesteśmy w stanie zweryfikować właściciela na podstawie numeru?

Jak namierzyć zagubiony lub skradziony telefon?

Smartfony nosimy zazwyczaj przy sobie - przechowujemy je w kieszeni, torebce lub plecaku. Wystarczy chwila nieuwagi i nasz sprzęt w niekontrolowany sposób zmieni właściciela. Kieszonkowcy i złodzieje tylko czekają na moment, w którym mogą pozbawić nas drogiego sprzętu. Dobrze się przygotować na taką ewentualność. Coraz więcej sprzedawców i operatorów oferuje chociażby możliwość ubezpieczenia telefonu od kradzieży. Możemy też skorzystać z opcji zdalnej blokady i lokalizacji telefonu - taką oferuje chociażby Google i Apple. Na rynku znajdziemy też inne rozwiązania, które pozwolą na rozwiązanie naszych problemów. Jednym z ciekawszych może okazać się aplikacja do namierzania telefonu, która sprawdzi się zarówno w przypadku kradzieży czy zagubienia sprzętu, jak i będzie świetnym narzędziem w kontrolowaniu urządzenia naszego dziecka. Rodzice coraz częściej chcą mieć kontrolę nad telefonami swoich pociech - zwłaszcza tych najmłodszych, które najbardziej zagrożone są niebezpieczeństwami związanymi z korzystaniem z telefonu i internetu. Nie musimy jednak wcale fizycznie utracić naszego sprzętu, aby stać się celem telefonicznych oszustów.

Sprawdź kto dzwonił - może to oszust?

Dzisiaj plagą są też natrętni telemarketerzy, naciągacze i zwykli oszuści, którzy wykorzystują naszą naiwność i starają się nas naciągnąć. Ostatnio furorę robi chociażby popularna metoda oszustwa na BLIK. To jednak jedynie wierzchołek góry lodowej niebezpieczeństw, które czekają na niczego nieświadomego użytkownika. Jak sobie poradzić z tego rodzaju atakami? Przede wszystkim nie warto odbierać telefonów od nieznanych numerów - można też podjąć próbę poznania właściciela numeru. Przydać się to może chociażby w przypadku wspomnianych wcześniej telemarketerów i oszustów. Zazwyczaj w internecie ludzie szybko wymieniają się informacjami na temat takich numerów. Jak sprawdzić kto dzwonił? Wystarczy wówczas skorzystać z rozwiązania, które gromadzi wszystkie wyniki dotyczące numeru dostępne w sieci - być może właśnie ono rozwieje nasze wątpliwości i pozwoli poznać właściciela numeru. Korzystając z telefonu starajmy się być czujni i nie pozwólmy oszustom żerować na naszej naiwności i lekkomyślności.

News Serwis telefonów Samsung Warszawa - gdzie szybko, tanio i skutecznie naprawić smartfon?

Nie ma chyba nic gorszego niż zepsuty telefon. W końcu smartfon to urządzenie, które każdy z nas ma przy sobie przez niemal 24 godziny. Dlatego też w razie usterki koniecznie musimy postawić na serwis, który zajmie się naprawą nie tylko skutecznie, ale i szybko. Jak znaleźć taki w Warszawie? czytaj więcej

News Czym zajmuje się agencja interaktywna?

Agencja interaktywna stanowi odpowiedź na potrzeby zmieniającego się świata. O ile większość z nas bez kłopotu odpowie na pytanie, czym zajmuje się agencja reklamowa, o tyle temat agencji interaktywnej wydaje się bardziej skomplikowany. Dowiedz się, czym jest ta specjalistyczna firma i kto skorzysta z jej usług.

1. Agencja interaktywna - co to jest?
2. Dla kogo agencja interaktywna?
3. Jak wybrać dobrą agencję interaktywną? czytaj więcej

News DJI Air 2S - czy to kolejny HIT?

Każdy nowy model drona marki DJI wzbudza ogromne emocje. Podobnie stało się w tym przypadku. Model DJI Air 2S to uniwersalna i nowoczesna propozycja dla fanów nowinek technologicznych. Na pewno nowy dron wiele zmieni na rynku i prawdopodobnie stanie się wielkim hitem. czytaj więcej

News Kursy programowania online - czy to dobra metoda na naukę?

W ostatnich miesiącach wiele osób zmaga się problemami na rynku pracy. Dodatkowo więcej czasu spędzamy w domu. W efekcie coraz więcej osób decyduje się na naukę nowych umiejętności, w tym naukę programowania. Dowiedz się, w jaki sposób uczyć się efektywnie.

1. Programowanie – czy jest dla wszystkich?
2. Jak nauczyć się programować — kursy programowania czy samodzielna nauka czytaj więcej