Najlepsze tanie gry? Oto nasz wybór!
News

Najlepsze tanie gry? Oto nasz wybór!

30.11.2020
Gry komputerowe to niesamowita rozrywka, która potrafi wchłonąć na wiele długich godzin. Niestety gry, a szczególnie te największe z roku na rok stają się coraz droższe. Na rynku na szczęście pojawiło się wiele mniejszych i większych produkcji, które pomimo swojej niskiej ceny nie odstają pod względem grywalności, a czasem nawet to one stawiają innym poprzeczkę.

Czy tanie granie to przyszłość?

W branży, co jakiś czas słychać o nowym niszowym tytule, który okazuje się podbijać rynek, a jednocześnie dostępny jest w stosunkowo niskiej cenie. Dziesięć lat temu takim tytułem było np. League of Legends, które dziś jest produktem na skalę światową - również w e-sporcie. Co ważne, jest to gra zupełnie darmowa, która zarabia między innymi na tzw. skórkach, czyli graficznych dodatkach, które w żaden sposób nie wpływają na rozgrywkę i nie dają graczowi żadnej przewagi. W kontekście rozwoju taniego grania interesująca jest także usługa Microsoftu - Game Pass, która przypomina nieco abonament Netflixa tyle, że dla gier. Wobec tego wydaje się, że dostęp do gier za niewielkie kwoty lub wręcz w pełni darmowy w kolejnych latach będzie coraz popularniejszy.

Tanie gry – najlepsze tytuły

Obecność coraz większej ilości tanich gier na rynku, sprawia, że czasem trudno jest wybrać coś konkretnego. Wobec tego opisaliśmy kilka tytułów, które naszym subiektywnym zdaniem są zdecydowanie warte uwagi. Oto one:

Terraria

Jest to tytuł z gatunku sandbox wyprodukowany przez studio Re-Logic i wydany w 2011 roku. Bardzo często porównywany jest z grą Minecraft, ponieważ te dwie gry wiele łączy, a dzieli przede wszystkim jedna istotna rzecz. Minecraft to gra 3D, a terraria to gra 2D. Głównym założeniem Terrari jest eksploracja świata, zdobywanie surowców, budowanie budynków i tworzenie przedmiotów. Gra posiada również rozbudowany wątek fabularny, a także zaawansowany system rozwoju postaci.

Stardew Valley

Tytuł ten został stworzony przez niezależnego twórcę Erica Barone’a i wydany na początku 2016 roku. Jest on mieszanką gatunków RPG, przygodowego oraz symulacji. Postać gracza to pracownik korporacji, który otrzymał w spadku farmę z kawałkiem ziemi. Postanawia rzucić swoją dotychczasową prac, przenieść się na farmę i zacząć nowe życie. Twórca gry zapewnił wiele różnych aktywności - od łowienia ryb, bo eksplorację jaskiń i walkę z potworami. Interesujący jest również zaawansowany system relacji z postaciami niezależnymi. Za grę obecnie trzeba zapłacić około 40 złotych i warta jest każdego grosza.

Among Us

Gra wydana już 2018 roku przez studio InnerSloth, jednak dopiero kilka miesięcy temu stała się niesamowicie popularna. W jednej rozgrywce może wziąć udział maksymalnie 10 graczy. Gracze to członkowie załogi, którzy mają za zadanie wykonywać różne naprawy na statku. Wśród nich gra losuje od 1 do 3 tzw. zdrajców. Zdaniem zdrajców jest wyeliminowanie wszystkich członków załogi, a zdaniem członków załogi jest zdemaskowanie zdrajców. Gra jest przerywana naradami, podczas której członkowie załogi wskazują wśród siebie zdrajców, a zdrajcy próbują oddalić oskarżenia. Tytuł ten można nabyć już za 20 złotych, a w tej kwocie otrzymujemy dziesiątki godzin zabawy.

Partner artykułu: BedzieGrane.pl

News Najlepsze produkty dla telekomunikacji - co wybrać?

W dzisiejszych czasach telekomunikacja jest niezbędna do prowadzenia właściwie każdej działalności gospodarczej. To bowiem właśnie dzięki niej możliwe jest odbywanie jakiejkolwiek komunikacji na odległość. Dlatego też każdy przedsiębiorca powinien postawić na najlepsze rozwiązania dla telekomunikacji. Sprawdźmy się więc, jakie produkty telco warto wybrać oraz dowiedzmy się, dlaczego warto to zrobić. czytaj więcej

News 5 wskazówek, jak stworzyć szybką i zoptymalizowaną stronę internetową

Jeśli chcemy, żeby naszą stronę internetową odwiedzało jak najwięcej użytkowników i żeby łatwo było znaleźć ją w wyszukiwarce, powinniśmy zadbać o to, aby spełniała kryteria wymienione we Wskazówkach dla Webmasterów Google. czytaj więcej

News Numer telefonu, który stanie się sukcesem Twojej firmy.

Sposobów oraz kanałów komunikacji z klientami jest wiele. Jednak najpopularniejszym rozwiązaniem pozostaje nadal telefon. Rozmowa telefoniczna ułatwia zdobycie klientom pożądanych informacji w zdecydowanie szybszy sposób – mówi Tomasz Kowalczyk Regionalny Kierownik Sprzedaży. czytaj więcej

Wiadomości firmowe Travelplanet.pl: szybsza obsługa klientów dzięki systemowi Huawei all-flash storage

Travelplanet.pl, czołowy polski multiagent turystyczny, wdrożył w swoim data center macierz typu all-flash firmy Huawei. czytaj więcej