Najlepsze programy antywirusowe - zestawienie aplikacji
News

Najlepsze programy antywirusowe - zestawienie aplikacji

15.12.2021
Chociaż część użytkowników nadal żywi przekonanie, że do ochrony ich komputera wystarczą podstawowe aplikacje wgrane do systemu, to jednak znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup płatnego oprogramowania antywirusowego. Posiada wzmocnione zapory chroniące poufne dane przed uszkodzeniem oraz kradzieżą. Jakie programy antywirusowe szczególnie zasługują na uwagę? Oto zestawienie najlepszych aplikacji na rynku.

Jakość antywirusa potwierdzona popularnością na świecie

Wyróżniającym się na rynku oprogramowania antywirusowego producentem jest czeskie przedsiębiorstwo AVG. Sąsiedzi zza południowej granicy od początku lat 90. specjalizują się w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań, które dostępne są za rozsądną cenę. Stale udoskonalana funkcjonalność pozwoliła stworzyć mechanizmy obrony przed najniebezpieczniejszymi dla komputera zagrożeniami.

Dziś wprawdzie firma należy do innego z czeskich producentów antywirusów, czyli Avast Software, ale konsolidacja dokonana w 2016 r. tylko umocniła zabezpieczenia stosowane przez AVG. Flagowym produktem marki jest AVG Internet Security. To program antywirusowy stworzony specjalnie z myślą o ochronie danych podczas surfowania po sieci. Jaka jest jego charakterystyka?

Z tego antywirusa, wedle statystyk podawanych przez producenta, korzysta na świecie aż 200 milionów użytkowników! Program przeznaczony jest do zainstalowania zarówno na komputerach domowych, jak i firmowych. Podstawowa licencja AVG Internet Security obowiązuje 12 miesięcy, ale można ją bez problemu przedłużyć. Antywirus posiada m.in. wbudowaną ochronę płatności internetowych, kamery internetowej oraz sieci Wi-Fi.

Siła niemieckich e-fortyfikacji, czyli antywirusy G-Data

Pora przejść do następnego polecenia z katalogu oprogramowania antywirusowego. Zawiera ono aż trzy produkty jednej marki o porównywalnej renomie. Mowa o antywirusach G-Data. Niemiecka technologia daje użytkownikowi szansę zawczasu uchronić własne pliki przed uszkodzeniem. Producenci przygotowali kilka wersji, które różni od siebie zakres rozbudowania funkcjonalności.

  • Licencja G-Data AntiVirus

Podstawowy pakiet oprogramowania antywirusowego. Zawiera m.in. ochronę przed ransomware i cyberprzestępcami, system AntiPhishing oraz AntiSpam. G-Data AntiVirus co godzinę aktualizuje sygnatury, dzięki czemu zapewnia maksymalne bezpieczeństwo bez wpływu na wydajność systemu operacyjnego.

  • Licencja G-Data Internet Security

Rozbudowana wersja antywirusa. G-Data Internet Security oprócz podstawowych funkcji został wyposażony w firewall chroniący przed atakiem hakerów oraz moduł kontroli rodzicielskiej. W czasach, gdy sieć pełna jest treści przeznaczonych tylko dla dorosłych, warto zaopatrzyć się w program regulujący dostęp do niektórych stron WWW.

 

  • Licencja G-Data Total Security

Wszystko, co potrzebujecie od programu antywirusowego, ale… Nie, nie ma żadnego “ale”! W tym przypadku nazwa produktu w pełni oddaje moc funkcjonalności zawartej w najbardziej zaawansowanej wersji antywirusa G-Data. Oprogramowanie jest wzbogacone między innymi o specjalnie zabezpieczony menedżer haseł oraz moduł ochrony urządzeń.

Płatnych antywirusów jest oczywiście więcej, ale te szczególnie przypadły nam do technologicznego gustu. Zachęcamy do odwiedzin sklepu z oprogramowaniem Soft360.pl, gdzie licencję AVG Internet Security oraz programy G-Data można nabyć w korzystnych cenach.

 

News Gdzie kupować programy komputerowe? Najważniejsze informacje.

Na początek warto wyjaśnić, czym są programy komputerowe. Bardzo upraszczając, stanowią pewien rodzaj oprogramowania, które instaluje się na urządzeniach w celu wykonania jakiegoś zadania. Jest to jednak bardzo niedokładna definicja, ponieważ do tej kategorii nie zaliczają się sterowniki, czyli pliki pomagające uruchomić, na przykład kartę dźwiękową czy graficzną. Specjalnym rodzajem programów natomiast stanowi system operacyjny. Jako przykład takiego oprogramowania, które często instaluje się na komputerze, można uznać Adobe Photoshop, MS Paint czy Skype. czytaj więcej

News Jak skonfigurować Internet domowy? Krok po kroku

Bezpieczne i stabilne połączenie. Każdy użytkownik Internetu chciałby, żeby transmisja danych właśnie tym się charakteryzowała. Co jest do tego potrzebne? Oczywiście odpowiedni pakiet internetowy, na przykład zawierający stabilny i szybki Internet światłowodowy. Przydadzą się również umiejętności potrzebne do skutecznego skonfigurowania ustawień routera otrzymanego od operatora. Od tego zależy, czy Internet domowy będzie dobrze działał. czytaj więcej

News Jak zadbać o smartfon?

Prawie nikt nie wyobraża sobie dziś życia bez telefonu komórkowego. To urządzenie zastępuje m.in. aparat, odtwarzacz MP3, pozwala odbierać połączenia i wiadomości tekstowe. Dzięki dostępowi do Internetu można bardzo szybko znaleźć niezbędne informacje. Skoro telefon komórkowy odgrywa tak ważną rolę w naszym życiu, warto pomyśleć o jego właściwej ochronie. czytaj więcej

News Masz firmę? A czy używasz odpowiedniego antywirusa?

Program antywirusowy dba o bezpieczeństwo przedsiębiorstwa w równej mierze co zespół ochrony obiektu; z tym że online. Cyfrowe ataki na firmę często wiążą się ze znacznie większymi stratami niż realne włamanie. Prowadząc swój biznes, zarówno mikro, jak i duży, warto zastanowić się nad tym, czy został odpowiednio zabezpieczony. czytaj więcej