nowy-telefon-komorkowy1
News

Na co zwracać uwagę, kupując nowy telefon komórkowy?

28.09.2018
Z roku na rok telefony komórkowe stają się coraz bardziej zaawansowane. To już nie proste urządzenia do dzwonienia, ale skomplikowane maszyny wielofunkcyjne. Na co warto zwracać uwagę podczas zakupu smartfona?

Zapewnij sobie sporo miejsca

Muzyka, zdjęcia, gry i inne aplikacje… Jeżeli chcesz, by Twój telefon pełnił funkcję podręcznego komputera, zadbaj o to, żeby miał sporo pamięci. Im jej więcej, na tym większą beztroskę będziesz sobie mógł pozwolić. Optymalnym wyborem jest 16GB. Pamiętaj, że niektóre smartfony mają możliwość dokładania dodatkowych kart pamięci. Dzięki temu możesz na początku wydać nieco mniej na telefon, a potem rozszerzać jego pojemność.

Postaw na mocną baterię

Drugim niezwykle istotnym parametrem przy wyborze telefonu komórkowego jest bateria. Musi być mocna, jeżeli chcesz równolegle korzystać z wielu aplikacji bez konieczności ładowania sprzętu co kilka godzin. To niestety często wiąże się z wyborem jednego z droższych modeli smartfonów. Zapoznaj się z opiniami użytkowników, porównaj oferty producentów i wybierz najkorzystniejszą.

nowy-telefon-komorkowy3

Procesor – serce sprzętu

Procesor to skomplikowana konstrukcja, która stanowi rdzeń komputerów i tabletów, ale także telefonów. Od jego mocy zależy poprawne funkcjonowanie sprzętu. Im bardziej zaawansowane operacje chcesz wykonywać na swoim telefonie, tym lepszego procesora będziesz potrzebować. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem: Co to jest procesor i do czego służy?

Profesjonalna fotografia w zasięgu ręki

Fotografia to kreatywne i bardzo popularne hobby. Dziś każdy może zaprezentować swoją twórczość, choćby zakładając konto w mediach społecznościowych. Dzięki zaawansowanej technologii coraz więcej osób używa do fotografowania telefonu komórkowego, który w ciągu ostatnich lat stał się synonimem podręcznego aparatu. Jeśli należysz do grona osób, które zamiast ciężkiej lustrzanki chcą zabierać ze sobą na wyjazdy smartfona, koniecznie zwróć uwagę na parametry optyczne. Do niedawna zagorzali fani lustrzanek twierdzili, że brak możliwości wymiany obiektywów dyskwalifikuje telefony na polu fotograficznym. Producenci komórek rozwiązali ten problem, wbudowując w swoje produkty nie jeden czy dwa, ale nawet cztery różne aparaty!

nowy-telefon-komorkowy2

Centrum rozrywki

Jeżeli szukasz smartfona, który poradzi sobie z grami, skup się na modelach o dużej pojemności, z mocnym procesorem oraz o wysokiej jakości wyświetlaczem. Ekran powinien cechować się wysoką rozdzielczością, nasyceniem barw i dużym kontrastem. Dzięki temu będziesz mógł w pełni cieszyć się doznaniami z gry.

Czy pozostać wiernym swojej marce?

Wiele osób decyduje się na kupno różnego sprzętu tej samej marki. Dlaczego? W grę wchodzi nie tylko estetyka i przywiązanie. To bardzo wygodna opcja, ponieważ synchronizacja danych pomiędzy produktami od jednego producenta jest łatwiejsza. Urządzenia zazwyczaj mają domyślnie zainstalowane programy, więc warto dopasować telefon do komputera, tabletu czy inteligentnego telewizora.

News Najlepszy router - na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Router to najważniejsze urządzenie domowej sieci. Pozwala różnym urządzeniom połączyć się z siecią Wi-Fi. Aby jednak połączenie było prawidłowe, trzeba dysponować dobrym routerem. Wybór tego urządzenia staje się więc kwestią kluczową. Na jakie parametry zwracać uwagę podczas zakupu? Jakie urządzenie pozwala na podłączenie kilku innych jednocześnie? czytaj więcej

News Kurs języka angielskiego online - jak wybrać ten właściwy?

Kursy angielskiego online zagościły w Polsce już kilka lat temu i szybko zdobyły popularność, a nadejście pandemii koronawirusa przyczyniło się do wzmocnienia tego trendu. Jeśli Ty także należysz do szerokiej rzeszy Polaków, którzy postanowili spróbować nauki angielskiego przez internet, przeczytaj ten artykuł. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy kurs angielskiego online - na co zwracać uwagę i na co uważać. czytaj więcej

News Dron z kamerą i monitorem - najlepszy przyjaciel filmowca

Każda osoba amatorsko lub profesjonalnie zajmująca się filmowaniem marzy o tym, aby jej produkcje były jedyne w swoim rodzaju. Kreatywne ujęcia, w połączeniu z oryginalnymi przejściami, znacznie urozmaicają nagranie, jednak nic tak nie zapiera tchu w piersiach jak spektakularne ujęcia z dużej wysokości. Drony z kamerą to niewielkie urządzenia z ogromnymi możliwościami, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez praktycznie każdą osobę. Na co zwracać uwagę przy zakupie pierwszego bezzałogowego statku powietrznego? czytaj więcej

News Rodzaje drukarek – krótki poradnik, jak wybrać najlepszą drukarkę

Każdy, kto planuje zakup urządzenia drukującego, prędzej czy później musi się zmierzyć z takim zagadnieniem, jak różne rodzaje drukarek. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele modeli odmiennych od siebie pod względem specyfikacji technicznej, wydajności czy ceny – to, jaki sprzęt wybierzemy ostatecznie, zależy od naszych potrzeb, wymagań i możliwości finansowych. czytaj więcej