nowy-telefon-komorkowy1
News

Na co zwracać uwagę, kupując nowy telefon komórkowy?

28.09.2018
Z roku na rok telefony komórkowe stają się coraz bardziej zaawansowane. To już nie proste urządzenia do dzwonienia, ale skomplikowane maszyny wielofunkcyjne. Na co warto zwracać uwagę podczas zakupu smartfona?

Zapewnij sobie sporo miejsca

Muzyka, zdjęcia, gry i inne aplikacje… Jeżeli chcesz, by Twój telefon pełnił funkcję podręcznego komputera, zadbaj o to, żeby miał sporo pamięci. Im jej więcej, na tym większą beztroskę będziesz sobie mógł pozwolić. Optymalnym wyborem jest 16GB. Pamiętaj, że niektóre smartfony mają możliwość dokładania dodatkowych kart pamięci. Dzięki temu możesz na początku wydać nieco mniej na telefon, a potem rozszerzać jego pojemność.

Postaw na mocną baterię

Drugim niezwykle istotnym parametrem przy wyborze telefonu komórkowego jest bateria. Musi być mocna, jeżeli chcesz równolegle korzystać z wielu aplikacji bez konieczności ładowania sprzętu co kilka godzin. To niestety często wiąże się z wyborem jednego z droższych modeli smartfonów. Zapoznaj się z opiniami użytkowników, porównaj oferty producentów i wybierz najkorzystniejszą.

nowy-telefon-komorkowy3

Procesor – serce sprzętu

Procesor to skomplikowana konstrukcja, która stanowi rdzeń komputerów i tabletów, ale także telefonów. Od jego mocy zależy poprawne funkcjonowanie sprzętu. Im bardziej zaawansowane operacje chcesz wykonywać na swoim telefonie, tym lepszego procesora będziesz potrzebować. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem: Co to jest procesor i do czego służy?

Profesjonalna fotografia w zasięgu ręki

Fotografia to kreatywne i bardzo popularne hobby. Dziś każdy może zaprezentować swoją twórczość, choćby zakładając konto w mediach społecznościowych. Dzięki zaawansowanej technologii coraz więcej osób używa do fotografowania telefonu komórkowego, który w ciągu ostatnich lat stał się synonimem podręcznego aparatu. Jeśli należysz do grona osób, które zamiast ciężkiej lustrzanki chcą zabierać ze sobą na wyjazdy smartfona, koniecznie zwróć uwagę na parametry optyczne. Do niedawna zagorzali fani lustrzanek twierdzili, że brak możliwości wymiany obiektywów dyskwalifikuje telefony na polu fotograficznym. Producenci komórek rozwiązali ten problem, wbudowując w swoje produkty nie jeden czy dwa, ale nawet cztery różne aparaty!

nowy-telefon-komorkowy2

Centrum rozrywki

Jeżeli szukasz smartfona, który poradzi sobie z grami, skup się na modelach o dużej pojemności, z mocnym procesorem oraz o wysokiej jakości wyświetlaczem. Ekran powinien cechować się wysoką rozdzielczością, nasyceniem barw i dużym kontrastem. Dzięki temu będziesz mógł w pełni cieszyć się doznaniami z gry.

Czy pozostać wiernym swojej marce?

Wiele osób decyduje się na kupno różnego sprzętu tej samej marki. Dlaczego? W grę wchodzi nie tylko estetyka i przywiązanie. To bardzo wygodna opcja, ponieważ synchronizacja danych pomiędzy produktami od jednego producenta jest łatwiejsza. Urządzenia zazwyczaj mają domyślnie zainstalowane programy, więc warto dopasować telefon do komputera, tabletu czy inteligentnego telewizora.