Masz dość pracy w trybie zdalnym? Sprawdź Atrion!
News

Masz dość pracy w trybie zdalnym? Sprawdź Atrion!

19.11.2021
Ciężka sytuacja pandemiczna doprowadziła do tego, że ludzie przyzwyczaili się do pracy zdalnej i jest ona zdecydowanie bardziej wygodna dla większości pracowników. Pracownik nie musi tracić czasu, stojąc w korkach i brać przerw na jedzenie na mieście. Jednak na dłuższą metę taki tryb pracy może być uciążliwy i staje się problemem, szczególnie dla pracodawców.

Minusy pracy zdalnej

Podstawowym problemem pracy zdalnej jest kwestia braku zaufania, szczególnie widoczny jest ten problem przy startujących biznesach. Ciężko zdobyć zaufanie osoby, której na żywo nigdy nie widziałeś, również ciężko taką osobę kontrolować w 100%. Jest to zdecydowanie największy minus pracy zdalnej i wielu pracodawców nie jest w stanie poradzić sobie z tym mankamentem.

Wykonywanie zadań to nie jedyna rzecz, którą robi się w biurze. Budowa atmosfery i relacji międzyludzkich to także istotny element. Dzięki temu pracownicy integrują się z zespołem i utożsamiają się z marką, którą reprezentują.

Nie tylko pracodawca odczuwa minusy pracy zdalnej. Największym problemem pracownika jest samodyscyplina. To on sam musi ustalić sobie grafik, pilnować terminów i nie ulegać wszelkim bodźcom zewnętrznym, które rozpraszają. Ciężko jest również z rozwiązywaniem problemów, bez bezpośredniego kontaktu z drugą osobą. Nie szkodzi to osobom doświadczonym, natomiast dla osób uczących się, jest to bardzo uciążliwe. Zawsze łatwiej kiedy podejdzie ktoś do Twojego biurka i pokaże Ci dokładnie, w jaki sposób masz wykonać dane zadanie.

Wynajem biura jest doskonałym rozwiązaniem

Tak jak wskazaliśmy powyżej, niestety praca zdalna niesie za sobą wiele wad utrudniających rozwój firmy. Najłatwiejszym rozwiązaniem problemu w tej sytuacji jest wynajem biura. Takie rozwiązanie jest dosyć elastyczne. Z wynajmu, w większości przypadków można się wycofać bez większych konsekwencji. Ostatnią, cenną zaletą biura jest skoncentrowanie obok siebie kilku firm, które mogą być powiązane ze sobą i napędzać się wzajemnie.


Wynajem biura w większości przypadków jest zdecydowanie lepszą opcją niż praca zdalna. Tak naprawdę tylko w niektórych przypadkach praca zdalna ma większy sens. Do takiej pracy potrzeba samozaparcia i samodyscypliny, należy również liczyć się z utrudnionym kontaktem z zespołem. Jeżeli rozpoczynasz swoją działalność na terenie województwa śląskiego, wynajem biura w Tychach jest opcją idealną dla Ciebie! Sprawdź ofertę i zadbaj o rozwój firmy jeszcze dziś!

News Jak wzmocnić sygnał WiFi routera?

Słaby zasięg Wi-Fi to nie tylko zmora lokali mieszkalnych, ale również przestrzeni biurowych. Jak się jednak okazuje, są sposoby na to, aby znacznie go poprawić i nie jest to zadanie zbyt skomplikowane. Z tego artykułu dowiesz się jak wzmocnić sygnał Wi-Fi routera, aby móc korzystać z Internetu w każdym zakątku domu czy biura. Zachęcamy do lektury. czytaj więcej

News Nowy rok szkolny już za kilka dni – o czym pamiętać aby się dobrze przygotować?

Jak co roku, 1. września 2021 rozpocznie się nowy rok szkolny, dlatego przyszedł ostatni czas, aby się do niego przygotować, sprawdzić co należy dokupić i uzupełnić lub po prostu wymienić. Takie rzeczy jak zeszyty czy długopisy są rzeczami oczywistymi, ale w dobie pandemicznych zawirowań, trzeba wziąć też pod uwagę inne elementy, które mogą okazać się niezbędne do sprawnej nauki w szkole. Zobacz jakie. czytaj więcej

Sony Wysoka jakość obrazu i dźwięku nowego odtwarzacza Blu-ray 4K HDR Sony UBP-X500

- Natywne odtwarzanie nośników Blu-ray™ 4K HDR i przejście sygnału Dolby Atmos: wysoka jakość obrazu i dźwięku przy oglądaniu filmów
- Rozdzielczość czterokrotnie większa od Full HD i wyjątkowa szczegółowość, kolorystyka oraz jasność obrazu
- Obsługa różnorodnych multimediów i formatów
- Prosty i funkcjonalny system obsługi
czytaj więcej

Brother Brother uzupełnia ofertę o kompaktowe i ciche drukarki laserowe

Aktualna oferta firmy Brother została uzupełniona o trzy nowe, niezawodne i kompaktowe urządzenia z serii L2000. Modele HL-L2372DN, HL-L2352DW oraz HL-L2312D to monochromatyczne drukarki laserowe, oferujące dużą wydajność za rozsądną cenę. Przeznaczone są dla firm stawiających na niskie koszty użytkowania oraz bezproblemową eksploatację. czytaj więcej