Lenovo ThinkPad - kultowy laptop dla biznesu
News

Lenovo ThinkPad - kultowy laptop dla biznesu

07.02.2020
Gdy Richard Sapper w latach 90' zaprojektował pierwszego ThinkPada, pewnie nawet on sam nie spodziewał się, że zastosowane w nim rozwiązania będą rozwijane do dziś i stworzą tak cenioną przez biznes rodzinę laptopów.

Think about the begining - czyli krótka historia ThinkPada

Pierwszy ThinkPad był tabletem, a legenda głosi, że swoją nazwę zawdzięcza notatnikowi projektanta, na którym była naklejka z napisem ,,Think".

 

W latach 1992–2005 ThinkPady były produkowane przez amerykański koncern informatyczny IBM. W drugim kwartale 2005 roku, chińska firma Lenovo przejęła ich dział komputerów osobistych, w tym markę ThinkPad. Przejście pod skrzydła Lenovo nie zaszkodziło marce, można wręcz zaryzykować tezę, że nadało jej to świeżości. Pielęgnowano pierwotną ideę, rozwijając i dostosowując laptopy z tej rodziny do wymagań współczesnego świata. Efekt jest nam dobrze znany współczesny ThinkPad, do dziś chętnie wybierany jako komputer służbowy dla pracowników wielkich korporacji.

ThinkPad w dzisiejszych firmach

Tak jak MacBook kojarzy się ze środowiskiem artystycznym, tak samo ThinkPad wywołuje skojarzenia związane z wielkimi firmami, biznesem, wydajnością i bezpieczeństwem. ThinkPady są najczęściej rekomendowane przez specjalistów branży IT, którzy opiniują wybór sprzętu służbowego w korporacjach. Tradycyjna, solidna konstrukcja, wydajne podzespoły i sprawdzone rozwiązania ubrane w klasyczny design sprawiły, że dziś ThinkPad ma równie wierne grono wyznawców, co sprzęt z nadgryzionym jabłkiem.

Odpowiedź na zróżnicowane zapotrzebowanie

Rodzina komputerów Lenovo ThinkPad to cała seria produktów dopasowanych do różnych, ale precyzyjnie określonych potrzeb. Wszystkie ThinkPady oferują jednak doskonałą klawiaturę z kultową już czerwoną kropką. Ten znak rozpoznawczy jest w rzeczywistości manipulatorem punktowym, którego funkcjonalność wielokrotnie była wyróżniana w konkursach branżowych.

 

Same nagrody - choć zrozumiałe - nie są jednak celem samym w sobie - notebooki Lenovo ThinkPad wyznaczają trendy, od kiedy pierwszy model opuścił linię produkcyjną. Środowisko biznesowe doceniło fakt, że ktoś pomyślał o ich potrzebach i zaoferował dedykowany laptop z dodatkowymi zabezpieczeniami i możliwością swobodnej rozbudowy.

 

Wszystkie urządzenia ThinkPad są objęte gwarancją respektowaną na całym świecie. Niezależnie od tego, jak często i gdzie podróżujesz, pomoc techniczna Lenovo, w razie potrzeby zajmie się Twoim laptopem w 160 krajach na całym świecie.

News Kursy i szkolenia online – jak oceniają je Polacy?

Portal z ofertami pracy pracuj.pl przygotował raport „Cyfrowa ewolucja kariery” pokazujący jak Polacy oceniają szkolenia i kursy online, które od kilkunastu miesięcy przeżywają prawdziwy boom. Z raportu dowiemy się jak często Polacy uczestniczą w szkoleniach i kursach organizowanych przez Internet oraz jak oceniają ich efektywność. czytaj więcej

News VoIP dla Biznesu – jako kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne

Posiadasz dużą firmę i stawiasz na dalszy rozwój pracowników? Szukasz ograniczenia kosztów, zachowując dobrą jakoś połączeń. VoIP od Peoplefone Polska z pewnością sprawdzi się w Twojej firmie. czytaj więcej

News inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na bezpłatne konsultacje i webinary

Mimo że wakacje za pasem, inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, nie zwalnia tempa. Już w czerwcu zostanie ogłoszony laureat konkursu “Zagraj o mentoring”, organizowanego przez inQUBE oraz InCredibles Sebastiana Kulczyka. Przez cały czerwiec swoim know-how będą dzielić się także barwne postaci polskiego biznesu oraz eksperci zajmujący się m.in. kryptowalutami. czytaj więcej

News Najczęstsze błędy firm podczas korzystania z big data

Pod pojęciem BIG DATA kryją się duże zbiory danych, zarówno ustrukturyzowanych, jak i zmiennych. Wirtualne informacje potrafią codziennie zalewać firmy i korporacje. Ich ogromna ilość powoduje, że potrzeba wyspecjalizowanych środków do ich usystematyzowania. Poprawne używanie danych pozwala firmom na lepsze zrozumienie zmian rynkowych i procesów zachowania klientów. Jednak wiele z nich popełnia błędy podczas korzystania z big data. Jak ich uniknąć? czytaj więcej