Laptopy i komputery poleasingowe - oszczędność czy ryzyko?
News

Laptopy i komputery poleasingowe - oszczędność czy ryzyko?

21.06.2023
Komputery poleasingowe są coraz chętniej wybierane zarówno przez klientów prywatnych, jak i przedsiębiorców. Zawsze wtedy, kiedy liczy się maksymalne ograniczenie kosztów zakupu sprzętu komputerowego, warto zdecydować się na poleasingowe urządzenia. Sprawdź, gdzie można kupić takie komputery i jakie to koszty.

Zakup urządzeń komputerowych z drugiej ręki budzi pewne wątpliwości, szczególnie w kwestii stanu technicznego i oryginalności zainstalowanego oprogramowania. Decydując się na laptop poleasingowy, zawsze warto dokładnie zweryfikować ich stan techniczny i wizualny urządzenia. Sprawdź polecane laptopy poleasingowe na stronie: https://rnew.pl/pl/menu/laptopy-156.html.

Czym są laptopy i komputery poleasingowe?

Urządzenia komputerowe dostępne do dalszej sprzedaży po zakończonych umowach leasingowych to sprzęt, który był wcześniej używany przez przedsiębiorców. Czy poleasingowe komputery to dobra opcja? Jak najbardziej tak, szczególnie dla osób i firm poszukujących realnych oszczędności w trakcie zakupu sprzętu komputerowego.

 

Najlepsze komputery poleasingowe znajdziesz pod adresem www: https://rnew.pl/pl/menu/komputery-stacjonarne-157.html.

 

Poleasingowy sprzęt to taki, który jest wciąż w 100% sprawny i dostępny z oryginalnym oprogramowaniem. Oferty sprzedaży używanych urządzeń opiewają na kwoty nawet o kilkaset złotych niższe w porównaniu do cen nowego sprzętu komputerowego.

Jak wybrać laptopa lub komputer poleasingowy?

Przed zakupem poleasingowego sprzętu komputerowego weź pod uwagę podobne czynniki jak w przypadku inwestycji w nowego laptopa lub komputer stacjonarny. Kilka istotnych parametrów to:

  • cena zakupu,
  • możliwość rozszerzenia gwarancji,
  • stan techniczny i wizualny,
  • sposób wcześniejszej eksploatacji, np. biuro w korporacji,
  • akcesoria dostępne w zestawie,
  • moc procesora, karty graficznej,
  • pojemność dysku.

Ceny laptopów poleasingowych to główny parametr, który determinuje opłacalność zakupu konkretnego modelu komputera. Pamiętaj, że koszt zakupu powinien być adekwatny do realnej wartości urządzenia, dostępnego wyposażenia oraz parametrów technicznych.

Klasyfikacja komputerów i laptopów poleasingowych

Urządzenia poleasingowe można podzielić na kilka kategorii, które uwzględniają przede wszystkim ich stan techniczny oraz wizualny. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie laptopa poleasingowego warto sprawdzić, do której klasy zalicza się konkretne urządzenie.

  1. Klasa A – to komputery poleasingowe z górnej półki, które nadają się jeszcze do wieloletniej eksploatacji. Wyróżnia je idealny stan techniczny oraz wizualny.
  2. Klasa A- – w tym przypadku to wciąż wysokiej klasy sprzęt komputerowy, ale
    z drobnymi uszkodzeniami, np. bad piksele na matrycy i zarysowania obudowy, które nie wpływają na komfort użytkowania.
  3. Klasa B – na sprzęt z tej klasy warto się zdecydować, jeśli liczy się sprawność techniczna, atrakcyjna cena, a aspekty wizualne schodzą na dalszy tor.

Komputery poleasingowe to opłacalna inwestycja, chociażby ze względu na możliwość nabycia w 100% sprawnego sprzętu. Zakup używanego sprzętu komputerowego to w pełni bezpieczna transakcja – wystarczy wybierać urządzenia poleasingowe zweryfikowane pod kątem parametrów technicznych oraz ogólnego stanu.

 

News Mobilne stanowisko pracy i rozrywki

Mobilność jest dziś standardem, również w zakresie komputerów, które służą nam na co dzień do pracy i do rozrywki, dlatego warto pomyśleć, jak zorganizować sobie pracę i rozrywkę w naszym codziennym życiu, aby nie ograniczała nas przestrzeń biurowa lub domowa w naszym codziennym obcowaniu z tego rodzaju sprzętem. czytaj więcej

News Zarządzanie komunikacją biznesową w jednej scentralizowanej sieci

Szukasz gotowych rozwiązań do komunikacji i współpracy w organizacji, które umożliwiają zarządzanie całą komunikacją biznesową (połączeniami głosowymi, połączeniami wideo, kamerami CCTV, konferencjami internetowymi, danymi, analizami, domofonami i systemami powiadomień) w jednej, scentralizowanej sieci. Sprawdź możliwości dla MŚP oferowane przez markę Grandstream. czytaj więcej

News Wideokonferencje – rozwiązanie dla firm z wielu branż

Finanse, medycyna, prawo, edukacja i szkolenia to tylko niektóre branże, które mogą czerpać ogromne korzyści z zastosowania wysokiej jakości rozwiązań wideokonferencyjnych. Doceniamy je szczególnie dzisiaj, w czasach pandemii, która pokazała nam, że praca zdalna i komunikacja na odległość to nie pieśń przyszłości, ale nasza aktualna rzeczywistość. Idealne, interaktywne środowisko pracy zapewnią rozwiązania wideokonferencyjne marki Grandstream. czytaj więcej

News Telekonferencje – ten sposób komunikacji zostanie z nami na dłużej!

Żyjemy w czasach telekonferencji. I chociaż wszyscy liczymy na to, że tzw. „odmrożenie gospodarki” nastąpi jak najszybciej i z niecierpliwością czekamy, kiedy wreszcie będzie można umówić się na spotkanie „w realu”, wiemy, że pandemia zmieniła nasz świat już bezpowrotnie. Niektóre rozwiązania, a tele- i wideokonferencje na pewno, zostaną z nami już na zawsze. Bo okazało się, że choć bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem nic nie jest w stanie zastąpić, to jednak dzięki telekonferencjom i spotkaniom online, możemy oszczędzać czas i pieniądze oraz efektywniej pracować zdalnie. Dlatego warto inwestować w rozwiązania, które wspierają ten rodzaj komunikacji, aby zapewnić pracownikom jak najwyższy komfort pracy. Dzięki rozwiązaniom tele- i wideokonferencyjnym od Grandstream problemy techniczne nigdy nie staną na przeszkodzie wysokiej skuteczności! czytaj więcej

News Jaki komputer kupić do nauki zdalnej? Prosty poradnik dla rodziców

Odkąd nauka zdalna przestała być możliwością, a stała koniecznością, powstał problem z urządzeniami, które naukę tę umożliwiają. Komputery i laptopy do nauki zdalnej również przestały być czymś, co mieć można, a stały się czymś, co mieć trzeba. Pytanie tylko, czym takie komputery i laptopy powinny się wyróżniać? I gdzie szukać taniego sprzętu komputerowego nadającego się do nauki? czytaj więcej