Kurs SEP dla elektryka online
News

Kurs SEP dla elektryka online

08.07.2022
Na kursy elektryka na samym początku można było się zapisać tylko stacjonarnie w siedzibach SEP lub ośrodkach szkoleniowych. W tym momencie kurs SEP można odbyć w formie online, bez wychodzenia z domu. Jak, więc zapisać się na kurs i zdobyć uprawnienia elektryczne?

Kursy elektryka online - dowiedz się jak zdobyć odpowiednie kwalifikacje

Poprzez uczestnictwo w kursie można uzyskać niezbędną wiedzę związaną z pracą z urządzeniami, sieciami oraz instalacjami elektroenergetycznymi w zakresie takim jak: obsługa, montaż, konserwacja, remont oraz kontrola i pomiary. Posiadanie takiego zakresu na certyfikacie pozwala na prace na stanowisku elektryka i nie tylko. Opisywana forma na kursy elektryka, czyli forma online pozwala na naukę niezależnie od miejsca zamieszkania czy pobytu tymczasowego. Kurs SEP online nie wymaga dojazdów na stacjonarne zajęcia, bo wszystko może odbywać się w każdym innymi miejscu, gdzie tylko chcemy. W zależności od wyboru rodzaju kursu (platforma e-learnigowa lub transmisje na żywo z wykładowcą) mamy możliwość dostosowania swojego czasu do innych codziennych obowiązków życiowych lub zawodowych. Kurs SEP pozwala na poznanie przepisów i zasad, które trzeba przestrzegać na stanowisku elektryka. Powinien on posiadać takie zagadnienia jak:

  • wybrane zagadnienia,
  • przepisy ogólne,
  • BHP i sprzęt ochronny,
  • obowiązki na stanowisku pracy,
  • ochrona od porażeń,
  • ochrona odgromowa oraz przepięciowa.

Kursy elektryka (zwany także jako fotowoltaika online) mają na celu przygotowanie każdej osoby do zdania egzaminu państwowego, a także do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych.

Kurs SEP i egzamin online

Kurs SEP online jak już wspominaliśmy może być się online, ale także egzamin państwowy. Wszystko zaczęło się od pojawienia się pandemii, która zmusiła ustawodawcę do wdrożenia egzaminów w formie zdalnej. Egzamin musi zostać przeprowadzony przez akredytowaną 3-osobową komisję kwalifikacyjną, aby uzyskane uprawnienia były w 100% legalne. Zazwyczaj forma egzaminu online to wideokonferencja, na której zostają zadawane pytania, a osoba zdająca egzamin musi na nie odpowiedzieć, aby uzyskać wynik pozytywny. Po egzaminie państwowym każda osoba, która go zdała otrzymuje certyfikat w formie książeczki, który potwierdza uzyskanie niezbędnych kwalifikacji do pracy przy eksploatacji i/lub dozorze urządzeń, sieci oraz instalacji elektroenergetycznych.

Zachęcamy do korzystania z kursy elektryka, które są legalne i prowadzone przez doświadczonych i wykwalifikowanych szkoleniowców, którzy przygotują każdą osobę do zdania egzaminu państwowego i pracy na stanowisku elektryka.