Kto może założyć podsłuch w firmie?
News

Kto może założyć podsłuch w firmie?

29.04.2022
Odwiedzając muzea związane z wojskowością można zobaczyć stare, potężne radiostacje. Na każdej przybita jest blaszana tabliczka z napisem "Uwaga, nieprzyjaciel podsłuchuje" Aktualnie niby to zabawne, ale sam problem pozostał.

Zmieniły się tylko środki techniczne i o ile kilkadziesiąt a może nawet pod koniec XX wieku założenie podsłuchu w firmie wymagało by wiedzy i dość kosztownego wyposażenia to aktualnie jest dostępne praktycznie dla każdego, a cena prostszych gadżetów podsłuchowych nie przekracza wartość obiadu w eleganckiej restauracji. Podsłuch w firmie może założyć każdy – pracownik, gość, osoba sprzątająca, serwis naprawiający sieć komputerową. Mało tego, wykorzystując doskonały kamuflaż tego typu aparatury może to zrobić dosłownie na oczach innych osób nie wzbudzając najmniejszych podejrzeń. Nie potrzeba włamań, czarnych masek i całej otoczki rodem z sensacyjnych filmów. Nie trzeba wyjaśniać, ile może stracić firma, która jest permanentnie podsłuchiwana.

Jak wykryć podsłuch w firmie?

Przeszukanie na własną rękę nic nie da, nawet bardzo dokładne. Pierwszym krokiem powinno być zaopatrzenie się w wykrywacz podsłuchów. Tego typu sprzęt oferuje od lat firma alfatronik.com.pl. Najlepiej przed zakupem skontaktować się z jej przedstawicielem. Co prawda najtańsze urządzenie wykrywające podsłuch można nabyć za 150-400 złotych, ale czy okaże się skuteczne zależy od zaawansowania technicznego założonego podsłuchu w firmie. Proste urządzenia wykrywają na zasadzie badania pola elektromagnetycznego. Mogą odnaleźć działające, proste podsłuchy i kamery. Alfatronik.com.pl posiada również urządzenie profesjonalna. W tym wypadku cena może sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych. Takie urządzenie potrafi wykryć nawet czasowo wyłączony podsłuch. Warto się zastanowić, czy zamiast wydawać taką kwotę na znalezienie podsłuchu nie powierzyć tego profesjonalistom. Alfatronik.com.pl świadczy tego typu usługi. Pracująca kilka godzin ekipa specjalistów z pewnością "oczyści" biuro z wszelkiego rodzaju urządzeń szpiegowskich.

Gdzie można znaleźć podsłuch w firmie?

Niestety praktycznie wszędzie. Sposób kamuflowania i montażu urządzeń podsłuchowych praktycznie nie ma ograniczeń technicznych. Nawet taki przedmiot jak plastikowe pudełko do płyty CD czy długopis reklamowy mogą mieć zainstalowane mikrofony, a nawet kamery. Typowymi przedmiotami w których ukrywane są podsłuchy są urządzenia elektryczne ponieważ od razu rozwiązany jest problem zasilania. Listwy, przedłużacze, gniazdka elektryczne. Kolejne źródło to gadżety reklamowe – breloczki, notesy, długopisy i pendrivy. Wymienione źródła podsłuchu w firmie to zaledwie mała część tego, co umożliwia współczesna technika.

 

News Co powinien wpisać w CV technik telekomunikacji?

Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej to zawód, do którego powstania przyczyniła się Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Osoba, która ukończy 4-letnią szkołę zawodową, zajmuje się obsługą systemów telewizji kablowych, a także produkcją, montażem i serwisem sprzętu wykorzystywanego przez sieci szerokopasmowe. Tymczasem technik telekomunikacji zajmuje się transmisją różnych informacji na odległość. Jak napisać CV, aby móc ubiegać się to o stanowisko? Co należy umieścić w curriculum vitae? Podpowiadamy.

czytaj więcej

News Bezpieczeństwo informacji podstawą prawidłowego działania firmy

Poufne dane i informacje to coś, od czego zależy nie tylko prawidłowe funkcjonowanie ale czasem byt przedsiębiorstwa. Konkurencja nie śpi i trzeba liczyć się z tym, że będzie próbowała przejąć klientów, poznać zasady działania, ukraść pomysły i know-how. czytaj więcej

News Jak Twój sklep internetowy może skorzystać z oprogramowania Cloud Call Center?

Zakupy przez Internet stają się coraz bardziej popularne, a obecna sytuacja z COVID-19 pokazuje, że ich popularność jest czymś więcej niż tylko chwilowym trendem. Ludzie wolą kupować online, kiedy tylko jest to możliwe. Spróbujmy dowiedzieć się, jak oprogramowanie call center dla ecommerce może pomóc Twojej firmie rozwijać się na tym bardzo konkurencyjnym rynku. czytaj więcej

News Jak kupić obserwujących na Instagramie?

Media społecznościowe to w dzisiejszych czasach nie tylko sposób komunikacji oraz wyrażania siebie. Obecnie platformy takie jak Instagram oferują znacznie więcej możliwości. Są narzędziem promującym różnego rodzaju działalności, a także sposobem na zwiększenie popularności. Rozwój mediów społecznościowych sprawił, że stały się też sposobem na zarabianie pieniędzy. Wiele influencerów zarabia naprawdę duże pieniądze, decydując się na reklamowanie konkretnych marek czy produktów. Samo posiadanie konta nie jest oczywiście prostą drogą do sukcesu. Osiągnięcie popularności na Instagramie wymaga dużej aktywności i pomysłu na siebie. Aby ułatwić sobie trudne początki, wiele osób - w tym celebrytów - decyduje się na zakupienie obserwatorów na Instagramie. Jak kupić followersów na Instagramie? czytaj więcej